ترخیص کالا از گمرک فرودگاه پیام

ترخیص کالا از گمرک پیام

آنچه در این مطلب خواهید خواند

منطقه ویژه اقتصادی پیام نه‌تنها به‌عنوان مرز جمهوری اسلامی ایران فعال است که بر اساس عهدنامه «کارنه تیر» به‌صورت ترانزیت جاده‌ای نیز فعالیت می‌کند. در حال حاضر تجار و بازرگانان برای خدمات صادرات و واردات، امکان ترخیص کالا از گمرک پیام را دارند. این فرودگاه از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را شروع کرده است. منطقه ویژه اقتصادی پیام در محدوده‌ای به وسعت ۳۶۰۰ هکتار در اراضی ۱۰ هزار هکتاری فرودگاه بین‌المللی پیام در استان البرز تأسیس شده است. هدف از تأسیس این منطقه ویژه اقتصادی، حمل‌ونقل بار هوایی و پستی، فرآوری کالا، انبارداری، خدمات سردخانه‌ای، صنایع ارتباطات و فناوری اطلاعات و صادرات است.

خدمات ترانزیت و گمرک فرودگاه پیام

هم اکنون از این فرودگاه و منطقه ویژه آن برای اهدافی همچون فریت بار، ترانزیت باربری و پست کالا در کار گسترش صنایع ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور استفاده می‌شود. فرودگاه پیام باهدف ارائه خدمات هوایی مثل حمل‌ونقل، امور لجستیکی پستی، نگهداری و بسته‌بندی و صادرات گل‌وگیاه، خدمات کشاورزی مکانیزه، صنایع بسته‌بندی، توزیع بار، کالاهای پستی و ارائه خدمات هلیکوپتری به نقاط صعب‌العبور در شرایط جوی مختلف، امکانات مخابراتی و پستی کشور، فرآوری کالا، انبارداری، خدمات سردخانه‌ای و صنایع ICT فعالیت خود را آغاز کرد. برای آشنایی با مراحل ورود و ترخیص کالا در گمرک منطقه ویژه اقتصادی پیام می‌توانید در وب‌سایت رسمی منطقه اقتصادی پیام اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

درباره فرودگاه پیام

فرودگاه پیام مجهز به پنج فروند هواپیمای کارگو از نوع امبرائر ۱۱۰ و بالگرد ۲۱۲ است. این فرودگاه به دلیل موقعیت، جایگاه و هم‌جواری با تهران، بر اساس مصوب تیرماه ۱۳۸۲ هیئت دولت، ۳۶۰۰ هکتار از اراضی این فرودگاه به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد و فعالیت‌های این شرکت در چهار زمینه (خدمات فرودگاه، ایرلاین پیام، منطقه ویژه اقتصادی و هاب پستی) تقسیم‌بندی شد.

منطقه ویژه اقتصادی پیام

منطقه ویژه اقتصادی پیام از نظر جغرافیایی نزدیک‌ترین منطقه به تهران واقع در استان البرز، شهرستان مهرشهر است. مسافت این منطقه حدود 3600 مترمربع است، این منطقه مجهز به 4 فاز است که سه‌فاز فعال و یک فاز در حال آماده‌سازی زیرساخت دارد. طبق پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته ممکن است به اولین منطقه ویژه اقتصادی دیجیتال تبدیل شود.

موقعیت ترانزیتی

موقعیت استراتژیک فرودگاه پیام به‌گونه‌ای است که با قرارگرفتن در مسیر ارتباطات زمینی عمده استان‌های مهم از قبیل شهرک‌های صنعتی متعدد در استان البرز، تهران، قزوین، و محل تلاقی ۱۳ استان شمالی، مازندران، قم و مرکزی، شرایط مساعدی را برای صادرات و واردات محموله فراهم آورده و همچنین نزدیکی به خطوط ریلی راه‌آهن سراسری کشور و مترو تهران یکی دیگر از امکانات ارتباطی این منطقه است. از فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام برای ترانزیت باربری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، حمل‌ونقل تجاری و پست کالا در کار گسترش صنایع ICT کشور استفاده می‌شود.

مزایای منطقه ویژه اقتصادی پیام


چون این شرکت در مسیر راه‌آهن سراسری و احداث نخستین پایانه حمل ترکیبی سه وجهی جاده‌ای ریلی و هوایی منطقه ویژه اقتصادی پیام قرار گرفته باعث شده تا از سایر مناطق ویژه اقتصادی شاخص‌تر جلوه داده شود. نزدیکی شرکت خدمات هوایی پیام به مراکز علمی و فناوری مستقر در استان تهران و البرز باعث ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان و کریدور فاوا در این منطقه ‌است.
فرودگاه این منطقه ویژه اقتصادی جزء بهترین باندهای موجود در کشور است که توانایی پذیرش انواع هواپیماهای غول‌پیکر را دارد طول باند ۴۱۵۰ عرض باند ۶۰ متر و مقاومت باند pcm 75 است.

مزایای گمرک و فرودگاه پیام

در اینجا به برخی مزایای گمرک فرودگاه پیام می‌پردازیم که برخی از آنها به ترخیص کالا و صادرات و واردات مربوط است.

11 مزیت اصلی گمرک پیام

نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به تهران (۴۰ کیلومتر)
قرارگرفتن در مجاورت راه‌آهن سراسری کشور، مترو تهران و شاهراه‌های ارتباطی کشور
برخورداری از گمرک، ترانزیت، گذرنامه اختصاصی، بانک و قرنطینه گیاهی
قرارگرفتن در مسیر تلاقی ۵ استان اقتصادی کشور
مجاز بودن ورود کالاهای تولید شده در منطقه به داخل کشور به میزان درصد ارزش‌افزوده بدون محدودیت و بدون نیاز به ثبت سفارش و گشایش اعتبار
ترخیص کالا از گمرک فرودگاه بدون محدودیت و نیاز به ثبت سفارش و اعتبارسنجی
ترخیص کالا بدون نیاز به نامه‌نگاری‌ اداری و در سریع‌ترین زمان ممکن
جایگزین فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام (ره) در مواقع اضطراری
امکان خرده‌فروشی کالا به اتباع خارجی برای خروج از کشور
مجهز به انبارهای بزرگ و مجتمع‌های اداری فراوان
واردات هوایی با تجهیزات IT و گمرک تخصصی ICT

ترخیص کالا در فرودگاه پیام

در این مقاله شما را با مزایا و ویژگی‌های بی‌نظیر گمرک فرودگاه پیام کرج آشنا کردیم. یکی از مزایای مهم این فرودگاه نزدیکی آن به پایتخت و قرار داشتن در مجاورت راه‌آهن سراسری کشور است. شرکت بازرگانی سپاهان همراه با 25 سال سابقه در امر بازرگانی در خدمت شماست تا در ترخیص کالاهای شما یا حمل و جابجایی آنها از طریق این پایانه هوایی کشور به ایفای خدمت بپردازد. اعضای تیم سپاهان همراه به دلیل تخصص و تجربه در زمینه حمل‌ونقل می‌توانند کالای شما را در سریع‌ترین زمان ممکن با کمترین هزینه از گمرک ترخیص کنند. از جمله خدمات سپاهان همراه در امور بازرگانی مشاوره رایگان، منبع‌یابی، خرید، حمل‌ونقل بین المللی، تنظیم اظهارنامه، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ثبت سفارش و… است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص کالا از گمرک منطقه ویژه اقتصادی پیام می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *