راه آسان ثبت شرکت در دبی {مزایا، معایب، هزینه}

همین الان شرکت خود را را در دبی ثبت کنید!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

برای مشاوره با شماره زیر تماس بگیرید

یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی که قصد ثبت شرکت در دبی را دارند، این است که نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند؟ به همین دلیل ما در این مقاله فرایند ثبت شرکت در دبی، انواع شرکت و مجوز‌های لازم و روال قانونی و همچنین شرایط اقتصادی و… را برایتان بازگو کرده‌ایم. سپاهان همراه با داشتن دفتر تجاری در دبی می‌تواند خدمات ثبت شرکت را با افتتاح حساب بانکی شخصی در دبی بصورت رایگان به شما ارائه دهد. برای دریافت مشاوره کافی است با ما تماس بگیرید.

فهرست محتوا
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید
  ثبت شرکت در امارات با افتتاح حساب بانکی رایگان

  انواع شرکت‌ها در دبی​

  دبی و به طور کل امارات متحده عربی به دلیل ارائه امکانات و زیرساخت‌های خوب و همچنین مشوق‌های مالیاتی، بیشتر از گذشته سرمایه‌گذاران خارجی را جذب می‌کند. بااین‌حال، هنگام افتتاح شرکت در دبی باید برای هر مرحله باید با دقت برنامه‌ریزی شود و در صورت امکان از مشاوره یک نماینده محلی، برای انجام مراحل ثبت شرکت استفاده کنند.

  کارآفرینان داخلی و خارجی می‌توانند انواع شرکت‌های موردعلاقه خود را انتخاب کرده و مطابق با الزامات قانونی اعمال شده در دبی شرکت خود را ثبت کنند. لازم به ذکر است که این الزامات برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی که به دبی می‌آیند، کمی متفاوت است. انواع شرکت‌ها در دبی عبارتند از:

  • شرکت با مسئولیت محدود (LLC)
  • شرکت مشاوره تخصصی حقوقی و مدنی
  • ثبت شرکت از طریق اخذ نمایندگی شرکت‌های بزرگ خارجی

  دیگر خدمات: ثبت شرکت در ترکیه

  شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

  متقاضیان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کشور امارات، می‌توانند به هرگونه فعالیت داخلی، خارجی و همچنین فعالیت‌های صنعتی بپردازند. اما نکته مهمی که در ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید بدانید، این است که حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت باید به اسم یک شخص با ملیت کشور امارات باشد؛ یا صرف حامی مالی از یک شرکت باید با ریاست شخصی که دارای ملیت کشور امارات باشد. تعداد سهام‌داران شرکت با مسئولیت محدود، حداقل ۲ نفر و حداکثر۵۰ نفر تعیین می‌شود.

  • با ثبت شرکت ال‌ال‌سی مالکیت شما می‌تواند 100 درصد باشد.
  • ثبت شرکت با یک سهامدار هم امکانپذیر است.
  • مالیات بر ارزش افزوده در دبی پنج درصد است.
  • در زمان نگارش این مطلب در دبی مالیات بر درآمد وجود ندارد ولی قوانین مالیاتی در حال تغییر است.

  در بیشتر مواقع برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در دبی، افرادی که با ویزای زیارت سه ماه یا ده روزه می‌آیند، می‌توانند پروانه کسب جدید بگیرند و شرکت خود را در دبی ثبت کنند.

  شرکت مشاوره تخصصی حقوقی و مدنی

  متقاضیانی که قصد دارند شرکتی با محوریت مشاوره حقوقی یا وکالت بین‌المللی، حسابداری، مشاوره اقتصادی و مالی یا پزشکی و دیگر خدمات تخصصی راه‌اندازی کنند، اجازه دارند ۱۰۰ درصد مالکیت شرکت را خود برعهده بگیرند. البته لازم است مدارک لازم و کافی جهت اثبات دارا بودن مهارت خاص، مانند سابقه کاری چندساله مرتبط با مدرک تخصصی دانشگاهی همان رشته را ارائه دهند. در غیراین‌صورت، شرکت تجاری تلقی شده و دیگر نمی‌توان صددرصد سهام آن را به اسم خود شخص متقاضی ثبت کرد.

  همچنین برای ثبت این نوع شرکت باید در اداره توسعه اقتصادی کشور امارات (DED) یک نماینده خدمات محلی با پرداخت حقوق سالیانه و قرارداد کاری رسمی استخدام کنند تا از طریق این شخص با مقامات دولتی ارتباط برقرار کنند.

  ثبت شرکت از طریق اخذ نمایندگی شرکت‌های بزرگ خارجی

  سرمایه‌گذارانی که مکان دفتر اصلی آنها در هر مکانی خارج از خاک کشور امارات باشد، می‌توانند در این کشور اقدام به ثبت نمایندگی رسمی کنند و از این طریق اقدام به اخذ اقامت در کشور امارات کنند. البته اثبات نمایندگی قانونی یک شرکت خارجی مستلزم ارائه مدارک و مستندات زیادی از جمله سودده بودن آن شرکت در کشور امارات و همچنین مدارکی در خصوص گردش‌های مالی مناسب می‌باشد.

  ثبت شرکت General Trading تجارت عمومی​

  یکی دیگر از انتخاب های شما برای ثبت شرکت در دبی تجارت عمومی یا همان جنرال تریدینگ است. ثبت شرکت در دبی فرآیندی است که توسط دپارتمان توسعه اقتصادی دبی (DED) نظارت می شود. شرکت جنرال تریدینگ به صاحبان آن این امکان را می دهد که بدون محدودیت در انواع و اقسام مشاغل و حوزه‌های کاری فعالیت داشته باشند. همچنین شما با ثبت شرکت جنرال تریدینگ در امارات می توانید نسبت به صادرات کالا، واردات آن و فعالیت در حوزه تولید و خدمات بپردازید. برای ثبت یک شرکت بازرگانی عمومی در دبی، باید شرکت ابتدا ثبت اولیه شود و سپس مجوز بازرگانی بگیرد و برای مالیات بر ارزش افزوده ثبت نام کند. همچنین شرکت باید مدارکی از قبیل تفاهم نامه و قرارداد اجاره فضای اداری شرکت را ارائه کند. پس از ارائه و تایید تمامی مدارک لازم، شرکت می تواند به طور رسمی تجارت خود را در دبی آغاز کند.

  قانون شرکت‌ها در دبی

  ثبت و فعالیت انواع مختلف شرکت‌ها در دبی تحت مقررات قانون شرکت‌های کشو امارات است. این قوانین طیف گسترده‌ای از اشکال تجاری را پوشش می‌دهد. سرمایه‌گذاران خارجی که علاقه‌مند به افتتاح شرکت در دبی هستند، باید بدانند که الزامات شکل تجاری خاص، به محل استقرار شرکت در سرزمین اصلی دبی یا یکی از مناطق آزاد آن بستگی دارد.

  در صورت تصمیم‌گیری یک کارآفرین خارجی برای یک ثبت شرکت دریایی در دبی، به یک شریک محلی یا حامی مالی نیاز دارد. در مورد شرکت منطقه آزاد، مالکیت کامل خارجی مجاز است. مشاوران محلی می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد الزامات اعمال شده توسط قانون شرکت و سرمایه‌گذاران خارجی که مایل به راه‌اندازی شرکت‌ها در دبی هستند، به شما ارائه دهند. 

  خوب است بدانید در میان انواع شرکت‌ها، شرکت با مسئولیت محدود در دبی بیشترین اشتغال را دارد. انواع دیگر شرکت‌های موجود برای ثبت در دبی عبارت‌اند از:

  • شرکت مدنی
  • شرکت سرمایه‌گذاری مشترک
  • شرکت سهامی خاص
  • شرکت سهامی عام

  مشارکت‌ها به مشارکت محدود و مشارکتی تقسیم می‌شوند. اما مفهوم یک شرکت مشارکتی نیز وجود دارد. شرکت‌های مشارکتی معمولاً به شهروندان دبی محدود می‌شوند.

  دفاتر شعبه دبی را می‌توان به موارد زیر تقسیم کرد:

  • شعبات شرکت‌های خارجی
  • شرکت‌های مدنی
  • از شرکت‌های دبی و امارات
  • از شرکت‌های GCC
  • شرکت‌های منطقه آزاد

  انواع مجوزهای تجاری در دبی

  سرمایه‌گذاران خارجی بسته به اهداف تجاری خود می‌توانند چندین نوع شرکت در دبی تأسیس کنند. قبل از تصمیم‌گیری در مورد نوع شرکت، آنها باید نوع پروانه کسب را انتخاب کنند، زیرا اداره توسعه اقتصادی دبی برای ثبت شرکت سه نوع پروانه کسب را تنظیم می‌کند.

  • مجوز تجاری
  • پروانه صنعتی
  • مجوز حرفه‌ای

  مجوز تجاری

  برای انواع شرکت‌های درگیر در فعالیت‌های تجاری که در میان فروش در دسترس است.

  مجوز صنعتی

  شامل شرکت‌های درگیر در تولید، پردازش و بسته‌بندی فعالیت‌ها است.

  مجوز حرفه‌ای

  مربوط به خدمات ارائه شده شخصاً مانند مشاوره و مناسب برای صاحبان تنها در دبی است .

  در صورت تصمیم کارآفرین برای افتتاح شرکت در یکی از مناطق آزاد دبی، همین دسته پروانه کسب اعمال می‌شود .

  شرایط لازم برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در دبی

  بیشترین شرکت‌های استخدام کننده، شرکت با مسئولیت محدود است. این شرکت می‌تواند به شکل خصوصی یا دولتی باشد و شرایط مختلفی دارد. ساختار سهام این نوع تجارت به این بستگی دارد که آیا این شرکت در دبی یا یکی از مناطق آزاد آن ثبت خواهد شد یا نه. کسانی که می‌خواهند شرکت‌های با مسئولیت محدود در دبی افتتاح کنند باید شرایط زیر را رعایت کنند:

  • شرکت در صورت ثبت در دبی باید حداقل 2 سهام‌دار داشته باشد و در صورت استقرار در منطقه آزاد دبی حداقل 1 سهام‌دار داشته باشد.
  • از نظر سرمایه سهام، یک شرکت مستقر در دبی به حداقل مبلغی نیاز ندارد، بااین‌حال در یک منطقه آزاد، مقدار پول موردنیاز توسط هر مقام منطقه آزاد تعیین می‌شود.
  • یادداشت و اساسنامه اسنادی است که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید تهیه شود.
  • این شرکت به یک آدرس ثبت شده در دبی یا در منطقه آزاد که در آن فعالیت خواهد کرد نیاز دارد.
  • شرکت همچنین باید یک حساب بانکی در یک بانک محلی تنظیم کند.
  • پروانه کسب باید متناسب با فعالیت‌های انجام شده اخذ شود.
  • فرم تجاری انتخاب شده مهم نیست، باید یک نماینده محلی برای ثبت شرکت در بخش توسعه اقتصادی دبی منصوب شود.

  هزینه‌های پنهان شروع کار در امارات متحده عربی

  هزینه‌های بالای راه‌اندازی شرکت‌های نوپای مستقر در امارات متحده عربی را به خطر انداخته و بسیاری از کارآفرینان را از راه‌اندازی مشاغل در این کشور بازمی‌دارد.

  اگرچه اداره یک تجارت در امارات متحده عربی مزایای زیادی از جمله مالیات‌بردرآمد صفر، پهنای باند، کلاس جهانی و نیروی کار چندزبانه دارد، اما اگر یک شرکت آینده‌نگر توانایی شروع کار را نداشته باشد، این جذابیت‌ها بسیار کم است.

  رتبه‌بندی بانک جهانی برای سهولت تجارت امارات متحده عربی را در سطح جهانی برای شروع یک تجارت در رتبه 25 هم قرار داده است. برای راه‌اندازی مشاغل دریایی در دبی حداقل 3434 دلاری (9350 دلار) ، یادداشت رتبه‌بندی هزینه دارد و مستلزم پرداخت هزینه‌های بیماری است. این موارد شامل 15000 دلار برای مجوز تجارت عمومی، به‌علاوه هزینه‌های 10،000 AED به شهرداری دبی، 3000 AED به وزارت اقتصاد و AED 1،200 به اتاق بازرگانی دبی است.

  هزینه‌های دیگری مانند: اجاره فضای اداری، شرط لازم برای کلیه مجوزهای تجارت منطقه آزاد، که در کل ارزان‌تر از مجوزهای خارج از کشور هستند و هزینه‌های ویزا برای استخدام کارمندان نیز وجود دارد.

  چرا باید به‌عنوان یک خارجی در دبی سرمایه‌گذاری کنیم؟

  اقتصاد روبه‌رشد دبی، فرصت‌های زیادی را در اختیار ما قرار می‌دهد. خدمات، امور مالی، تجارت و املاک و مستغلات سود را پس می‌دهند. علاوه بر این، این شهر یکی از جهانی‌ترین شهرهای خاورمیانه است. دبی همچنین پایگاه مناسبی برای شروع کار و گسترش فعالیت‌ها در کشورهای خاورمیانه و آفریقای شمالی (MENA) است.

  اگر علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی برای شروع کار در دبی هستید، موارد زیر ایده‌ی بهتری به شما ارائه می‌دهد.

  چرا باید در دبی سرمایه‌گذاری کرد؟

  دبی محدودیت‌هایی را برای خارجیانی که مایل به شروع و کار در این شهر هستند، اعمال می‌کند. اما مزایای دیگری مانند وجود شغل های پردرآمد در دبی و…  نیز برای آنها دارد:

  1. شرکت‌های عضو در دبی مشمول مالیات شرکت، مالیات بازپرداخت، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر واردات / صادرات و مالیات بر سود سرمایه نیستند.
  2. امارات متحده عربی بیش از 66 معاهده‌ی بین‌المللی اجتناب از مالیات بر ارزش افزوده را با کشورهای بزرگ مانند چین، ایالات متحده آمریکا و بیشتر اعضای اتحادیه اروپا امضا کرده است.
  3. خارجی‌ها می‌توانند به‌راحتی به ارز محلی دسترسی داشته باشند، زیرا کنترل صرافی در آن وجود ندارد.
  4. خارجیانی که مایل به جابه‌جایی مجدد در دبی هستند از یک محیط چندفرهنگی برخوردار خواهند شد. 
  5. جمعیت دبی شامل شهروندانی از سراسر جهان می‌شود. بنابراین، این شهر همیشه با آخرین روندها و پیشرفت‌ها مطابقت دارد.
  6. برای هر خوراکی مشتاق به تجربه غذاهای مختلف یک بهشت است.
  7. دبی همچنین یک بهشت برای خرید است، زیرا این شهر مالیات بر ارزش افزوده را تحمیل نمی‌کند. ساکنان از پرداخت مالیات‌بردرآمد شخصی معاف هستند.

  مراحل ثبت یک شرکت دبی

  اولین قدم برای ثبت یک شرکت در دبی تصمیم‌گیری در مورد نوع شرکت مناسب برای تجارت شما است.

  ثبت  شرکت در یکی از مناطق آزاد دبی بیشتر توصیه می‌شود. یک شرکت منطقه آزاد دبی به سرمایه‌گذاران خارجی اجازه می‌دهد 100٪ مالکیت این شرکت را داشته باشند.

  یک شرکت با مسئولیت محدود دبی (دبی LLC) ، خارجیان را به داشتن 49 درصد از شرکت محدود می‌کند. یک تبعه امارات 51 درصد سهام باقیمانده را در اختیار خواهد داشت. فقط در موارد استثنایی، مقامات دولتی اجازه می‌دهند 100 درصد  LLC متعلق به افراد خارجی باشد. ثبت LLC در منطقه آزاد شانس تأیید را افزایش می‌دهد. سپاهان همراه در این مسیر می‌تواند در تمام راه ثبت شرکت کنار شما باشد.

  نحوه ثبت شرکت در دبی

  برای ثبت شرکت در یکی از مناطق آزاد دبی، باید موارد زیر را به مقامات دولت دبی ارائه دهید:

  1. یک طرح تجاری دقیق (بیزینس پلن)

  برنامه تجاری باید شامل موارد زیر باشد:

  • شرح فعالیت تجاری پیشنهادی
  • تعداد و ترکیب کارمندان
  • میزان سرمایه‌گذاری
  • اطلاعات تأمین‌کنندگان
  1. قرارداد اجاره

  2. رسید ودیعه سرمایه سهام

  قبل از ادغام، باید حساب بانکی شرکتی یک شرکت دبی برای واریز سرمایه پرداخت شده لازم باز شود. مقامات دولتی درخواست ثبت شرکت شما را بررسی می‌کنند. پس از تأیید دولت، باید مجوزها و مجوزهای لازم را درخواست کنید.

  نوع مجوزهای موردنیاز بسته به نوع فعالیت تجاری شما متفاوت خواهد بود. پس از دریافت مجوزها، ثبت شرکت کامل می‌شود.

  وزارت توسعه اقتصادی در دبی آژانس دولتی است که مسئول صدور مجوزهای شرکت محلی دبی است. این بخش از چندین مکان برای ارائه خدمات صدور مجوز فعالیت می‌کند. با این‌حال، دفتر اصلی واقع در نزدیکی برج ساعت در دبی جایی است که یک بازرگان باید برای طیف گسترده‌ای از همه خدمات به آنجا مراجعه کند.

  • صدور مجوز برای بانک‌ها و سایر مؤسسات مالی باید دارای تأیید بانک مرکزی امارات باشد.
  • صدور مجوز برای شرکت‌های تولیدی باید دارای تأییدیه وزارت دارایی و صنعت باشد.
  • صدور مجوز برای شرکت‌های بیمه و سایر شرکت‌های مربوطه باید دارای تأییدیه وزارت اقتصاد و بازرگانی باشد
  • صدور مجوز برای محصولات پزشکی و دارویی باید دارای تأییدیه وزارت بهداشت باشد
  • برای شرکت‌هایی که به تولید گاز یا نفت مشغول هستند، ممکن است تأییدیه‌های اضافی و تأییدیه‌های دیگر سازمان‌های دولتی موردنیاز باشد.
   

  راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، به‌ویژه اگر شما یک کارآفرین خارج از کشور هستید که برای اولین‌بار در یک کشور جدید شروع به کار می‌کنید. سپاهان همراه با شما همکاری خواهد کرد تا بر اساس فعالیت‌ها و خدماتی که می‌خواهید ارائه دهید، مناسب‌ترین مجوز را تعیین کنیم. سرانجام، ما تمام اسناد قانونی مربوطه را آماده می‌کنیم، به روند درخواست ویزا کمک می‌کنیم و معرفی حساب‌های بانکی شرکتی را ارائه می‌دهیم.

  راهنمای گام‌به‌گام مراحل ثبت شرکت در دبی(امارات)

  روش دقیق راه‌اندازی مشاغل جدید پیچیده به نظر می‌رسد، اما با پیروی از یک فرایند گام‌به‌گام ساده با پشتیبانی مناسب، ساده‌تر از آن است که فکر می‌کنید.

  این وظایف ممکن است سخت‌کار به نظر برسد اما برای ما، نه برای شما. به این معنی که شما مجبور نیستید برای راه‌اندازی کسب‌وکار، فکر دیگری انجام دهید. پس از شروع کار، به‌سادگی اطلاعات مربوط به شرکت خود را در اختیار ما قرار دهید و بقیه کارها را کارشناسان ما انجام خواهند داد.

  مرحله اول) فعالیت تجاری خود را انتخاب کنید: 

  ما به شما کمک می‌کنیم که فعالیت تجاری و الزامات ویزای خود را برای شناسایی کل هزینه‌های بسته‌ای که مناسب‌ترین گزینه برای بیزنس شماست، را انتخاب کنید.

  مرحله دوم) نام شرکت خود را ثبت و نهایی کنید:

  ما برای اطمینان از آزاد بودن نام انتخابی شرکت شما برای ثبت، یک بررسی انجام خواهیم داد. اگر آزاد نباشد، ما به شما کمک خواهیم کرد تا در مورد یک نام جایگزین مناسب تصمیم بگیرید.

   

  مراحل ثبت شرکت در دبی

  مرحله ۳) تمام مدارک الحاقی را ثبت و نهایی کنید:

  در اینجا ما قبل از مدیریت مراحل مجوز شما با دولت، اسناد ثبت‌نام را ثبت و نهایی می‌کنیم.

  مرحله ۴) اعلان مجوز خود را دریافت کنید:

  پس از دریافت مجوز شرکت شما، بلافاصله با شما تماس گرفته می‌شود تا بتوانید بیایید و سند اصلی شرکت را تحویل بگیرید.

  مرحله ۵) پیگیری روند کسب ویزای شما:

  اگر به ویزا نیاز دارید، ما شما را در این روند راهنمایی خواهیم کرد.

  مرحله ۶) پیگیری روند کسب کارت تجاری مهاجرتی شما:

  اگر پکیج ویزای مجوز تجارت را انتخاب کرده باشید، ما برای کارت مهاجرت شما از طریق اداره مهاجرت اقدام خواهیم کرد.
  اکنون همه مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی شرکتی خود را دارید. در صورت درخواست، ما شما را به مشاوران متخصص در تعدادی از بانک‌های اصلی معرفی خواهیم کرد تا کار را آسان‌تر کنیم.

  مرحله ۷) یک حساب بانکی باز کنید:

  اکنون همه مدارک لازم را برای افتتاح حساب بانکی شرکتی  را دارید. در صوردت درخواست، ما شمارا به مشاوران متخصص در تعدادی از بانک های اصلی معرفی خواهیم کرد تا کار را آسان‌تر کنیم

  چشم‌انداز اقتصادی امارات متحده عربی

  ظاهراً اقتصاد این کشور در سه‌ماهه سوم و پس از انقباض شدید سه‌ماهه دوم، بهبود یافت. در ماه سپتامبر، PMI دوباره به قلمرو انبساطی بازگشت و بهترین بازده را در 11 ماه گذشته ثبت کرد که نشان‌دهنده بهبود شرایط تجاری بخش خصوصی غیرنفتی است. بااین‌حال، مطالعات نشان داده است که سطح اشتغال همچنان در حال کاهش است. البته با سرعت کمتری نسبت به ماه اوت.

   علاوه بر این، تولید نفت در میان تولید محدود و قیمت‌های پایین جهانی که احتمالاً بر بودجه دولت تأثیر می‌گذارد، در Q3 نزدیک به دهه اخیر قرار گرفت. علاوه بر این، افزایش شدید موارد جدید Covid-19 تا سپتامبر تا اکتبر تهدیدی برای بهبود است، زیرا محدودیت‌ها می‌توانند دوباره تشدید شوند.

  رشد اقتصادی امارات متحده عربی

  اقتصاد در سال جاری منقبض خواهد شد، زیرا همه‌گیر و قیمت پایین نفت بر فعالیت تأثیر می‌گذارد. انتظار می‌رود سال آینده تولید ناخالص داخلی به دلیل تقاضای کل بیشتر با رشد مجدد اقتصاد در سطح جهانی بهبود یابد. بااین‌وجود، خطرات نزولی همچنان وجود دارد: عدم قطعیت در مورد همه‌گیری معطل‌مانده و افزایش بیشتر عفونت‌ها می‌تواند تقاضای نفت پیشرو را کاهش دهد.

  بر اساس پیش‌بینی Fitch Solutions اقتصاد امارات در سال 2022 تا 6 درصد رشد را تجربه خواهد کرد. این رقم در سال 2021 بین 3 تا 4 درصد بیود. تولید ناخالص داخلی نیز از حدود 3.2 درصد در سال گذشته، به بیش از 5.8 درصد در سال 2022 خواهد رسید. 

  داده‌های اقتصادی امارات متحده عربی

   شاخص

  2017

  2018

  2019

  جمعیت (میلیون)

  10.1

  10.4

  10.7

  تولید ناخالص داخلی سرانه (دلار آمریکا)

  38،027

  40،474

  39173

  تولید ناخالص داخلی (میلیارد دلار)

  386

  422

  421

  رشد اقتصادی (تولید ناخالص داخلی ، تغییر سالانه)

  2.4

  1.2

  1.7

  مصرف (تغییر سالانه در٪)

  –  

  –  

  –  

  سرمایه‌گذاری (تغییر سالانه در٪)

  -17.3

  3.6

  0.0

  تولیدصنعتی (تغییر سالانه در٪)

  -0.8

  1.6

  3.1

  نرخ بیکاری

  2.5

  2.2

  2.6

  تراز مالی (درصد تولید ناخالص داخلی)

  -2.0

  2.0

  –  

  بدهی عمومی (درصد تولید ناخالص داخلی)

  20.0

  19.1

  –  

  پول (تغییر سالانه)

  4.1

  2.5

  7.9

  تغییر سالانه در نرخ تورم (CPI eop)  

  2.7

  0.3

  -1.4

  تغییر سالانه در نرخ تورم (CPI)

  2.0

  3.1

  -1.9

  درصد نرخ بهره سیاست

  75/1

  2.75

  2.00

  نرخ ارز (در مقابل دلار آمریکا)

  3.67

  3.67

  3.67

  نرخ ارز (در مقابل دلار آمریکا، بیش از حد)

  3.67

  3.67

  3.67

  حساب جاری (درصد تولید ناخالص داخلی)

  7.1

  9.6

  7.0

  مانده حساب جاری (میلیارد دلار)

  27.5

  40.5

  29.6

  تراز تجاری (میلیارد دلار)

  67.2

  85.6

  74.8

  صادرات (میلیارد دلار)

  314

  321

  316

  واردات (میلیارد دلار)

  246

  235

  241

  صادرات (تغییر سالانه)

  6.3

  2.4

  -1.6

  واردات (تغییر سالانه در٪)

  8.7

  -4.5

  2.5

  ذخایر بین‌المللی (دلار آمریکا)

  95.4

  99.5

  108

  بدهی خارجی (درصد تولید ناخالص داخلی)

  73.5

  69.7

  77.7

  مزایا ثبت (راه‌اندازی) شرکت در امارات متحده عربی چیست؟

  امارات متحده عربی زیرساخت‌های عالی، مزایای جغرافیایی و منابع انسانی با استعداد را ارائه می‌دهد. این امتیازات منطقه را برای هر نوع تشکیل شرکت مناسب می کند . اگرچه مزایای آن به‌وفور وجود دارد – سرمایه‌گذاران باید هر دو روی سکه را در نظر بگیرند.

  • اقتصاد قوی و روبه‌رشد

  به دلیل روش‌های شفاف و مطلوب تجاری امارات و سیاست‌های پایدار، سرمایه‌گذاران خارجی از اقتصادی بسیار پویا و درحال‌رشد برخوردار هستند. این کشور دومین اقتصاد بزرگ (تولید ناخالص داخلی 414.18 میلیارد دلار آمریکا در سال 2018) در جهان عرب است. به همین دلیل امارات متحده عربی زمینه مناسبی برای راه‌اندازی شرکت در امارات متحده عربی نیز فراهم می‌کند. یک اقتصاد قوی و روبه‌رشد فرصت‌های متعددی را برای شرکت‌ها در سراسر صنایع ایجاد می‌کند.

  • زیرساخت قوی

  پیشرفت سریع اقتصادی امارات متحده عربی موجب تقویت گسترده ساخت پروژه‌های مسکونی و تجاری در سراسر کشور شده است. این کشور تقریباً همیشه در پروژه‌های زیربنایی خود از آخرین فناوری استفاده می‌کند.

  • مالیات حداقلی بر واردات

  امارات متحده عربی یک سیاست ‌باز تجاری با حقوق ورودی کم دارد. بیشتر کالاهای وارداتی به کشور از وظایف وارداتی بسیار کم‌برخوردار هستند. به همین دلیل جای تعجب نیست که چرا مشاغل تجاری راه‌اندازی شرکت در امارات متحده عربی را ترجیح می‌دهند.

  معایب راه‌اندازی شرکت در امارات متحده عربی چیست؟

  • محدودیت‌های تجاری در منطقه آزاد

  مناطق آزاد یک سری مزایای مانند ثبت‌نام آسان، بدون مالیات‌بردرآمد و قوانین آرام را ارائه می‌دهند. کارآفرینی که برای راه‌اندازی شرکت در مناطق آزاد امارات متحده عربی انتخاب می‌کند مجاز به تجارت در حوزه قضایی نیست. شرکت‌های منطقه آزاد مجاز به تجارت در سرزمین اصلی امارات متحده عربی نیستند، مگر اینکه با توزیع‌کننده توافق کنند.

  • فعالیت‌های محدود تجاری

  برخی از فعالیت‌های تجاری در امارات متحده عربی محدود شده است. بهتر است اگر فعالیت تجاری در منطقه مجاز یا محدود شده است، از قبل تجزیه‌وتحلیل کنید. پیش‌ از این با یک مشاور راه‌اندازی مشاغل مشورت کنید و از امکانات فعالیت تجاری خود و قوانین قانونی آن مطلع شوید.

  • پیدا کردن شریک محلی

  طبق قانون تجارت امارات متحده عربی، شرکت‌های خارجی ملزم به داشتن یک تبعه محلی امارات هستند که 51٪ سهام شرکت را در اختیار داشته باشد. طبیعی است که یک مهاجر در ارتباط با خود با یک سرمایه‌گذار نسبتاً ناشناخته بدبین باشد. با این‌وجود، برای اطمینان از اینکه سرمایه‌گذاران امنیتی با شرکت‌های متعلق به امارات متحده عربی توافق‌نامه جانبی و شریک دارند، چنین شرکت‌های 100٪ متعلق به امارات متحده عربی با پرداخت هزینه سالانه مشارکت محلی قابل اطمینان را به یک شرکت‌خارجی ارائه می‌دهند .

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شروع کار در امارات متحده عربی، با یک متخصص صحبت کنید. برای دریافت مشاوره و راه‌اندازی تجارت، با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

  مناطق آزاد در دبی

  بیش از 30 مناطق آزاد صنعتی (فری زون) خاص در دبی وجود دارد. تشکیل تجارت خود در یک منطقه آزاد به شما 100٪ مالکیت می‌دهد. شرکت منطقه آزاد دبی به شما این امکان را می‌دهد که درآمد و سود خود را به کشور خود بازگردانید.

  مناطق آزاد دبی دارای مزایای زیر است:

  1. فرایند ادغام آسان
  2. محدودیت کمتر در استخدام کارکنان.
  3. بدون مالیات بر واردات و صادرات
  4. امکانات زیرساختی با کیفیت بالا؛
  5. دسترسی به خدمات ارزان‌قیمت
  فری زون دبی

  سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند LLC یا یک شرکت شعبه را در یک منطقه آزاد راه‌اندازی کنند. شرکت‌هایی که فقط 1 سهام‌دار دارند، می‌توانند به‌عنوان یک منطقه آزاد (FZE) ثبت‌نام کنند. شرکت‌های دارای 2 تا 5 سهام‌دار می‌توانند به‌عنوان یک شرکت منطقه آزاد (FZC) ثبت‌نام کنند. همه مناطق آزاد اجازه FZE را نمی‌دهند. بیشتر مناطق آزاد در دبی حداقل به 2 سهام‌دار نیاز دارند. لطفاً قبل از ادغام، شرایط خاص هر منطقه آزاد را یادداشت کنید.

  تمام مناطق آزاد دبی به حداقل سرمایه پرداخت شده نیاز دارند. مبلغ سرمایه پرداخت شده باتوجه‌به منطقه آزاد و ساختار شرکت تعیین می‌شود. مبلغ سرمایه از 14 دلار تا 300000 دلار آمریکا متغیر است. سرمایه پرداخت شده 200000 دلار آمریکا توصیه می‌شود.

  نکته: یک نکته مهم دیگر که هنگام راه‌اندازی شرکت منطقه آزاد باید به آن توجه شود، مشتریان هستند. یک شرکت منطقه آزاد نباید فعالیت‌های تجاری را با ساکنان امارات انجام دهد. اگر می‌خواهید در امارات متحده عربی تجارت کنید، باید نمایندگی خدمات منصوب کنید. نماینده کالا و خدمات را به نام خودش می‌فروشد و توزیع می‌کند.

   

  سوالات متداول

  اگر تاجری تصمیم به ثبت شرکت در دبی داشته باشد، با طی‌کردن مراحل قانونی به‌راحتی می‌تواند این کار را انجام دهد. اما شرایط ثبت برند در دبی به‌مراتب سخت‌تر از ثبت شرکت است.

   همان‌طور که گفتیم، ثبت شرکت کار دشواری نیست. اگر کسی بخواهد ویزا بگیرد برای شخص مذکور یک مجوز درمی‌آورند. (مجوز همان پروانه‌ی کسب است.) داوطلبان می‌توانند با مجوز مغازه اجاره کنند و در حقیقت مجوز پروانه کسب شرکت ثبت شده به‌حساب می‌آید.

   همه افراد می‌توانند ثبت شرکت در دبی را انجام دهند. اما گرفتن برخی از پروانه‌های کسب، مانند: مواد غذایی که کارشناسان شهرداری برای اجازه ثبت شرکت مواد غذایی مغازه و شرایط آن را بررسی کنند، نسبت به ثبت شرکت در حوزه لوازم جانبی، به‌مراتب سخت‌تر و دارای مراحل بیشتری است.

  ثبت شرکت آسان است، اما به این بستگی دارد چه نوع شرکتی را ثبت کنید. برای مثال به‌راحتی برای راه‌اندازی داروخانه مجوز نمی‌دهند یا برای ثبت شرکت کارگو 300-400 هزار درهم باید نزد دولت بلوکه کنید. اما برای ثبت شرکتی مانند: فروش لوازم جانبی و قطعات الکترونیکی کار سختی نیست. مراحل ثبت نهایت در 10روز انجام می‌شود. در همین بازه زمانی کوتاه هم می‌توان ویزا گرفت و هم شرکت را ثبت نمود.

  برای مثال هزینه ثبت شرکت لوازم جانبی در دبی و اقامت و پروانه کسب‌وکار حدوداً 40-45 هزار درهم خواهد بود. اما برای ثبت شرکت کارگو و یا شرکت مواد غذایی، یخچال و... ابعاد مغازه موردنظر برای این کار بسیار مهم است.

  در ابتدای کار باید یک ویزای تجاری برای دبی بگیرید. برای اخذ پروانه کسب‌وکار هم باید یک کفیل صاحب ۵۱٪ از سهام شرکت شما ‌شود. (قوانین ثبت شرکت  LLCدر دبی). سپس باید مغازه‌ای را اجاره کنید. پس از این مرحله یک نامه قانونی به شما داده می‌شود که باید به اداره برق محل موردنظر مراجعه کرده و با پرداخت بیعانه شماره کنتور را به نام خود ثبت کنید.

  در بالا گفتیم که شما نمی‌توانید یک مغازه را بخرید، زیرا در امارات مالکیت برای کسی نیست و همه مغازه اجاره می‌کنند. اما نکته خوب آن این است که تا زمانی که اجاره ماهیانه را پرداخت کرده و قرارداد اجاره را فسخ نکنید، حتی اگر بسته باشد، آن مغازه در اختیار و مالکیت شماست.

  ارائه مدارک به اداره برق و گرفتن یک کنتور
  مشخص کردن شغل در اداره دایره اقتصادی (پر کردن فرم‌های آن و مشخص کردن منشاء)
  دارا بودن یک کفیل100% عربی باید در دبی الزامی است وگرنه ویزا به شما تعلق نمی‌گیرد. در واقع مدیر شرکت می‌شوید، اما کفیل یا اسپانسر مالی آن شخص است.

   برای اجاره مغازه در دبی قیمت سالانه آن از 30000-50000 درهم است طی 4چک 3ماهه می‌توانید پرداخت کنید.

  • هزینه اداره برق هم معمولا 2000درهم
  • هزینه ثبت منشاء 2000-3000درهم
  • هزینه کفیل
  • هزینه سالیانه به دولت (%۵ درآمد را سالیانه)
  • هزینه دلال هم 30000-40000 درهم (در صورت اینکه با دلالان کار کنید.)

   ثبت شرکت بصورت  مجازی به‌دلیل الزام و اعلام هویت (امضاء و اثر انگشت) در دبی وجود ندارد.

  منبع: varaluae , vz

  3.8/5 - (10 امتیاز)

  2 پاسخ

  1. سلام اگر پس از ثبت شرکت و اقامت در امارات، یکی از شرکا، تخلفی انجام داد و دولت امارات تشخیص به ریپورت شخص داد، تکلیف شریک دیگر و شرکت چه خواهد بود؟

   1. اگر پس از ثبت شرکت در امارات یکی از شرکا تخلفی انجام دهد شرکت ثبت شده و ویزا‌ی این ۲ شخص دچار مشکل می‌شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *