" خرید از چین " با کمترین هزینه { خرید از سایت های چینی : علی اکسپرس، علی بابا}

چین، بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده جهان است و در تأمین ماشین‌آلات و محصولات موردنیاز کسب‌وکارهای کوچک و متوسط (SME) نقش عمده‌ای در سراسر جهان به عهده دارد. از آلمان و هلند تا کره جنوبی و آمریکا جزو بزرگ‌ترین واردکنندگان کالا از چین هستند. قیمت پایین محصولات چینی و گسترش تجارت الکترونیک باعث شده خرید از علی‌بابا (Alibaba) و مید این چاینا (made in chaina) و در نتیجه خرید از چین، افزایش پیدا کند و سهم عمده‌ای از واردات کشورهای درحال‌توسعه توسط این کشور تأمین شود. سابقه تاریخی رابطه تجاری ایران و چین به جاده ابریشم گره می‌خورد و حالا بیشتر و سریع‌تر از همیشه، در حال گسترش است.

برای خرید از علی‌بابا و سایت‌های چینی با ما تماس بگیرید

۰۲۱۶۲۰۱۵۲۵۲ 

از آنجایی که خرید برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک ایرانی‌ها از سایت‌هایی مانند علی‌بابا و made in china به‌آسانی انجام نمی‌شد، خرید از چین و خرید از سایت‌های چینی یکی از بسترهای جدید تجارت با چین است. عمده مراودات تجاری تا پیش ‌از این منوط به سفر به این کشور و ارتباط حضوری بود، اما با وجود شرکت‌های بازرگانی مانند سپاهان همراه که ارائه کننده خدمات خرید از چین و دیگر خدمات بازرگانی، این مراودات به ویژه در حوزه واردات ساده‌تر از همیشه شده است.

خرید از چین

خرید از چین و ارسال به ایران

 

راه‌های زیادی برای خرید از چین وجود دارد، امّا به دلیل تغییرات مداوم نرخ‌های تعرفه‌ای و قوانین گمرکی، ارسال این محصولات به ایران چم و خم‌هایی دارد که باید با راه و چاه‌های مسیر آشنا باشید. در این مورد می‌توانید از خدمات مشاور ما در این روند بهره ببرید؛ این همراهی از زمان انتخاب محصول و تأمین‌کننده، در زمان حمل‌ونقل و ترخیص و همچنین در امورگمرکی ادامه دارد.

چگونه تولیدکنندگان خوب چینی را پیدا کنیم؟

تولیدکنندگان چینی نزدیک به ۳۰ درصد ارزش کل تولیدات کارخانه‌ای جهان را در اختیار دارند. این به معنی گستردگی محصولات و برندهای مختلف این کشور در همه حوزه‌هاست. حتی برندهای مطرح و غیرچینی هم در این کشور خط تولید دارند. امکان دارد این گستردگی  نگرانی‌هایی را  برای خریداران ایجاد کند؛ برای مثال شاید درگیر این باشند که کدام شرکت را برای خرید انتخاب کنیم؟ برای افرادی که کمتر آشنا به چین و بازارهای آن هستند، درست مثل پیداکردن یک سوزن در انبار کاه است.

 

راه‌حل این کار اما ساده است: با یک آهن‌ربای بزرگ. سپاهان همراه می‌تواند آهن‌ربای شما باشد. اگر شما محصول خود را انتخاب کرده‌اید می‌توانید، با دریافت مشاوره از کارشناسان سپاهان همراه، محصول دلخواه و تأمین‌کننده متناسب با بودجه و کیفیت موردنظر خود را پیدا کنید. البته همیشه می‌توان در نمایشگاه‌های بین‌المللی حوزه‌های مختلف در ایران و دیگر کشورها حضور یافت و با محصولات و شرکت‌های متفاوت نیز از نزدیک آشنا شد.

چطور هزینه بهای کالا را پرداخت کنیم؟

چین بزرگ‌ترین مبدأ واردات به ایران است و تنها در سال ۹۸ واردات ایران از چین در حدود ۱۱ میلیارد دلار بود. با وجود اعمال تحریم‌های بانکی، صرافی‌ها نقش پررنگ‌تری در تبادلات مالی بین ایران و دیگر کشورها ایفا می‌کنند. در سال‌های گذشته حجم بالایی از تبادلات بانکی کسب‌وکارهای کوچک و متوسط به این روش انجام می‌شود. از سوی دیگر با قدرت گرفتن یوان در بازارهای مالی، بخش قابل‌توجهی از تبادلات، حالا از دلار به‌سوی یوان رفته‌اند.

چطور از کیفیت و اصالت کالا مطمئن شویم؟

در بازاری به بزرگی بازار چین اطمینان از کیفیت و اصالت محصول امری ضروری است. همچنین باید در نظر داشت که تأمین‌کننده کالا واسطه و دلال است یا تولیدکننده اصلی؛ چنین تفاوتی می‌تواند حاشیه سود را به میزان قابل‌توجهی تغییر دهد. در سپاهان همراه این روند تسهیل شده است و همکاران ما در کشور چین وظیفه بازرسی حضوری از تأمین‌کننده و ادعای صحت عملکرد شرکت مبدأ را به عهده می‌گیرند. علاوه بر این پس از منبع یابی انتخاب تامین‌کننده مورد اعتماد برای خرید کالا، سفارش‌ها را به روش کمی و کیفی می‌توان بازرسی کرد که سپاهان همراه در این امر نیز کنار شما خواهد بود.

نحوه ارسال کالا از چین به ایران

نحوه ارسال کالا از چین به ایران

کالای خریداری شده، بسته به نوع و حجم آن می‌تواند از روش‌های متفاوتی به دست خریدار برسد. حمل هوایی و حمل دریایی دو روش کلی این نوع باربری هستند. در روش هوایی سرعت ارسال کالا بسیار بیشتر است و طی یک هفته تا یک ماه کاری انجام می‌شود. همکاری ما با خطوط هوایی بین‌المللی در شهرهای گوانجو و دبی توانسته است سرعت حمل‌ونقل هوایی را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد.

روش ترخیص گمرکی کالای خریداری شده از چین

از ثبت سفارش کالا در سامانه آنلاین گمرک تا ترخیص آن مراحل متعددی وجود دارد. به‌واسطه الکترونیکی شدن سامانه گمرکی، فرایند ترخیص کم زحمت‌تر و به مراتب دقیق‌تر از قبل شده است. البته این مراحل، هنوز می‌تواند پیچیدگی‌هایی تخصصی داشته باشد که کار ترخیص را برای افراد غیرمتخصص، سخت کند. به همین خاطر شرکت بازرگانی سپاهان همراه با بهره‌گیری از کادر تخصصی در امر ترخیص کالا، خدماتی ارائه می‌کند که می‌تواند امور گمرکی را برای فعالان بازار تسهیل کند.

محاسبه قیمت تمام شده برای فروش

بسته به حجم، وزن و نوع کالای وارداتی، هزینه نهایی برای خریدار می‌تواند بسیار متفاوت باشد. انتخاب روش حمل‌ونقل هم فاکتور دیگری است که تأثیر قابل‌توجهی در هزینه نهایی کالا دارد. فاکتور نهایی نیز تعرفه کالای خریداری شده بر اساس قوانین گمرک جمهوری اسلامی است. همه این موارد بسته به حجم و نوع کالا و زمان موردنظر مشتری، مجموعه‌ای از عوامل تأمین‌کننده در قیمت نهایی خواهد بود.

طبیعتاً هزینه‌‌های مازاد خرید کالاهای خاص، نسبت به کالاهای رایج بیشتر خواهد بود. قیمت تمام شده کالای وارداتی از چین را می‌توان به چند بخش اصلی تقسیم کرد؛

قیمت کالا در مبدأ به یوان

هزینه ارسال و کارمزد و تعرفه گمرکی

خرید کالا از چین

روش‌های ارسال کالا از چین به ایران و زمان تحویل به دست مشتری

روش‌ حمل هوایی بسیار سریع‌تر از حمل دریایی است. با حمل سریع هوایی برخی مواقع طی یک هفته، کالا به دست مشتری می‌رسد. از سوی دیگر روش حمل دریایی که عموماً برای سفارش‌هایی با حجم و وزن بالا استفاده می‌شود، می‌تواند تا چند ماه هم طول بکشد.

در حوزه حمل‌ونقل هوایی شرکت سپاهان همراه به انتخاب مشتریان به سه روش خدمات می‌دهد.

  • روش اول دریافت کالا از مبدأ، توزیع و تحویل آن به دست مشتری است.
  • روش‌ دیگر مشتری می‌تواند انتخاب کند که کالا از فرودگاه به فرودگاه ارسال شود، یا اینکه کالا از فرستنده در مبدأ دریافت و در فرودگاه امام خمینی (ره) تحویل مشتری شود.
  • در روش حمل‌ونقل دریایی نیز محصول می‌تواند هم به مقصد گمرک شهیدرجایی بندرعباس هم به مقصد درب شرکت یا منزل مشتری تحویل شود. درعین‌حال سفارش‌های مختلف می‌توانند از کانتینرهای اجاره‌ای، چارتری و اشتراکی استفاده کنند که می‌تواند روی تحویل سالم کالا و هزینه بار تأثیر بگذارد.

راهنمای روش‌های خرید از چین

اگرچه بسیاری از ‌سایت‌های اینترنتی فروش چینی می‌توانند گزینه جذابی برای خرید کالا از چین باشند، ولی در بسیاری موارد یک تولیدکننده مشخص گزینه مناسب‌تری برای تجارت و کسب‌وکار به‌حساب می‌آید. این اتفاق زمانی روی حاشیه سود اثرگذارتر است که شما محصول تخصصی خود را پیدا کرده و با یک یا چند تأمین‌کننده به‌صورت مداوم همکاری کنید. در مواردی ممکن است که کالای موردنظر شما توسط عده دیگری از مشتریان سپاهان همراه درخواست شود. این حالت مزیت‌های دیگری ایجاد کرده که می‌تواند حاشیه سود شما را بیشتر و حتی زمان تحویل کالا به دست شما را کوتاه‌تر کند. درعین‌حال همیشه می‌توان برای شروع کار روی سایت‌هایی مثل علی‌بابا و made in china  حساب کرد.

خرید از سایت‌های چینی

 

نام سایت علی‌بابا برای بسیاری از مردم جهان آشناست. از زمان آغاز کار این سایت، نمونه‌های مشابه دیگری نیز در این سال‌ها پا به عرصه حضور گذاشته‌اند. از جمله آن‌ها علی‌اکسپرس زیرمجموعه خود علی‌بابا و Made in china است. مشتریان دو سایت علی‌بابا و مید این چاینا کسب‌وکارهای کوچک و متوسط هستند که برای خریدهای عمده، ماشین‌آلات تولیدی، کشاورزی و … مناسب می‌باشند.

خرید از علی‌بابا و علی اکسپرس

اگر شما یک کسب‌وکار کوچک یا متوسط (SME) دارید و به دنبال دستگاه یا محصولی هستید، خرید از علی بابا همان چیزی است که شما می‌خواهید. بسیاری از دستگاه‌های خط تولید، تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی جدید و قدیمی در این وبسایت عرضه می‌شود. در حقیقت وب‌سایت علی‌بابا(alibaba.com) یک رابط بین دو کسب‌وکار است و مناسب استفاده مشتری نهایی (End User) نیست. این سایت برای خرید عمده کالاها یا تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی، بهداشتی، برق و الکترونیک، کشاورزی و … مناسب است.

از سوی دیگر علی‌اکسپرس همان‌طور که گفته شد زیرمجموعه خرده‌فروشی علی‌بابا است. علی‌رغم ادعای بسیاری از وب‌سایت‌ها علی اکسپرس (www.aliexpress.com) امکان فروش مستقیم به ایران را ندارد و باید از طریق واسط‌هایی، خرید از چین یا کشورهای دیگری انجام شود و سپس به ایران ارسال شود

خرید از علی بابا
خرید از سایت های چینی

خرید از مید این چاینا «Made in china»

«مید این چاینا» وب‌سایت دیگری است که در زمینه عمده‌فروشی و B2B فعالیت می‌کند. تمرکز این ‌سایت بر صادرات تولیدکنندگان چینی به کشورهای اروپایی و آمریکا است. اگر ‌سایت علی‌بابا توانسته در ژاپن حضور خوبی داشته باشد، (Made in china) توانسته در انگلیس و اتحادیه اروپا خود را به‌عنوان یک پلتفرم فروش B2B اثبات کند. دامنه محصولات این وب‌سایت بسیار شبیه به علی‌بابا است، با این تفاوت که در «مید این چاینا» اطلاعات کاملتری در مورد محصولات و سخت‌افزارهای عرضه شده، ارائه می‌کند. کاتالوگ و اطلاعات فنی که در این پلتفرم روی محصولات مشاهده می‌کنیم، امکان انتخاب محصول بهتر را برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط فراهم کرده است.

خدمات سپاهان همراه در زمینه خرید از چین

سپاهان همراه در زمینه واردات از چین، خرید از علی‌بابا و سایت‌های چینی خدمات متنوعی ارائه می‌دهد؛ این خدمات از لحظه آغاز خرید تا انجام کار و تحویل به خریدار بی‌وقفه ادامه دارد. سپاهان همراه خرید و سفارش کالا از چین را به‌عنوان یک تسهیل‌گر و مشاور بسیار ساده‌تر، مطمئن‌تر و سریع‌تر کرده است. این شرکت خریدهای خرد و کلان از کشور چین را برای ایرانی‌ها با بهترین کیفیت در کمترین زمان و با قیمت مناسب و ارتباط با تامین‌کننده اصلی برای علاقه‌مندان تجارت با چین انجام می‌دهد.

5/5 (5 نظر)

2 دیدگاه ها

  1. فرشاد گفت:

    خیلی ممنون بابت مطلب خوبتان
    یک سوال ایا شما از شنزن هم اگر بخواهیم برایمان خرید می‌کنید؟

EN