واردات کالا چیست؟ 0 تا 100 واردات از سراسر دنیا

واردات یکی از اصلی‌ترین حوزه‌های بازرگانی و تجارت بین‌المللی است. لزوم تجربه و تسلط به قوانین تجارت بین‌‌المللی در امر واردات و صادرات کالا، فعالیت در این زمینه را به حوزه‌ای تخصصی تبدیل کرده است. تهیه مواد اولیه یا لوازم ساخت برخی از کالاها در داخل کشور امکان‌پذیر نیست و گاهی هم تکنولوژی ساخت برخی محصولات در کشور وجود نداشته و یا مقرون به‌صرفه نیست. از همین رو بسیاری از شرکت‌ها، مجموعه‌های تولیدی و … با استفاده از کالاهای وارداتی نیازمندی‌های خود را برطرف می‌کنند. در واقع به تمامی کالاهایی که از راه تجاری به خاک کشور وارد می‌گردد، واردات گفته می‌شود. 

شرکت سپاهان همراه با بیش از 20 سال سابقه در امر خدمات واردات کالا و دارا بودن دفاتر بین‌المللی در شهرهای گوانجو، دبی و تهران و برخورداری از تیمی حرفه‌ای، انواع خدمات واردات کالا را ارائه می‌دهد. واردات از چین و منبع یابی و خرید از تامین‌کـنندگان خـارجی، توسط کارشناسان بازرگانی سپاهان همراه نیز، در مجموعه خدمات بازرگانی این شرکت قرار می‌گیرد.

فهرست محتوا

 با برخی از خدمات ما در زمینه واردات بیشتر آشنا شوید:

 • امکان دریافت کالا از تمام شهرهای چین و ارسال به ایران توسط دفاتر گوانگجو و شنزن
 • امکان دریافت کالا از تمام نقاط دنیا و ارسال به ایران، توسط دفتر دبی سپاهان همراه
 • برآورد و اعلام کلیه هزینه های حمل و ترخیص قبل از دریافت کالا در مبداء
 • مشاوره رایگان امور بازرگانی توسط کارشناسان و متخصصان شرکت سپاهان همراه با اشراف کامل بر آخرین قوانین و مقررات بازرگانی و گمرکی کشور
واردات کالا از گوانجو | شنزن | دبی

واردات از چین

کشور چین یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین شرکای تجاری ایران بوده است و همچنان بسیاری از کالاهای مورد نیاز کشورمان را تامین می‌کند. به دلیل محدود شدن مراودات تجاری ایران با سایر کشورها، واردات از چین در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

یکی از دلایلی اصلی انتخاب محصولات چینی، این است که این کشور به خاطر تولیدات انبوه و استفاده از فناوری روز دنیا، دستمزد پایین کارگر و همچنین دستکاری در نرخ ارز، توانسته است کالاهای باکیفیت اما با هزینه پایین‌تر نسبت به کشورهای دیگر تولید کند. از همین رو در سال‌های اخیر چین موفق شده به میزان زیادی بازار کل دنیا را احاطه کند. با این توصیفات، واردات از چین و واردات از چین مورد توجه بازرگانان دنیا به ویژه بازرگانان ایرانی قرار گرفته است.

خدمات تخصصی سپاهان همراه در گوانجو

بندر گوانجو یکی از شهرهای استراتژیک کشور چین است که نقشی پررنگ در روابط تجاری این کشور ایفا می‌کند. بازرگانان و صنعتگران ایرانی نیز شناخت زیادی از این بندر و اهمیت حیاتی آن دارند. سپاهان همراه با ایجاد دفتری اختصاصی در این شهر به فعالان اقتصادی ایران کمک می‌کند تا با سهولت و اعتماد به نفس بیشتری از فرصت تجارت با چین بهره ببرند.

خدمات ترانسفر فرودگاهی و رزرواسیون هتل و اقامتگاه شخصی، روابط تجاری با شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و خارجی، تامین فضای بار کاری برای محموله‌های تجاری، ارسال منظم و بدون تأخیر محموله‌های هوایی به صورت هفتگی، تسهیل خدمات تحویل بار و ارسال توسط سپاهان همراه توسط کارشناسان چینی سپاهان همراه انجام می‌پذیرد.

تمرکز بر خرید هوشمند، ارسال منظم هفتگی بار دریایی به صورت خرده‌بار و کانتینر توسط شرکت‌های معتبر کشتیرانی، اختصاص مترجم فارسی‌زبان به صورت ۲۴ ساعته، بررسی کیفی محصولات، ارایه مشاوره خرید کالا از تولیدکنندگان معتبر چینی و غیرچینی، خدمات مشاوره حقوقی و انعقاد قراردادهای بین‌المللی، ارسال حواله بار مشتریان و تحویل کالا در محل به مشتریان، ارسال پیامک به خریداران حتی در صورت عدم حضور در کشور چین، ارائه خدمات انبار در بخش‌های هوایی و دریایی و سرانجام حمل و تحویل بار از مقصد چین به سراسر ایران از دیگر خدماتی است که در دفتر گوانجو سپاهان همراه به بازرگانان ایرانی ارایه می‌شود.

واردات از دبی به ایران و مزایای آن

واردات از دبی، حمل و نقل و ترخیص به ایران کم هزینه و مقرون به صرفه است. چرا که دبی در همسایگی ایران بوده و بازرگانان با سرعت و هزینه کمتری نسبت به کشورهای دیگر می توانند محموله ی خود را وارد کشور کنند. این امر منجر به علاقه زیاد بازرگانان ایرانی به تجارت و واردات کالا از دبی شده است.

نکته دیگر در شرایط فعلی این است که، واردات از دبی منجر به تسهیل روند خرید محصولات کشورهایی می شود که در حال حاضر ایران را تحریم کرده اند. در واقع شرکت های ایرانی می توانند محصولات موردنظر خود دبی را به عنوان مقصد دریافت کننده کالا معرفی کنند و پس از ورود محموله وارداتی به دبی برای ارسال آن به ایران اقدام کنند.

البته باید دانست که برای صادرات از دبی به ایران ملزم به طی کردن تشریفات واردات از دبی و پرداخت حقوق گمرکی هستند. همچنین برای واردات کالا از دبی، فرد باید ابتدا درصدی از ارزش کل کالا را به عنوان حقوق گمرکی به دولت امارات بپردازد.

خدمات تخصصی سپاهان همراه در دبی

بندر دبی یکی از شهرهای کلیدی بازرگانی در خلیج فارس است. اهمیت این شهر به عنوان مرکز تعاملات تجاری خاورمیانه نه فقط برای کشور امارات بلکه برای سایر کشورهای منطقه نیز قابل توجه است. دفتر سپاهان همراه در دبی ضمن همکاری با شرکت‌های معتبر خارجی مستقر در این شهر به بازرگانان ایرانی خدماتی از جمله ترخیص کلیه کالاهای وارداتی از سراسر دنیا به کشور امارات متحده عربی، ترخیص و حمل کالاهای وارداتی به امارات به صورت کشتی به کشتی و همچنین هواپیما به هواپیما انجام می‌دهد.

دریافت کالاهای شرکای تجاری در شهر دبی و ارسال آن از طریق خطوط هوایی و دریایی، تجمیع کالاها و ارسال آن به صورت گروپاژ و روزانه از طریق خطوط هوایی، دریافت روزانه کالا از طریق خطوط دریایی و ارسال به ایران صورت هفتگی و سرانجام ارائه خدمات ارزندۀ door to door از خدمات سپاهان همراه در دبی است.

واردات لوازم جانبی ارزان

واردات لوازم جانبی موبایل در ایران

بازار واردات لوازم جانبی موبایل در ایران بسیار داغ است و تا به امروز میزبان صدها برند لوازم جانبی موبایل از سراسر دنیا بوده است. جالب است بدانید همین لوازم جانبی موبایل که شامل کاور، هندزفری، باتری و پاور بانک و موارد مشابه آن می شود، گردش مالی سالانه برابر با ۲۵۰ میلیارد تومان در کشور را به وجود آورده است. رقم بدست آمده نه به خاطر ارزشمند بودن این کالاها، بلکه به دلیل مصرفی بودن این نوع کالاهاست.

بازار تجهیزات و لوازم جانبی موبایل در ایران بسیار گسترده است و در عین سودآور بودن جذاب نیز به نظر می رسد. از آنجایی که مردم عموماً هزینه های زیادی را صرف خرید لوازم جانبی موبایل مانند: انواع محافظ صفحه نمایش، کاور و قاب، هندزفری می کنند، بازار لوازم جانبی موبایل و تبلت و کامپیوتر روز به روز در حال گسترش است.

واردت لوازم جانبی

سپاهان همراه پرچم‌دار واردات لوازم جانبی

سپاهان همراه با درک نیاز بازار کشور و در راستای همراه شدن جامعه ایران با پیشرفت‌های تکنولوژیک روز دنیا، یکی از حوزه‌های تخصصی فعالیت خود را بر واردات تجهیزات پیشرفته بازار فن‌آوری اطلاعات متمرکز کرد. این شرکت در سال‌های گذشته به عنوان یکی از جسورترین ارایه‌دهندگان خدمات واردات کالا از چین و دبی در حوزه تجهیزات و لوازم جانبی تلفن همراه، کامپیوتر، لپ‌تاپ، تبلت و دوربین‌های مداربسته و تجهیزات پیشرفته ایمنی بوده است.

مراحل واردات کالا به کشور

در برخی کشورها به دلیل عدم وجود شرایط کافی و نیروی کار متخصص برای تولید برخی کالاها و تکنولوژی‌های خاص کمبودهایی وجود دارداز همین رو بخش خصوص و دولتی واردات کالا را بهترین گزینه می‌دانندواردات کالا مراحل بسیاری دارد و کسانی که علاقه‌مند به فعالیت در این حوزه هستند می‌بایست قدم به قدم تمامی مراحل را به انجام برسانند.‌

در نگاهی اجمالی مراحل واردات کالا از قرار زیر است:

 • شناخت کالای هدف
 • شناخت تولید کننده اصلی و مطمئن
 • بررسی  و بازرسی کمی و کیفی کالا
 • ارتباط با تامین کننده
 • انجام امور گمرگی و تشریفات قانونی واردات کالا
 • محاسبه هزینه‌های ورودی و تعرفه ها
 • وجود کارت بازرگانی معتبر و مرتبط
 • دریافت مجوزهای مورد نیاز برای هر گونه کالا
 • پرداخت هزینه ها به شرکت تولید کننده
 • خرید کالا از تامین کننده و ارسال به مقصد مورد نظر
 • انجام مراحل ترخیص کالا
 • ثبت اظهارنامه برای ترخیص
 • بررسی سلامت و تحویل کالا
 • پرداخت مالیات و عوارض
 • ارائه مدارک مورد نیاز
 • پرداخت هزینه ترخیص کالا
 • دریافت کالا در مقصد
واردات موبایل

واردات تلفن همراه

واردات تلفن همراه به ایران حجم بسیار بالایی دارد. سالانه نزدیک به 15 میلیون دستگاه تلفن همراه به کشور می‌شود. شرکت سپاهان همراه در امر واردات گستره وسیعی از محصولات فعالیت می‌کند و واردات تلفن همراه یکی از آن‌هاست. تلفن همراه از جمله کالاهایی است که روند وارداتی نسبتا پیچیده‌ای دارد و سپاهان همراه با تجربه دیرینه خود می‌تواند تسهیل گر این روند باشد.
رشد سالانه بازار تلفن همراه همواره مثبت بوده و نیاز به این محصول کماکان از تراز مثبتی برخوردار است. از نظر تعداد بیش از 50 درصد واردات تلفن همراه به برند سامسونگ تعلق دارد و برندهای هواوی، شیائومی، نوکیا و اپل در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

آمار واردات ایران 

در این مطلب که با تحقیق و جستجوی کارشناسان متخصص در حوزه واردات ایران گردآوری شده است، تلاش کردیم فعالیت های بازرگانی ایران را از جنبه‌های مختلف بررسی کنیم. از آنجایی که اطلاعات مربوط به واردات و صادرات کشورمان در انتهای هر سال منتشر می شود، در این مبحث میزان واردات و صادرات را به تفکیک گروه کالایی در سال ۹۸ بررسی کرده ایم. مطالعه این تحقیق در هر دسته کالایی برای علاقه مندان این حوزه بسیار مفید خواهد بود و به آنها دید خواهد داد که کدام کالاها در ایران بیشتر مورد توجه بوده است.

طبق آمار واردات ایران برترین تامین کنندگان ایران است که در حدود سه چهارم (۷۹.۱٪) خریدهای بین المللی آن را شامل می‌شوند: چین (۲۷.۸٪) ، امارات متحده عربی (۱۸.۱٪) ، آلمان (۵٫۹٪)، هند (۵.۶۴٪) ، کره جنوبی (۴.۵۵٪) ،  ترکیه (۴.۵٪) ، برزیل (۴.۵٪) ، ایتالیا (۳.۹۳٪) ، روسیه (۲.۳۹٪) و سپس فرانسه (۱.۸۶٪). می باشد.

واردات کارت گرافیک از چین و دبی

ما در شرکت بازرگانی سپاهان همراه همواره به دنبال رفع نیازهای مشتری در تمامی زمینه‌های واردات کارت گرافیک، حمل ونقل بین‌المللی و ترخیص  کارت گرافیک هستیم. اخیراً نیز خدمات تخصصی واردات از جمله:  واردات کارت‌های گرافیک را به صورت عمده از چین و دبی ارائه می‌دهیم. 

اما قبل از خرید بهتر اسن یکسری نکات را بدانید، نکاتی مانند سیستم خنک کننده آن، سرعت حافظه، عملکرد و..

شما می‌توانید برای واردات با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

واردات ابزار دقیق و تجهیزات آن

 

سپاهان همراه که یکی از شرکت‌های تامین کننده ابزار دقیق است، قصد دارد تا با معرفی انواع تجهیزات ابزار دقیق و بیان ویژگی آن ها شما را در امر خرید و واردات انواع مختلف این ابزارآلات ،راهنمایی کند. تا بتوانید خرید خود را به بهترین شکل و سریع‌ترین زمان انجام دهید.  

    در صورتی‌که قصد خرید ابزار دقیق و محصولات مشابه را از سایر کشورها دارید و آشنایی کامل با فروشندگان یا تامین کننده ندارید، کارشناسان ما صفر تا صد این فرایند را از اعتبار‌سنجی تا تحویل درب مشتری انجام می‌دهند.

تیم مهندسی این شرکت، متشکل از مهندسین برق، الکترونیک، مکانیک و مکاترونیک از طریق ارتباط مستقیم با معتبرترین تامین‌کنندگان جهانی کالاهای فنی – مهندسی (از طریق دفاتر خارجی خود در کشورهای چین و امارات ) و حذف واسطه‌ها، انواع کالاها را برای  واردات ابزار دقیق و برای تولیدکنندگان، بازرگانان، شرکت‌های فنی – مهندسی و . . . با مناسب‌ترین قیمت و کیفیت و در کم‌ترین زمان ممکن تامین می‌کند.

واردات ابزار دقیق و تجهیزات ابزار دقیق
واردات هارد

واردات هارد از چین و دبی

کشور چین یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های هاردهایSSD  وHDD در دنیاست. این حجم بزرگ صادرات، خبر از کیفیت خوب و قیمت مقرون‌به‌صرفه برای واردات هارد از چین را می‌دهد. پس اگر می‌خواهید سود خوبی از واردات هارد داشته باشید، کشور چین یکی از بهترین گزینه‌هاست.

برای خرید عمده هارد از چین و دبی، بهتر است از یک شرکت بازرگانی بزرگ و قابل‌اعتماد کمک بگیرید تا هم این کالاها را برای شما از چین خریداری کند و هم آن‌ها را برای شما حمل کرده و در محل موردنظر تحویلتان دهد.

سپاهان همراه با بیش از ۲۰ سال تجربه واردات و داشتن دفاتر نمایندگی در گوانگجو چین، یکی از بهترین گزینه‌ها، برای خرید عمده و واردات هارد از چین است.

واردات قطعات کامپیوتر 

 

روش اصلی تأمین قطعات کامپیوتر واردات از چین و امارات است. قطعات کامپیوتر در دسته کالاهای پرسود وارداتی قرار می‌گیرند. قطعات کامپیوتر حوزه‌ی گسترده‌ای از محصولات را شامل می‌شود؛ از موس و کیبورد و دانگل گرفته تا پردازنده و سرور. البته قطعات اصلی کامپیوتر که توسط شرکت‌های مهم تولید می‌شوند.

راه‌های حمل هوایی و دریایی 2 راه اصلی واردات قطعات هستند که بسته به نیاز مشتری تعیین می‌شود. مدت‌زمان و هزینه این حمل‌ونقل متفاوت است.

برای اطلاعات بیشتر درباره واردات قطعات کامپیوتر روی لینک کلیک کنید.

4.7/5 - (7 امتیاز)

10 پاسخ

 1. سلام من واسه خرید مستقیم کالا از خارج کشور و کاملا شخصی نیازمند راهنمایی هستم. امکانش هست؟

 2. مرسی از مقاله خوب و جامع‌ واردات کالایی که نوشتید

 3. سلام، من برای وارد کردن یسری از اقلامی که از چین خریدم با شما همکاری داشتم و راضی بودم

 4. سلام
  جهت وارادات پمپ های خورشیدی از چین نیاز به راهنمایی دارم
  ممنون

 5. با سلام. جهت واردات موبایل و لوازم جانبی از دبی و همچنین صادرات محصولات کشاورزی به مشاوره شما نیاز دارم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام
   خوشحال می‌شویم که در حوزه واردات راهنماییتان کنیم، لطفا با شماره‌‌‌ی ۰۲۱۶۲۰۱۵۰۰۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.