واردات از چین با کمترین هزینه (تحویل در ایران)

برای مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید!

برای واردات از چین فرم زیر را پر کنید!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

کشور چین یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین شرکای تجاری ایران بوده است و همچنان بسیاری از کالاهای مورد نیاز کشورمان را تامین می‌کند. به دلیل محدود شدن مراودات تجاری ایران با سایر کشورها، واردات از چین در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

یکی از دلایلی اصلی انتخاب محصولات چینی، این است که این کشور به خاطر تولیدات انبوه و استفاده از فناوری روز دنیا، دستمزد پایین کارگر و همچنین دستکاری در نرخ ارز، توانسته است کالاهای باکیفیت اما با قیمت پایین‌تر نسبت به کشورهای دیگر تولید کند. از همین رو در سال‌های اخیر چین موفق شده به میزان زیادی بازار کل دنیا را احاطه کند. با این توصیفات، واردات از چین و خرید از چین مورد توجه بازرگانان دنیا به ویژه بازرگانان ایرانی قرار گرفته است. 

فهرست محتوا
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید
  Scroll to Top

  چرا واردات از چین؟

  واردات محصولات منحصر بفرد

  محصولات منحصر به فرد چینی

  تولیدکنندگان و تامین کنندگان در چین همیشه نوآوری های خود را به محصولات یا کالاهای ساخته شده اضافه می کنند. این امر می‌تواند باعث تولید محصولات منحصر به فرد و نادر بیشماری در چین شود. در نتیجه این نوع تجارت بسیار سودمند است و می‌تواند فرصتی نو برای بازار فروش کالاهای منحصر به فرد چینی به وجود بیاورد.

  محاسبه هزینه حمل از چین

  قیمت ارزان کالاهای چینی

  قیمت کالاهایی که در چین فروخته می شود بسیار ارزان است، بنابراین، برای کاهش هزینه، واردات از چین بسیار مفید است. به این ترتیب با وارد کردن کالا از چین و فروش در ایران، سود شما افزایش می‌یابد.

  واردات کالای اورجینال از چین

  دسترسی به محصولات با کیفیت در چین

  اگر کسب و کار شما در حوزه واردات است، واردات از چین به طور خودکار یک فرصت عالی برای دریافت نمایندگی فروش برخی محصولات در ایران است. علاوه بر این وضعیت شما از یک فروشنده عادی به فروشنده محصولات وارداتی با برندهای چینی تغییر خواهد کرد. این روش معامله ای سودمند و دوجانبه است که به راحتی کسب و کار شما را متحول خواهد کرد.

  مشاوره رشد بیزینس و کسب و کار

  رشد سریع کسب و کارها با واردات از چین

  اگر کسب و کار شما در حوزه واردات است، واردات از چین به طور خودکار یک فرصت عالی برای دریافت نمایندگی فروش برخی محصولات در ایران است. علاوه بر این وضعیت شما از یک فروشنده عادی به فروشنده محصولات وارداتی با برندهای چینی تغییر خواهد کرد. این روش معامله ای سودمند و دوجانبه است که به راحتی کسب و کار شما را متحول خواهد کرد.

  مراحل واردات از چین

  به طور کلی دو مرحله گزینش محصول و گزینش فروشنده آن محصول از مراحل اولیه واردات از هر کشوری به شمار می روند.

  ترخیص کالا

  گزینش محصول

  ابتدا باید با در نظر گرفتن شرایط و قوانین کشور چین و همچنین قوانین کشور ایران در مورد کالاهایی که مجوز برای واردات دارند، کالای مورد نظر را انتخاب کنید و سپس در مورد قیمت کالا در کشورهای دیگر و کشور خودتان و مدل های پرطرفدار آن جستجو کنید.

   
   

  حمل دریاییگزینش فروشنده

  برای انتخاب فروشنده می بایست تحقیق نمایید. فروشنده ها در چین به، مونتاژ کننده‌ها، تولیدکننده، شرکت‌های بزرگ و کوچک و شرکت های واردکننده تقسیم می‌شوند. پس در اولین اقدام باید در رابطه با گروه کالایی خود تحقیق نمایید و  ببینید که کالای شما در کدام یک از گروه‌های فوق قرار می‌گیرد.

  به طور مثال اگر کالای شما نوعی ماده اولیه است، بهتر است آن را از تولید کننده‌ها و شرکت‌های بزرگ چینی خریداری نمایید، که البته در این صورت باید نقدینگی شما نیز کفاف خرید در حجم زیاد را داشته باشد. در انتخاب فروشنده نیز شرکت بازرگانی سپاهان همراه می تواند به شما کمک کند.

                        

  قرارداد

   مشخصات فنی و لیست قیمت

  پس از گذراندن آن دو مرحله باید مشخصات فنی و لیست قیمت را از فروشنده دریافت نمایید. توجه داشته باشید که ممکن است فروشندگان چینی قیمت را بسیار بالاتر از آنچه هست به شما اعلام کنند. در این مرحله برای دریافت قیمت بهتر نیاز به می‌بایست چانه‌زنی کنید. سعی کنید قبل از خرید، نمونه کالای مورد نظرتان را از فروشنده دریافت کنید و جهت تطبیق با استانداردهای مورد نظر از تمام جهات آن را بررسی نمائید.

   
   

  ترخیص کالا

  اطلاعات کافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات از چین

  پس از رسیدن به توافق و دریافت پیش فاکتور، می‌بایست اطلاعات کافی از تعرفه گمرکی و شرایط واردات کالای مزبور را بررسی و مراحل آن را نیز مطالعه نمایید تا بر شرایط قانونی کالای وارداتی خود اشزاف پیدا کنید. پس از طی مراحل پیشین تمام امور مربوط به واردات کالا از چین را بررسی و بودجه‌بندی کنید و در مورد پرداخت نهایی مبلغ کالا نیز، با فروشنده، توافق کنید.

  در رابطه با نحوۀ حمل و نقل کالا و بازه زمانی مرتبط با پروسه ارسال، حمل و تحویل بار نیز هماهنگی های لازم را انجام دهید. داشتن اطلاعات از استانداردهای واردات و مجوزها و اسناد حمل نیز بسیار مهم است. برای دریافت تمامی اسناد “مانند پروفرما و دیگر اسناد” به نام دارا بودن کارت بازرگانی به نام خودتان الزامی است. اگر کارت بازرگانی ندارید می‌توانید از مجموعه‌های بازرگانی در این زمینه کمک بگیرید. شرکت سپاهان همراه نیز با داشتن تمام مجوزهای مربوطه و کارت بازرگانی می‌تواند شما را در این امر یاری کند.

   
   

  مطابقت بار با اسناد

  دیگر مراحل فرایند واردات

  از مراحل دیگر واردات از چین ثبت سفارش در وزارت بازرگانی، قبل از پرداخت، دریافت ایران کد به همراه مجوزهای اولیه استاندارد، پیگیری تولید کالا و بازرسی قبل از انجام پروسه حمل و نقل، هماهنگی‌های حمل و نقل کالا، دریافت اسناد تامین ارز و اسناد بازرسی، دریافت مجوزهای لازم از سازمان های ذی‌ربط پس از ورود کالا به کشور، نیز می‌باشد.

  در این بین هزینه‌های حقوق و عوارض گمرکی و سایر هزینه‌های مرتبط با ترخیص کالا نیز بر عهده شماست. بعد از ترخیص، کالای وارداتی شما به انبار حمل می‌شود و سپس تعهدات ارزی و مالیاتی را نیز باید پرداخت نمایید.

  واردات از چین با سپاهان همراه

  تجزیه و تحلیل آمار واردات و صادرات چین، برای کسب و کارهای داخلی بسیار مهم است تا با این روش هدف خود را در چین شناسایی کنند. اگر شما بدانید در سال های گذشته واردات ایران از چین بیشتر شامل چه نوع کالاهایی بوده است و وزن این محموله ها و ارزش ریالی و دلاری آن ها نیز چقدر بوده است، مسلماً می توانید تحلیل و نگرش خوبی از بازار کالاهای چینی در ایران داشته باشید. با دریافت مشاوره بازرگانی کارشناسان شرکت سپاهان همراه می توانید اطلاعات کافی را در این زمینه کسب نمایید.

  یکی دیگر از دغدغه های مهم بازرگانان ایرانی در رابطه با واردات از چین، عدم اعتماد به حسن نیت و اعتبار فروشندگان و تولید کنندگان چینی است. به دلیل عدم آشنایی با شرایط و قواعد حاکم بر واردات از چین، افرادی را که قصد واردات کالا از این کشور دارند را بر آن می دارد که در زمینه انتخاب نوع کالا و نحوه تجارت با چین از شرکت های متخصص در حوزه بازرگانی خارجی، مشاوره و راهنمایی دریافت کنند.

  شرکت سپاهان همراه با توجه به نیازهای بازرگانان ایرانی در واردات کالا از چین، دفاتر تهران، اصفهان و دبی و همچنین در شهرهای گوانگجو و شنزن چین دایر نموده است تا به بازرگانان، تجار و واردکنندگان ایرانی خدمات ویژه و تخصصی واردات کالا از چین را در سریع ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت ارائه دهد.

  محاسبه حمل هوایی از چین
  واردات از چین

  انتخاب تامین کننده در چین

  بعد از اینکه کالای مورد نظر خود را انتخاب کردید نیاز است فروشنده ای قابل اعتماد پیدا کنید. می توانید مستقیم از تولیدکننده خرید کنید و به واسطه مراجعه کنید. با استفاده از اینترنت می توان با فروشنده ها ارتباط برقرار کرد ولی ملاقات حضوری را به شما پیشنهاد می کنیم. بهتر است به کشور چین سفر کنید و فروشنده ها را مورد ارزیابی قرار دهید. درباره شرکت تحقیق کنید و اطلاعات خود را درباره آنها و فعالیت شان افزایش دهید، سپس با آنها ملاقات حضوری داشته و صحبت کنید. می توانید برای اطمینان مقداری از محصولات آن ها را به عنوان نمونه برای بررسی کیفیت کارهایشان بخرید. با وجود اینکه متحمل هزینه معامله اضافی می شوید ، ولی این روش بسیار خوبی برای ارزیابی فروشنده و نحوه کار وی خواه بود. بعد از بررسی همه مراحل اگر فروشنده با عملکرد صحیح و دقیق خود را به شما معرفی کرد می توانید برای معاملات بزرگ تر به او اعتماد کنید.

  هزینه واردات از چین

  مرحله بعد تحقیق در مورد هزینه های حمل و نقل است . هزینه حمل و نقل شامل موارد زیر می باشد:

  • هزینه‌های فوب ( FOB ، تحویل کالا بر روی کشتی)
  • هزینه‌های انتقال توسط شرکت‌های حمل و نقل
  • تعرفه‌های گمرکی
  • هزینه‌های حمل و نقل داخلی
  • هزینه‌های خدمات مانند بازرسی، نمایندگی‌ها و …

  برای مشاوره و محاسبه هزینه واردات از چین می توانید با شرکت سپاهان همراه تماس بگیرید.

  ارزانترین راه برای واردت از چین

  واردات از چین را به شرکت سپاهان همراه بسپارید!

  همکاران مستقر در دفاتر گوانگجو و شنزن، این توانایی را دارند تا اعتبار تولیدکنندگان و فروشندگان چینی را با دریافت اطلاعات از اتاق بازرگانی و اتاق صنعت و معدن چین کاملا بررسی نمایند. در صورت تایید از طریق مراجع ذی ربط، تمامی مذاکرات و مکاتبات با آنان و همچنین برگزاری جلسات حضوری و بازرسی از دفاتر و کارخانجات را نیز انجام دهند.
  همچنین با استفاده از روش های گوناگون، به جستجوی دقیق محصولات مورد نظر شما پرداخته و در منابع آنلاین چینی و وب سایت های معتبر به تهیه نمونه محصولات گوناگون می پردازند. کارشناسان سپاهان همراه با بررسی تولیدکنندگان و فروشندگان مختلف، محصول مورد نظر شما را در میان انبوه نمونه محصولات، جستجو نموده و از بهترین راه ممکن فرایند سفارش و خرید از چین و ارسال نمونه را برای شما فراهم می کنند. از این طریق به میزان زیادی در زمان و هزینه های شما صرفه جویی می کنند.

  حداقل سرمایه برای واردات از چین

  حداقل سرمایه مورد نیاز برای واردات کالا، به گروه کالایی که در آن فعال هستید ، بستگی دارد. برای مثال برخی از گروه کالاها هستند که با رقمی در حدود ۱۰ میلیون تومان می توان برای خرید عمده آن ها جهت واردات اقدام کرد. اما برخی از کالاها از دسته کالاهای ارزشمند بوده و به مراتب قیمت های بالاتری دارند و امکان دارد خرید یک عدد از این کالاها رقمی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان یا بیشتر را به خود اختصاص دهد. این عدد در واقع تعیین کننده حداقل سرمایه برای واردات از چین است که به کالا و یا گروه کالایی که در آن فعالیت می کنید ارتباط دارد.

  اگر به فکر واردات از چین با سرمایه کم هستید، به خوبی تحقیق و بررسی کنید چرا که با سرمایه کم اگر تجارتی که در پیش گرفته اید سودی نداشته باشد، امکان دارد ضرر کنید. پس نیاز است که بدانید چگونه و از چه طریق و چه کالایی را از چین وارد کنید تا ریسک واردات از چین کاهش یابد.

  برای یافتن راه حل و راهنمایی می توانید از بازگانی سپاهان کمک بگیرید. این بازرگانی در چین دفتر بازرگانی و کادر مجرب شامل مترجم، کارشناسان ارسال حوالجات ارزی، کارشناسان ترخیص کالا از گمرک و حمل و نقل دارد که برای انجام کارها در ایران و در چین مستقر هستند.

  حداقل سرمایه برای واردات چین از چین

  چند توصیه مشاوره‌ای برای واردات از چین

  • اگر برایتان میسر است، حتماً از کارخانه مورد نظر بازدیدی داشته باشید.
  • در نظر داشته باشید، تاخیر در تحویل، احتمال بالاتر رفتن هزینه حمل و نقل را در پی خواهد داشت.
  • آیین‌نامه‌های وارداتی را برررسی کنید و با کارگذاران دولتی در این زمینه آشنا شوید.
  • با کمک یک شرکت بازرسی کیفیت محصول را کنترل کنید.
  • کلیه سوابق و اسناد معامله‌ها شامل اسناد حمل و نقل و برگه ترخیص گمرک را نگهداری کنید.
  • بعد از دریافت محموله را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد.

  برای واردات از چین نیاز به تیمی قوی برای پشتیبانی در زمینه بازرگانی دارید تا بتوانید ریسک این کار را کم کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه ورود کالا از چین و هماهنگی تمامی مراحل و همچنین برای یادگیری پیرامون واردات از چین، می‌توانید با شرکت سپاهان همراه تماس بگیرید. کارشناسان این شرکت در تمامی مراحل گام به گام با شما همراه خواهند بود.

  لیست کالاهای وارداتی از چین

  سهم بالایی از واردات ایران به چین اختصاص پیدا می‌کند و در میان کالاهای وارداتی، بیشترین حجم دلاری واردات به خودرو اختصاص پیدا می‌کند. پس از ماشین دومین محصول پرطرفدار قطعات جانبی و لوازم یدکی خودرو و وسایل نقلیه است. این دو دسته را که کنار بگذاریم و از دید بازاری به واردات چین نگاه کنیم می‌بینیم که موبایل و لوازم جانبی موبایل در لیست کالاهای وارداتی از چین بسیار پرطرفدار است. محصولات ریز و درشت و الکترونیکی و ساده این حوزه به وفور و از کانال‌های مختلف دریایی و هوایی به کشور وارد می‌شود. 
  بر اساس گزارش سازمان OEC میزان واردات ایران از چین در سال ۲۰۱۸ حدودا ۱۴ بیلیون دلار بوده است. بیشترین دسته کالاهای وارداتی از چین به ترتیب زیر بوده است:

  1.  ماشین آلات
  2.  تجهیزات حمل و نقل
  3.  فلزات
  4.  منسوجات
  5. مواد شیمیایی
  6. پلاستیک و لاستیک

  و…

  برای مشاهده و اطلاع دقیق از مقدار واردات هر یک از کالاها از چین، می‌توانید از جدول زیر استفاده کنید. برای بررسی بیشتر می‌توانید از تنظیمات این جدول که به صورت یک آیکن در سمت راست وجود دارد نیز استفاده کنید.

  صادرات و واردات چین

  شروع یک تجارت در ابتدای امر، برای کارآفرینان و سرمایه گذاران دارای گزینه‌های مختلفی است و آن ها باید عواملی نظیر هزینه تولید و عرضه ارزان به بازارهای جهانی، مقرون به صرفه بودن و نرخ مطلوب بازگشت سرمایه را در نظر بگیرند. بررسی این موارد برای ایشان می‌تواند نگران کننده باشد. در حوزه بازرگانی خارجی و تجارت بین‌المللی، مانند صادرات، واردات و حمل بین‌المللی، کمتر کسی است که از حضور موثر و عمده کشور چین مطلع نباشد.

  سوال اصلی اینجاست که چگونه اقتصاد چین طی سال‌های گذشته محرک اصلی رشد اقتصادی جهان شده است؟ در این مقاله قصد داریم سوالات زیر را پاسخ داده و تحلیل کنیم.

  • چگونه چین به بزرگترین کشورهای صادر کننده انواع کالاها به سراسر جهان تبدیل شده است؟
  • بیشترین صادرات چین به کدام کشورها است؟
  • صادرات کشور چین به ایران بیشتر شامل کدام کالاها است؟
  • چگونه چین همه کالا ها را ارزان تولید و صادر می کند؟
  • آیا آمریکا و چین با وجود رقابت شدید در بازار بین‌المللی، تجارت متقابل هم دارند؟

  برای دست‌یابی به پاسخ سوالات بالا و اطلاعات بیشتر شما می‌توانید به مقاله‌ای که ما در زمینه واردات و صادرات از چین گردآوری کردیم را مطالعه کنید.

  بررسی شرایط واردات کالا از چین؛ ممنوع یا مجاز

  • داشتن تامین‌کننده
  • پرداخت به تامین‌کننده
  • اطمینان از کیفیت کالا
  • اطمینان از تامین‌کننده معتبر
  • کارت بازرگانی دارید یا خیر
  • انتخاب نوع حمل کالا تا ایران: دریایی، هوایی، اکسپرس
  • ترخیص کالای وارد شده از چین

  سوالات متداول

  کدام محصولات از چین وارد می‌شود؟

  کالاهای اصلی وارداتی از چین شامل ساعت دیواری و ساعت مچی، آلات موسیقی، اسباب بازی، وسایل ورزشی، وسایل خانه، تشک، پلاستیک، ماشین‌آلات الکتریکی، تجهیزات الکترونیکی (مانند لوازم جانبی گوشی ، کامپیوتر و….) مواد شیمیایی، اقلام آهن و فولاد، کودها، سوخت معدنی و فلزات است.

  ارزان‌ترین راه برای واردات از چین چیست؟

  حتی با وجود هزینه‌های اضافی، حمل و نقل دریایی همچنان ارزان‌ترین روش حمل و نقل برای واردات از چین است. به یاد داشته باشید که فقط درصورتی که سفارش شما به اندازه کافی بزرگ باشد، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. نصف یک پالت یا یک پالت کامل کافی است.

  رشد اقتصادی در چین

  در باب رشد اقتصادی چین می‌توان به موارد بسیار تاثیرگذاری نظیر سرمایه انسانی و فن‌آوری اشاره کرد. در واقع ترکیب نیروی کار به همراه مواد اولیه و سرمایه منجر به افزایش بازده اقتصادی خواهد شد. کشور چین به وسیله این الگوریتم به رشد اقتصادی خود کمک به‌سزایی کرده است. نمونه بارز این رشد، برند هوآوی است که با داشتن ۲۰% از سهم بازار، به عنوان با ارزش‌ترین برند جهان در سال ۲۰۱۹ و در مقام دوم پس از سامسونگ قرار گرفته است.

  4.6/5 - (18 امتیاز)

  18 پاسخ

  1. ممنون از مطلب عالیتون مخصوصا اون نمودار آنلان که واردات مستقیم از چین رو نشون می‌داد.

  2. با سلام. در حال تحقیق روی سرمایه گذاری برای واردات پارچه باکیفیت تا مبلغ حدود 200 تومان هستم. به چه صورت امکان کمک و راهنمایی بنده در این زمینه و دارید؟

  3. با سلام لطفا لیست ریز کالا های پلاستیکی واردات از چین را اعلام فرمایید

   ممنونم علی شاهبازی

   1. سلام
    لطفا برای اطلاع از کالاهای پلاستیکی برای واردات لطفا با کارشناسان ما به شماره ۰۲۱۶۲۰۱۵۲۵۲ تماس برقرار کنید.

  4. اوم جدول لیست کالاهای وارداتی از چینی که گذاشتید عالی و کار آمد بود ممنون

  5. واردات مصنوعات شیشه ای برای بسته بندی مواد غذایی اعم از عسل و مربا و ترشیجات و کنسروجات از کشور چین صرفه اقتصادی داره…

   1. ممنون که تجربیات خود را با ما به‌اشتراک می‌گذارید.

  6. سلام میخواستم بدونم با حداقل چقدر سرمایه می‌توان به واردات بدلیجات از چین پرداخت و اینکه آیا واردات بدلیجات کار پر سودی است؟

  7. سلام وقت بخیر
   ممنون از راهنمایی های خوبی که انجام دادید میخواستم درباره واردات لوازم جانبی موبایل از چین اطلاعات بیشتری داشته باشم لطف میکنید مشاوره در این زمینه بهم بدید ممنون

   1. سلام دوست عزیز.
    برای واردات لوازم جانبی از چین لطفا با کارشناس مربوطه به شماره ۰۲۱۶۲۰۱۵۲۷۰ تماس برقرار کنید.

  8. با عرض سلام یه سری اطلاعات راجع به واردات چرخ های صنعتی دوخت کیف ویراق آلات تولید کیف میخاستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  9. سلام،سپاس بابت اطلاعاتتون،دوست دارم در مورد وارادات به اروپا از چین،اطلاعات دست بیام،لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید،سپاسگذارم

  10. چقدر ویدیو بیا بریم از محله چینی‌هاتون خوب بود :))))
   برای واردات کالا از چین قشنگ ترقیب شدم

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.