واردات کالا از چین با کمترین هزینه (تحویل در ایران)

برای واردات از چین فرم زیر را پر کنید!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

.

کارشناسان با تجربه

پرداخت ریالی

۲۶ سال سابقه

پشتیبان اختصاصی

مذاکره با تامین کنندگان

ارسال door to door

امکان بازرسی کالا

کشور چین یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین شرکای تجاری ایران است و همچنان بسیاری از کالاهای مورد نیاز کشورمان را تامین می‌کند. واردات از چین، به دلیل محدود شدن مراودات تجاری ایران با سایر کشورها، سهم قابل توجهی از تجارت خارجی ایران را به خود اختصاص داده است. حالا که تجارتمان به سوی شرق سوق پیدا کرد و نهایتا واردات کالا از چین در سال‌های اخیر افزایش قابل توجهی یافت.

چین حالا از مهم‌ترین تامین‌کنندگان کالاهای جهان است و ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. یکی از دلایلی اصلی انتخاب محصولات چینی، این است که این کشور به خاطر تولیدات انبوه و استفاده از فناوری روز دنیا و دستمزد پایین کارگر توانسته کالاهای باکیفیت اما با قیمت پایین‌تری نسبت به کشورهای دیگر تولید کند. از همین رو در سال‌های اخیر چین موفق شده به میزان قابل توجهی بازارهای جهانی را در مشت خود بگیرد. با این شرایط، واردات کالا از چین و خرید از چین مورد توجه شرکت‌های بین‌المللی و به ویژه بازرگانان ایرانی قرار گرفته است.

چرا واردات از چین؟

واردات از چین با بهترین کیفیت کالا

دسترسی به محصولات با کیفیت چینی

واردات با هزینه کمتر و سود بیشتر

قیمت کمتر، سود بیشتر

تنوع محصولات

تنوع محصولات

رشد کسب و کار

رشد سریع کسب و کار

مراحل واردات کالا از چین

به طور کلی دو مرحله انتخاب کالا و انتخاب فروشنده از مراحل اولیه خرید و واردات از هر کشوری به شمار می روند.

انتخاب محصول

با در نظر گرفتن مجاز بودن کالا برای واردات به ایران، کالای خود را انتخاب کنید؛ بعد در مورد قیمت کالا در کشورهای دیگر و کشور خودتان و مدل های پرطرفدار آن جستجو کنید.

 

انتخاب تامین کننده

در خرید از چین اطمینان به تامین کننده امری مهم است پس در انتخاب فروشنده باید تحقیق کافی انجام دهید. ما می‌توانیم برای پیدا کردن تامین‌کننده، همراه شما باشیم. 

مشخصات فنی و لیست قیمت

بهتر است اگر برای اولین بار کالایی می‌خرید، از همه جهت نسبت به مشخصات فنی آن اطمینان حاصل کرده و نسبت به دریافت لیست قیمت اقدام کنید. 

تعرفه گمرکی و شرایط واردات

پس از دریافت مشخصات، باید تعرفه گمرکی کالای مورد نظر و شرایط واردات آن را را بررسی و مطالعه نمایید تا به رویه‌های ترخیص گمرکی اشراف پیدا کنید.

فرایند واردات کالا از چین

دیگر مراحل فرایند واردات

اگر برای واردات، تامین ارزی، ترخیص یا دیگر موارد نیاز به مجوزها یا اقدامات خاصی باشد بهتر است زودتر نسبت به آنها آگاه شوید. ما در همه مراحل همراه شما هستیم. 

چگونه از چین کالا وارد کنیم؟

واردات از چین، روش‌های مشخصی دارد که باید به آن آشنا باشیم. چین حدود 20 درصد از کل آمار واردات جهان را در اختیار دارد. حجم و گستره محصولاتی که در چین تولید می‌شود حیرت‌آور است. پیدا کردن کالای مناسب در این بازار کار هر کسی نیست و اگر قصد خرید از این کشور را دارید بهتر است حسابی در این بازار تحقیق کنید. وقتی کالای موردنظر را انتخاب کردید می‌توانید برای مشاوره بیشتر با کارشناسان سپاهان همراه تماس بگیرید.

از دیگر دغدغه‌های مهم بازرگانان ایرانی در واردات بار از چین، نداشتن اعتماد به اعتبار فروشندگان و تولید کنندگان چینی است. به دلیل نبود آشنایی با شرایط و قواعد حاکم بر واردات از چین، بسیاری از افرادی که در زمینه واردات از این کشور فعالیت داشتند را با شرکت بازرگانی سپاهان همراه آشنا کرده است. 

سپاهان همراه علاوه بر دفاتر تهران، استانبول و دبی، با توجه به نیازهای بازرگانان ایرانی برای واردات از چین هم دفتر اختصاصی در گوانگجو چین دایر کرده است تا به بازرگانان، تجار و واردکنندگان ایرانی خدمات ویژه و تخصصی واردات کالا از چین را در سریع ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت ارائه دهد.

محاسبه حمل هوایی از چین
واردات از چین

هزینه واردات از چین

مرحله بعد تحقیق در مورد هزینه های حمل و نقل است. هزینه حمل و نقل شامل موارد زیر است:

 • هزینه‌های فوب ( FOB ، تحویل کالا بر روی کشتی)
 • هزینه‌های انتقال توسط شرکت‌های حمل و نقل
 • تعرفه‌های گمرکی
 • هزینه‌های حمل و نقل داخلی
 • هزینه‌های خدمات مانند بازرسی، نمایندگی‌ها و …

برای مشاوره و محاسبه هزینه واردات کالا از چین می توانید با شرکت بازرگانی سپاهان همراه تماس بگیرید.

ارزانترین راه برای واردت از چین

واردات از چین با سرمایه کم

واردات از چیز با هر میزان سرمایه‌ای ممکن است ولی همه می‌دانیم کم هزینه‌ترین راه قانونی، منوط به خرید از تامین‌کننده مطمئن و حمل به روش مناسب است. با رعایت احتیاط، امکان پیدا کردن تامین‌کننده ای که کالای موردنظر شما را با هزینه کمتری بفروشد وجود دارد. این کار نیاز به داشتن روابط با چینی‌هاست که برای هر کسی ممکن است ساختن این ارتباط سال‌ها طول بکشد. یکی از دفاتر سپاهان همراه در گوانگجو مستقر شده است و این امکان را به شما می‌دهد تا اعتبار تولیدکنندگان و فروشندگان چینی را با دریافت اطلاعات از اتاق بازرگانی و اتاق صنعت و معدن چین کاملا بررسی نمایند.

در صورت تایید از طریق مراجع ذی ربط، تمامی مذاکرات و مکاتبات با آنان و همچنین برگزاری جلسات حضوری و بازرسی از دفاتر و کارخانجات را نیز انجام دهند.
همچنین با استفاده از روش‌های گوناگون، به جستجوی دقیق محصولات مورد نظر شما پرداخته و در منابع آنلاین چینی و وب سایت های معتبر به تهیه نمونه محصولات گوناگون می پردازند. کارشناسان سپاهان همراه با بررسی تولیدکنندگان و فروشندگان مختلف، محصول مورد نظر شما را در میان انبوه نمونه محصولات، جستجو نموده و از بهترین راه ممکن فرایند سفارش و خرید از چین و ارسال نمونه را برای شما فراهم می کنند. از این طریق به میزان قابل توجهی در زمان و هزینه های شما صرفه جویی می کنند.

حداقل سرمایه برای واردات کالا از چین

حداقل سرمایه مورد نیاز برای واردات کالا، به گروه کالایی که در آن فعال هستید ، بستگی دارد. برای مثال برخی از گروه کالاها هستند که با رقمی در حدود ۱۰ میلیون تومان می توان برای خرید عمده آن ها جهت واردات اقدام کرد. اما برخی از کالاها از دسته کالاهای ارزشمند بوده و به مراتب قیمت های بالاتری دارند و امکان دارد خرید یک عدد از این کالاها رقمی در حدود ۱۰۰ میلیون تومان یا بیشتر را به خود اختصاص دهد. این عدد در واقع تعیین کننده حداقل سرمایه برای واردات از چین است که به کالا و یا گروه کالایی که در آن فعالیت می کنید ارتباط دارد.

اگر به فکر واردات کالا از چین با سرمایه کم هستید، به خوبی تحقیق و بررسی کنید چرا که با سرمایه کم اگر تجارتی که در پیش گرفته اید سودی نداشته باشد، امکان دارد ضرر کنید. پس نیاز است که بدانید چگونه و از چه طریق و چه کالایی را از چین وارد کنید تا ریسک واردات از چین کاهش یابد.

برای یافتن راه حل و راهنمایی می توانید از سپاهان کمک بگیرید. این بازرگانی در چین دفتر بازرگانی و کادر مجرب شامل مترجم، کارشناسان ارسال حوالجات ارزی، کارشناسان ترخیص کالا از گمرک و حمل و نقل دارد که برای انجام کارها در ایران و در چین مستقر هستند.

حداقل سرمایه برای واردات چین از چین

چطور هزینه واردات از چین را کمتر کنیم؟

 • اگر برایتان میسر است، حتماً از کارخانه مورد نظر بازدیدی داشته باشید.
 • در نظر داشته باشید، تاخیر در تحویل، احتمال بالاتر رفتن هزینه حمل و نقل را در پی خواهد داشت.
 • آیین‌نامه‌های وارداتی را برررسی کنید و با کارگذاران دولتی در این زمینه آشنا شوید.
 • با کمک یک شرکت بازرسی کیفیت محصول را کنترل کنید.
 • کلیه سوابق و اسناد معامله‌ها شامل اسناد حمل و نقل و برگه ترخیص گمرک را نگهداری کنید.
 • بعد از دریافت محموله را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد.

برای واردات کالا از چین نیاز به تیمی قوی برای پشتیبانی در زمینه بازرگانی دارید تا بتوانید ریسک این کار را کم کنید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه ورود کالا از چین و هماهنگی تمامی مراحل می‌توانید با شرکت سپاهان همراه تماس بگیرید. کارشناسان این شرکت بازرگانی واردات از چین در تمامی مراحل گام به گام با شما همراه خواهند بود.

لیست کالاهای وارداتی از چین

سهم بالایی از واردات ایران به چین اختصاص پیدا می‌کند و در میان کالاهای وارداتی، بیشترین حجم دلاری واردات به خودرو اختصاص پیدا می‌کند. 

در سال 2020، چین 8.51 میلیارد دلار به ایران صادر کرد. عمده محصولات صادر شده از چین به ایران، وسایل نقلیه موتوری بوده است. قطعات و لوازم جانبی (545 میلیون دلار)، تجهیزات مخابراتی (328 میلیون دلار) و پمپ هوا (201 میلیون دلار). طی 25 سال گذشته، صادرات چین به ایران با نرخ سالانه 14.7 درصد افزایش یافته است: از 276 میلیون دلار در سال 1995 به 8.51 میلیارد دلار در سال 2020.

 بیشترین دسته کالاهای وارداتی از چین به ترتیب زیر بوده است:

 1. وسایل نقلیه موتوری
 2.  تجهیزات مخابراتی
 3. پمپ هوا
 4. منسوجات و پارچه
 5.  واردات قطعات خودرو و موتورسیکلت

شرایط واردات کالا از چین

برای واردات از چین نیاز به شرایط پیچیده‌ای ندارید. اگر کارت بازرگانی دارید خودت شما امکان ثبت سفارش دارید. در غیر این صورت همیشه می‌توانید درخواست واردات را به یک شرکت بازرگانی واردات از چین بدهید و کار واردات را به آنها بسپارید. به عبارت دیگر واردات از ما، فروش از شما. 

بهترین و ساده‌ترین راه پیشنهادی ما برای شما این است که در هر بخشی از واردات از چین که نیاز به کمک داشتید با کارشناسان سپاهان همراه مشورت کنید. ما با داشتن خدمات گسترده از لحظه اول خرید تا تحویل درب کارخانه یا شرکت و منزل کنارتان هستیم.  

سوالات متداول

کالاهای اصلی وارداتی از چین شامل ساعت دیواری و ساعت مچی، آلات موسیقی، اسباب بازی، وسایل ورزشی، وسایل خانه، تشک، پلاستیک، ماشین‌آلات الکتریکی، تجهیزات الکترونیکی (مانند لوازم جانبی گوشی ، کامپیوتر و….) مواد شیمیایی، اقلام آهن و فولاد، کودها، سوخت معدنی و فلزات است.

حتی با وجود هزینه‌های اضافی، حمل و نقل دریایی همچنان ارزان‌ترین روش حمل و نقل برای واردات از چین است. به یاد داشته باشید که فقط درصورتی که سفارش شما به اندازه کافی بزرگ باشد، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. نصف یک پالت یا یک پالت کامل کافی است.

وارد کردن قانونی بدون پرداخت عوارض گمرکی ممکن است. واردات چمدانی برای کالاهایی که غیرتجاری بودنشان به گمرک اثبات شود نزدیک‌ترین نوع واردات قانونی بدون پرداخت عوارض گمرکی است. 

4.2/5 - (26 امتیاز)

53 پاسخ

 1. ممنون از مطلب عالیتون مخصوصا اون نمودار آنلان که واردات مستقیم از چین رو نشون می‌داد.

   1. سلام .شرکتی تولیدی هستیم .دارای کارت بازرگانی هم هستیم .می خواهیم ماشین خط تولید مان را افزایش دهیم .چه کمکی می توانید به ما بکنید .مرسی

    1. با سلام
     برای اطلاع از خدمات جامع سپاهان همراه در خصوص شرکت‌های تولیدی لطفا با مشاوران ما به شماره ۰۲۱۶۲۰۱۵۰۰۰ تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

 2. با سلام. در حال تحقیق روی سرمایه گذاری برای واردات پارچه باکیفیت تا مبلغ حدود 200 تومان هستم. به چه صورت امکان کمک و راهنمایی بنده در این زمینه و دارید؟

  1. سلام خدا قوت ما تو کار لوارم سمپاش و کلتیواتور هستیم میخواستم ببینم با چقدر سرمایه میتونیم لوازم مورد نیاز خودمون رو تامین کنیم

   1. با سلام، برای مشاوره واردات کالا از چین لطفا با شماره 02162015000 تماس بگیرید.

   2. با سلام، لطفا برای مشاوره واردات از چین با شماره 02162015000 تماس بگیرید.

 3. با سلام لطفا لیست ریز کالا های پلاستیکی واردات از چین را اعلام فرمایید

  ممنونم علی شاهبازی

  1. سلام
   لطفا برای اطلاع از کالاهای پلاستیکی برای واردات لطفا با کارشناسان ما به شماره ۰۲۱۶۲۰۱۵۲۵۲ تماس برقرار کنید.

  2. سلام درمورد واردات پروفیلهای آلومینیوم سوال داشتم ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

   1. با سلام
    خوشحال می‌شویم که بتوانیم برای واردات آلومینیوم راهنماییتان کنیم. لطفا با شماره ۰۲۱۶۲۰۱۵۰۰۰ تماس بگیرید.

 4. اوم جدول لیست کالاهای وارداتی از چینی که گذاشتید عالی و کار آمد بود ممنون

 5. واردات مصنوعات شیشه ای برای بسته بندی مواد غذایی اعم از عسل و مربا و ترشیجات و کنسروجات از کشور چین صرفه اقتصادی داره…

  1. ممنون که تجربیات خود را با ما به‌اشتراک می‌گذارید.

 6. سلام میخواستم بدونم با حداقل چقدر سرمایه می‌توان به واردات بدلیجات از چین پرداخت و اینکه آیا واردات بدلیجات کار پر سودی است؟

 7. سلام وقت بخیر
  ممنون از راهنمایی های خوبی که انجام دادید میخواستم درباره واردات لوازم جانبی موبایل از چین اطلاعات بیشتری داشته باشم لطف میکنید مشاوره در این زمینه بهم بدید ممنون

  1. سلام دوست عزیز.
   برای واردات لوازم جانبی از چین لطفا با کارشناس مربوطه به شماره ۰۲۱۶۲۰۱۵۲۷۰ تماس برقرار کنید.

 8. با عرض سلام یه سری اطلاعات راجع به واردات چرخ های صنعتی دوخت کیف ویراق آلات تولید کیف میخاستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 9. سلام،سپاس بابت اطلاعاتتون،دوست دارم در مورد وارادات به اروپا از چین،اطلاعات دست بیام،لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید،سپاسگذارم

 10. چقدر ویدیو بیا بریم از محله چینی‌هاتون خوب بود :))))
  برای واردات کالا از چین قشنگ ترقیب شدم

 11. سلام برای صادرات خرما به کشورهای منطقه نیاز به سرمایه گذار و مشاور دارم

 12. سلام من در زمینه ابزار فعالیت میکنم میخاستم ببینم چطور میتونم لیست اجناسی که در ارتباط با کارم هست رو مشاهده کنم

 13. سلام یک دستگاه وایر کات میخام از چین بیارم ایا میتونید کمکی بکنید

  1. با سلام
   بله، مشکلی در واردات دستگاه از چین وجود نداره برای راهنمایی بیشتر لطفا با شماره ۰۲۱۶۲۰۱۵۰۰۰ تماس بگیرید.

    1. با سلام، لطفا با کارشناسان ما به شماره ۰۲۱۶۲۰۱۵۰۰۰ تماس بگیرید.

 14. باسلام اگه یک عدددستگاه کرگیری مغز گیربتن بخام سفارش بدم میارین چون این نمونه توایران موجودنیست

  1. با سلام، بله امکان واردات و خرید از چین وجود دارد و میتونید سفارش بدید و از چین ارسال کنیم و در ایران تحویل بگیرید.
   لطفا اطلاعات دقیق این محصول را برای کارشناسان ما بفرستید. یا به شماره ۰۲۱۶۲۰۱۵۰۰۰ تماس بگیرید.

 15. اقدامات شرکت سپاهان همراه در امور واردات و صادرات ( حق العمل کاری) و مسؤلیت پذیری و تسهیل کردن امور تجاری چه در بخش واردات و چه در بخش صادرات در جمیع جهاتی که حافظ منافع واردکننده گان یا صادر کننده گان باشد بویژه رعایت کردن استاندارات های بین اللملی در امور تجاری میتواند تضمین کننده صادرکننده گان و وارد کننده گان باشد

 16. سود کدوم کالا ازهمه بهتره ؟ی چندمورد پرسودبگیدلطفا؟

 17. سلام و خسته نباشید…
  آیا امکان داره که قطعات کامپیوتر رو سفارش بدین؟ یعنی قطعات کامپیوتر رو بخواین برامون بیارن؟ یا خیر قطعات کامپیوتر انجام نمیشه…؟
  من واتر کولر گرافیک میخواستم که متاسفانه تو ایران اصلا موجود نیست

  1. با سلام
   بله امکان خرید قطعات کامپیوتر توسط تیم سپاهان همراه است لطفا با شماره ۰۲۱۶۲۰۱۵۰۰۰ تماس بگیرید.

 18. با سلام
  آیا امکان سفارش خرده وسایلی مانند: برد هارد اکسترنال و یا تیغه ماشین اصلاح سر و صورت وجود دارد و اگر اکمانش هست چقدر زمان بر بوده و چطور برآورد هزینه خرید میشود
  ممنون که راهنمایی میفرمایید

 19. باسلام میخواستم یکی دوتا کانتینر بادکنک باکیفیت از چین وارد کنم،میشه راهنمایی کنین بنده رو؟؟؟ممنون

  1. با سلام، برای واردات مستقیم و مشاوره لطفا با شماره های شرکت تماس بگیرید.

 20. سلام وقت شما بخیر
  ایا امکان واردات لوازم تحریر و لوازم ارایشی فانتزی و… برای یه مغازه نسبتا کوچیک هست؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   واردات لوازم تحریر و لوازم آرایشی به ایران ممنوع است و ما می‌توانیم در دبی به شما تحویل دهیم.

 21. درود بر شما :
  در مورد خرید از کشور چین و کلیه امور مربوط به ورود بار به ایران و ترخیص کالا سوال داشتم
  اول اینکه از طریق شرکت شما میتوانیم هویت شرکت سازنده و فروشنده کالا رو پیگیری کنیم که واسطه را حذف کنیم و مستقیم از کارخانه خرید کنیم؟
  در مورد داشتن کارت بازرگانی هم سوال داشتم از خدمت شما
  آیا نیاز هست هر کسی درخواست ورود کالا به ایران داشت باید کارت بازرگانی داشته باشه ؟
  ممنون میشم لطف کنید یک راهنمایی کلی در این خصوص بفرمایید

  1. با سلام،
   درمورد سوال اول باید خدمتتان عرض کنیم که شما می توانید با بهره مندی از حدمات بازرسی سپاهان همراه هویت فروشنده، فروشگاه را بررسی کنید. حتی اینکه آیا پرونده مالی، شکایت و… داشته است یا نه، که بتوانید با خیال راحت با آن تامین کننده کار کنید.
   درجواب سوال دوم هم لطفا با کارشناسان ما به شماره 02162015000 ارتباط بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.
   با تشکر

 22. سلام من می‌خوام برای تولید شیر برنجی اقدام به واردات لوازم و قطعات مورد نیاز آن از کشور چین داشته باشم .ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   حتما، لطفا با شماره‌ی 02162015000 تماس بگیرید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

 23. سلام خسته نباشید برای تولید مغزی شیر کارتریج نیاز به یک قطعه دارم که در ایران تولید نمیشود آیا میتوانم از چین وارد کنم ممنون میشوم راهنماییم کنید

  1. سلام
   بله مشکلی بابت خرید و واردات از چین این قطعه مشکل ندارد. برای راهنمایی لطفا با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

 24. سلام میتونید قطعات دستگاه های atmمدل های وینکور و ان سی ار وارد کنید
  قطعاتی شامل کارتخوان . رسید پرینتر . Eppو…

  1. سلام، بله مشکلی در واردات قطعات از چین نیست و میتونیم برایتان واردات انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *