حمل بار از چین به دبی (کارگو هوایی و دریایی)

حمل بار از چین به دبی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

وقتی سرعت بارگیری برای تاجر ایرانی مهم می‌شود، احتمال زیاد بار خود را به جای ارسال مستقیم، به دبی بفرستد. شاید این گزاره غیرمنطقی به نظر برسد ولی بر اساس تجربه در شرایط متعددی درست است. دبی خود را به عنوان یک مقصد میانی مناسب برای حمل و نقل هوایی و دریایی تبدیل کرده است. حجم بار هوایی و دریایی که از چین به امارات ارسال می‌شود بسیار بیشتر از دیگر هاب‌هاست. به عبارت دیگر خطوط چین به دبی بسیار پرترافیک و فعال هستند. موقعیت جغرافیایی امارات متحده عربی (دبی) نقش مهمی در کمک به توسعه این کشور به عنوان یک مرکز تجاری جهانی ایفا کرده است و بسیاری از فعالیت‌های تجاری و اقتصادی منطقه در دبی صورت می‌گیرد. بنابراین اگر می‌خواهید واردات و صادرات داشته باشید، باید گوشه چشمتان به دبی نیز باشد. به همین خاطر تصمیم داریم که حمل بار از چین به صورت خرده بار و کارگو را در این مطلب شرح دهیم.

شرکت بازرگانی سپاهان همراه با داشتن ساقبه طولانی و داشتن دفتر نمایندگی در چین و دبی، تمامی خدمات بازرگانی مانند حمل بار از چین به دبی، خرید تخصصی قطعات و لوازم جانبی گوشی، حمل بار از دبی به ایران و…. را به بهترین نحو ارائه می‌دهد.

هدف ما در سپاهان همراه این است که واردات و حمل بار از چین به دبی را تا حد ممکن برای تجار، شرکت‌ها و کارگاه‌های تولیدی آسان کنیم.

دیگر خدمات: حمل هوایی به دبی

چگونه می‌توان بار و کالا را از چین به دبی حمل کرد؟

 برای حمل بار و کارگو کالا از دبی به چین دو راه وجود دارد:

  • حمل دریایی
  • حمل هوایی

هر کدام از این دو روش برای کالاهای متفاوت در حجم‌های متفاوت توسط شرکت ما انجام می‌شود. ما در سپاهان همراه این امکان را داریم تا کارگو شما را  به‌ دو صورت هوایی و دریایی بسته به نیازتان حمل کنیم. هر کدام از این روش‌های حمل کالا، مزایا و معایب خود را دارد که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

چرا حمل دریایی به دبی؟

بدون شک وقتی بتوانید مستقیم به ایران وارد کنید دلیلی ندارد که دبی را به مقاصد حمل بارتان اضافه کنید. پس چرا حمل دریایی به دبی اهمیت پیدا می‌کند؟ یکی از دلایل ممنوعیت ارسال خرده بار به ایران است. در برخی موارد به خاطر ممنوعیت ارسال خرده بار دریایی از چین به ایران به سراغ حمل به دبی می‌رویم. برای خرده بار ممکن است بارنامه تفکیکی صادر نشود و به همین خاطر واردکنندگان از روش حمل دریایی از چین به دبی استفاده میکنند. طبیعتا در این روش کالا سریع‌تر به دبی می‌رسد و از آنجا به ایران هم کار زیادی نمی‌خواهد. این روش ساده‌تر است و هزینه آن هم نسبت به روش های دیگر مثل حمل هوایی کمتر است.

مثال: فرض کنید شما قصد واردات کالایی را دارید که آنرا خریده‌اید و می‌خواهید از چین به ایران بفرستید. اگر کالای خریداری شده شما از حجم مشخصی کمتر باشد (کانتینر 20 فوت) احتمالا سه راه پیش رو دارید. راه اول ارسال هوایی است که مشخصا که هزینه آن به مراتب بیشتر است. راه دوم این است که کالای خود را در یک کانتیر بزرگ‌تر قرار دهید که هزینه فضای خالی را هم از جیب بدهید. راه حل سوم که ما پیشنهاد می‌کنیم ارسال بار به دبی است.

حداقل بار برای حمل دریایی

برای حمل دریایی از چین به ایران محدودیت حداقل بار وجود دارد. در حقیقت این محدودیت از مهم‌ترین معضلاتی است که برای واردات کالاهای «های کپی» به کشور وجود دارد. راه حل همان‌طور که گفته شد در حمل بار به دبی است. البته برای این‌کار شما نیاز به یک شرکت بازرگانی مطمئن مانند سپاهان همراه دارید. در حقیقت شما می‌توانید از یک کارتن! تا چند تن بار را از طریق حمل دریایی از چین به دبی ارسال کنید.

حمل دریایی از چین به دبی و امارات

حمل کارگو دریایی بین المللی

شرکت سپاهان همراه حمل دریایی بارهای شما را از چین به دبی، به دو صورت   FCL و LCL حمل می‌کند.

حالا کدام روش برای شما بهتر است؟ حمل دریایی به روش خرده بار LCL یا فول کانتینر FCL؟ این بستگی به حجم بار شما دارد. اما LCL  و FCL چه هستند و چه تفاوتی دارند؟

حمل  LCL به معنی کمتر از کانتینر به روش حملی گفته می‌شود که بار شما به همراه بار دیگران در قسمتی از کانتینر قرار می‌گیرد و حمل می‌شود.یکی از مزیت‌های این روش حمل این است که شما فقط باید هزینه فضایی را که بار شما اشغال می‌کند بپردازید، نه هزینه کل کانتینر.

 اگر قصد انتقال محموله‌های کوچک از چین به دبی را دارید، حمل و نقل LCL مقرون به صرفه‌ترین گزینه است. حمل و نقل FCL به معنی پرداخت هزینه اجاره و حمل یک کانتینر است. به این معنا که تمام فضای آن کانتینر را برای محموله خودتان اجاره کرده‌اید. FCL  در مواقعی که کالاهای بزرگ و سنگین را بخواهید حمل کنید برایتان به‌صرفه است.

حمل و نقل هوایی از چین به دبی

حمل هوایی برای کارگو و خرده بار

اگر زمان برای شما خیلی مهم است و سریعا می‌خواهید  بارهاتون رو تحویل بگیرید، بهترین راه حمل هوایی است. حمل و نقل هوایی بهترین راه برای حمل بار از چین به دبی در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. با این حال، آماده باشید که برای این سرویس سریع و انعطاف‌پذیر،  هزینه بیشتری را نیز پرداخت کنید.

هزینه حمل بار از چین به امارات چقدر است؟

پاسخ درست این است که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. نرخ حمل و نقل بستگی به ماهیت کالاهایی که ارسال می‌کنید، دارد. مواد فاسدشدنی ممکن است به سردخانه نیاز داشته باشند. به عنوان مثال، کالاهای بسیار بزرگ می‌توانند به یک کانتینرهای بزرگ‌تری نیاز داشته باشند.

هزینه حمل بار از چین به دبی، همچنین به روش حمل و نقل(هوایی، دریایی) نیز بستگی دارند، زیرا حمل‌ونقل هوایی معمولاً گران‌تر از حمل‌ونقل دریایی و همچنین  بیش از حد به حجم، اندازه و وزن محموله شما بستگی دارند (هر چه حجم و وزن بیشتر هزینه آن بیشتر).

پیشنهاد خواندنی: ۷ تا از بزرگ‌ترین بنادر چین ۲۰۲۴

حمل دریایی یا حمل و نقل هوایی; کدام بهتر است؟

  • مزایای حمل دریایی از چین به دبی

مهم‌ترین مزیت حمل دریایی برای بارهای حجیم و سنگین است. برای این بارها طبیعتا حمل دریایی ارزان‌ترین راه است و اختلاف هزینه آن قابل اغماض نیست. بیشتر کالاهای تجاری از چین به امارات متحده عربی از طریق دریا با کشتی‌های باری حمل می‌شود. نوع کانتینر حمل و نقل دریایی مورد نیاز شما نیز بستگی به ماهیت کالا دارد و باتوجه به آن باید کانتینر مناسب برای بار انتخاب شود. برای مثال کالاهای فاسد شدنی باید با کانتینر یخچال‌دار حمل شوند.

محموله شما می‌تواند از یک بندر در چین به مقصد خود در دبی به روش FCL یا LCL در کانتینرهای 20 فوت یا 40 فوت بارگیری شود.

  • مزایای حمل هوایی از چین به دبی

هیچ راهی سریعتر از حمل و نقل هوایی برای ارسال بار از چین به دبی وجود ندارد. اما دلایلی غیر از زمان نیز وجود دارد که شما را وسوسه می‌کند که حمل هوایی را انتخاب کنید:

  • جابه‌جایی کمتر (هیچ LCL یا FCL با محموله هوایی وجود ندارد.)
  • امنیت بیشتر (خطوط هوایی روش‌های امنیتی سخت‌گیرانه‌تری نسبت به کشتی‌های دریایی دارند.)
  • بیمه ارزان‌تر(زمان کمتر در حمل و نقل معمولاً به معنای حق بیمه کمتر است.)

حمل کالا از چین به دبی توسط سپاهان همراه

شرکت واردات صادرات سپاهان همراه بیشتر از 13 سال است که در دبی دفتر نمایندگی دارد و در این دفتر انواع خدمات بازرگانی رو ارائه می‌دهد. محدودیتی در انواع کارگوهای چین به دبی و همچنین وزن و حجم ان‌ها برای ما وجود ندارد. سپاهان همراه در هر نقطه از دبی امکان تحویل و ترخیص کالا رو دارد. حتی اگر حمل کالا را خودتان هم انجام بدهید، میتوانید ترخیص کالا در دبی را به ما بسپارید. در ضمن اگر دردبی نیاز به انبار داشتید، اصلا جای نگرانی وجود ندارد، چون ما می‌توانیم کالای شما رو در انبارهای سپاهان همراه در دبی حفظ و نگهداری کنیم.

سوالات متداول

زمان کارگو چین به دبی چقدر است؟

زمان رسیدن بار شما به شیوه حمل و نقلی که انتخاب کرده‌اید بستگی دارد. اگر عجله دارید، حمل و نقل هوایی سریعترین روش است. اما همچنان باید حداقل چند روز به کالاهای خود اجازه دهید تا  مراحل ترخیص کالا از گمرک طی شود.

حمل بار دریایی از چین به دبی چقدر طول می کشد؟

چنانچه زمان رسیدن بار زیاد مهم نباشد، یا اگر بودجه شما محدود است، بهترین راه حمل دریایی است که حدودا بین30 تا 35 روز کاری باید منتظر بمانید تا کالاهای شما با بارهای دیگر بارگیری و حمل شوند.

حمل بار هوایی از چین به دبی چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط 10 روز کاری. اگرچه پروسه حمل و نقل هوایی کالا بین این دو کشور، پیچیده‌تر از یک پرواز ساده است اما هنوز به طور قابل توجهی سریعتر از حمل و نقل دریایی است.

برای اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *