واردات قطعات الکترونیک از چین و دبی

واردات قطعات الکترونیک

آنچه در این مطلب خواهید خواند

باتوجه‌به رشد سریع تکنولوژی، واردات قطعات الکترونیک از اصلی‌ترین نیازهای بازار الکترونیک در کشور محسوب می‌شود. گسترده و تخصصی بودن بازار الکترونیک، واردات قطعات الکترونیکی را به یکی از فعالیت‌های سخت تبدیل کرده است. در جهت نیاز بی‌شمار صنایع فعال در کشور به قطعات الکترونیکی و رشد سریع بازار الکترونیک در عصر ارتباطات، دغدغه اصلی تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی تأمین یا واردات قطعات الکترونیکی به‌ویژه از کشورهایی همچون چین و دبی است.

یکی از سؤالات رایج تولیدکنندگان داخلی و تجاری که به قطعات الکترونیکی نیاز دارند، روش واردات این دسته از کالاها است. واردات قطعات الکترونیک از چین و دبی به علت قیمت ارزان این قطعات و محوریت این مناطق در تولید و بازار توزیع، مزایای فراوانی به همراه دارد. به همین خاطر این واردات برای تولیدکنندگان داخلی و بازرگانان، تجارتی پرسود است. در این مطلب سپاهان همراه به نکات واردات و خرید عمده این کالاها از چین و دبی و ترخیص در ایران می‌پردازیم.

واردات قطعات الکترونیکی تخصصی از دبی

امارات در سالیان اخیر جایگاه خود را به‌عنوان یکی از مراکز اصلی فناوری جهان مستحکم کرده است. دبی در این میان به یکی از بازارهای مرکزی قطعات الکترونیک در سراسر جهان تبدیل شده است. خرید قطعات الکترونیک از دبی به دلیل فاصله کوتاه جغرافیایی می‌تواند برای ایرانیان بسیار مقرون‌به‌صرفه باشد. پس از خرید، حمل این قطعات نیز به‌صورت هوایی و دریایی نیز امکان‌پذیر است. تمامی این ویژگی‌ها باعث شده تا واردات از دبی همواره جزء گزینه‌های اول برای تجار باشد.

واردات انواع قطعات الکترونیک از چین

واردات قطعات الکترونیکی از چین مزایای زیادی دارد. بدون شک چین بزرگ‌ترین کشور در زمینه تولید انواع محصولات موردنیاز مردم دنیاست. افراد زیادی با شنیدن عبارت ساخت چین تصور می‌کنند که با یک کالای بی‌کیفیت طرف هستند؛ اما این تصور درستی نیست؛ زیرا کارخانه‌های کشور چین تکنولوژی و توان بالایی برای تولید کالاهای مختلف دارند. همچنین این کشور در تولید محصولات الکترونیکی شهرت بسیار زیادی دارد.

به همین دلیل بازار قطعات الکترونیک چین در کل دنیا به انتخاب اول برای خرید قطعات تبدیل شده است. خرید و شیپمنت ترخیص قطعات الکترونیکی از چین نکات مهم و چالش‌هایی دارد که لازم است به آن‌ها توجه کافی داشته باشید. برای خرید قطعات موردنیاز نباید عجله کرد و برای مشاهده و مقایسه کیفیت قطعات مختلف فرصت کافی در نظر داشته باشید. تا زمانی که از کیفیت قطعه‌ی موردنظر خود مطمئن نشده‌اید، بهتر است پروسه‌ی خرید را آغاز نکنید. در این مسیر شرکت سپاهان همراه با وجود دفاتر در چین و دبی می‌تواند مسیر واردات و خرید از چین را برای شما بسیار هموار کند.

نکات مهم واردات قطعات الکترونیکی از چین(6 نکته)

واردات قطعات الکترونیک از چین

خرید و ترخیص قطعات الکترونیکی از چین نکات مهمی دارد که لازم است به آن‌ها توجه کافی داشته باشید. تعدادی از این نکات که جمع‌آوری کرده‌ایم به شرح زیر هستند:

  1. برای خرید قطعات مدنظر خود عجله نکنید و برای مشاهده و مقایسه کیفیت قطعات مختلف فرصت کافی در نظر داشته باشید. تا زمانی که از کیفیت قطعه موردنظر خود مطمئن نشده‌اید، پروسة خرید را آغاز نکنید.
  2. اطلاع از شرایط گمرکی برای واردات قطعات دیجیتال از چین ضروری است. حتماً توجه داشته باشید که قبل از واردات قطعات الکترونیکی از شرایط گمرکی مطلع شوید و قبل از ثبت سفارش، قیمت دقیق آن‌ها را به‌دقت بررسی کنید.
  3. مشخص‌کردن نوع قطعه قبل از ثبت سفارش از چین اهمیت بالایی دارد. توجه داشته باشید که حتماً نوع قطعه را مشخص کنید و نحوه سفارش قطعه را نیز بررسی کنید.
  4. اگر ارتباط با شخص آشنایی به‌عنوان واسطه در کشور چین داشته باشید قطعاً کنترل بهتری بر روی خرید خود از چین خواهید داشت. داشتن ارتباط با شخص آشنایی که به‌عنوان واسطه شما در کشور چین حضور داشته باشد به‌خصوص در نخستین دفعات واردات قطعات الکترونیکی از چین ضروری است. سپاهان همراه در زمینه واردات از چین می‌تواند به شما مشورت بدهد.
  5. اگر تصمیم دارید که قطعات الکترونیکی موردنظر خود را از چین از طریق نمایشگاه‌هایی که سالانه در چین برگزار می‌شوند خریداری و واردات کنید، لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که خرید از نمایشگاه‌های چین ریسک بالایی دارد چرا که قطعاتی که در نمایشگاه‌ها عرضه می‌شوند همیشه از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند.
  6. واردات قطعات الکترونیکی تجارتی پرسود است، چرا که این قبیل محصولات در بازار ایران تا دو یا حتی سه برابر قیمت خرید به فروش می‌رسند. در نتیجه، این تجارت برای شما تجار گرامی سود بالایی خواهد داشت، اما لازم است که به تمام اتفاق‌ها و خطرات احتمالی در روند واردات هم توجه داشته باشید و به قوانین واردات قطعات الکترونیکی از چین واقف باشید.

هزینه گمرکی قطعات الکترونیکی

تعرفه واردات قطعات الکترونیکی جزء مواردی است که مقدار آن ثابت نیست و تغییر می‌کند. تعرفه قطعات به عوامل و فاکتورهای زیادی بستگی دارد. آگاهی از تعرفه قطعات وارد شده و چگونگی محاسبه آن باعث می‌شود واردکنندگان قطعات الکترونیکی مانع از ضررهای مالی شوند و با مشکلات مالی برای واردات کالا کم‌تر مواجه شوند. اگر قصد واردکردن کالا را دارید و می‌خواهید که دقیق سفارش کالا را انجام دهید، بهتر است که از شرایط واردات، تعرفه کالاها و چگونگی محاسبات آن آگاهی کامل داشته باشید و طبق دستورات قانونی و تعرفه‌ قطعات الکترونیکی سال جدید، کالای مدنظر خودتان را سفارش داده و وارد کنید. تعرفه قطعات وارد شده دارای مقدار ثابت نیست و مقدار آن متغیر است. مراحل متفاوتی برای ثبت کردن قیمت‌ها در نظر گرفته شده است که قیمت‌ها بر اساس ابعاد و شرکت تولیدکننده محصول و… محاسبه می‌گردد.

خرید مستقیم قطعات الکترونیک

یکی از راهکارهایی که در آسان‌تر شدن مسیر واردات قطعات تأثیر به سزایی دارد خرید مستقیم است. برای این کار نیاز است پس از شناسایی تأمین‌کننده مناسب و سمپلینگ یا حتی سفر به‌صورت حضوری خرید خود را انجام دهید؛ اما این کار به تجربه و دانش کافی نیاز دارد؛ شرکت سپاهان همراه چندین سال است که قطعات الکترونیکی را به‌صورت تخصصی وارد می‌کند و شما نیز اگر قصد واردات این قطعات را دارید می‌توانید از خدمات شرکت سپاهان همراه استفاده کنید.

واردات نمونه محصول قطعات الکترونیک

یکی از مراحل و قوانین تجاری اصلی برای واردات قطعات الکترونیکی از چین، درخواست نمونه محصول و تست نمونه محصول است. نمونه محصول باید بتواند کیفیت محصول مدنظر شما برای واردات از چین را تضمین کند.

پیشنهاد خواندنی: واردات قطعات کامپیوتر

خرید قطعات از تولیدکننده یا تامین‌کننده

اطمینان حاصل کردن از معتبر بودن شرکت فروشنده یکی از گام‌های اساسی برای واردشدن به روند واردات قطعات الکترونیک از چین است. فروشنده‌ها در چین به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

دسته اول(Traders) که نوع فعالیت آن‌‌ها خریدوفروش یا همان دلالی است.

نوع دوم(Manufacturers) هستند که همان تولیدکنندگان هستند.

اگر خرید شما از گروه اول است، می‌توان درباره قیمت محصولات آن‌ها مذاکره زیادی انجام داد اما کیفیت محصولات آن‌ها تضمینی نیست. از طرف دیگر کیفیت محصولات گروه دوم یا همان تولیدکنندگان بالاتر و قابل تضمین است اما مذاکره کردن و حتی معامله کردن با آن‌ها نیز دشوارتر است. تولیدکنندگان در مواردی حتی مشتری جدید قبول نمی‌کنند. در اینجا شرکت‌های بازرگانی همچون سپاهان همراه که در زمینه تجارت با کشور چین تجربه و تبحر دارند به کمک شما می‌آیند تا با تولیدکنندگان وارد مذاکره شوند و درباره هزینه‌ها و کیفیت محصولات با آن‌ها وارد گفتگو شوند.

انواع قطعات الکترونیک

عمده قطعات الکترونیکی که بیشتر تقاضای واردات دارند و توسط شرکت سپاهان همراه وارد می‌شوند شامل موارد زیر است:

انواع سنسور(Different Types of Sensor): امروزه در تمام دستگاه‌های الکترونیکی اطرافمان تقریباً یک یا چند سنسور به‌کاررفته است که در برابر تغییرات پارامترهای فیزیکی اطرافشان واکنش نشان می‌دهند.

نمایشگر 7 قسمتی(seven-segment display): دسته‌ای از نمایشگرهای پرکاربرد الکترونیکی نمایشگر 7 قسمتی(seven-segment display) هستند که می‌توانند اعداد 0 تا 9 را نمایش دهند. از آن‌ها به طور عمده در ساعت‌های دیجیتال، تایمرها و ماشین‌حساب‌ها برای نمایش اطلاعات عددی استفاده می‌شود.

قطعات لامپ اس ام دی(SMD): قطعات DIP داخل بورد قرار گرفته و از زیر لحیم می‌شوند و می‌توانند در آزمایش و تست‌های الکترونیکی استفاده شوند. همچنین قطعات SMD روی سطح بورد قرار می‌گیرند و از روی همان سطح لحیم خواهند شد. در طراحی بورد به‌جای سوراخ‌های بورد از پدهای SMD استفاده شده و لحیم می‌شود.

نمایشگر  کاستومایز(Customized LCDs): کلمه LCD مخفف Liquid Crystal Display است و به معنای صفحه نمایشی با محلول کریستال مایع است. کریستال مایع نه جامد است و نه مایع بلکه این ماده می‌تواند به‌صورت هر دو شکل جامد و مایع و بر اساس عوامل محیط تغییر داشته باشد. به همین دلیل نمایشگرهای LCD در هواهای بسیار گرم و یا بسیار سرد به‌درستی کار نمی‌کنند.

واردات قطعات الکترونیک از دبی-نمایشگر کاستومایز

برد مدار چاپی(PCB): یک برد مدارچاپی(Printed Circuit Board) غیر رسانا و چندلایه مسی است که تمامی قطعات الکتریکی و الکترونیکی از طریق یک برد مشترک و به‌وسیله تکیه‌گاه فیزیکی نصب شده در کف برد به یکدیگر متصل‌اند.

عمده قطعات الکترونیکی که بیشتر تقاضای واردات دارند شامل قطعات و تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی، انواع آی سی(IC)، ماژول الکترونیکی، انواع کانکتور و سوکت، تجهیزات اندازه گیری، مبدل دی سی-دی سی(DC-DC) و قطعات آر اف(RF) می‌شوند.

واردات قطعات الکترونیکی با سپاهان همراه

یکی از ساده‌ترین روش‌های واردات، سپردن بخشی از کار به متخصص امور است. کسانی که صفر تا صد واردات قطعات الکترونیکی را انجام داده‌اند به‌خوبی می‌دانند که پیچیدگی‌های این تجارت بسیار زیاد است و شاید در بعضی مراحل کار به این فکر کرده‌اند که کاش به یک مشاور دسترسی داشته‌اند. قطعات الکترونیکی از تخصصی‌ترین روندهای خرید و حمل و ترخیص را دارد و به همین خاطر همکاری با یک شرکت مطمئن و باسابقه می‌تواند بسیار تسلی‌بخش باشد. ما در شرکت بازرگانی سپاهان همراه باتکیه‌بر تجربه کارشناسان خود این وعده را به شما می‌دهیم که در هر مرحله از واردات کالا می‌توانید روی ما حساب کنید.

سوالات متداول

هزینه گمرک لوازم و قطعات الکترونیکی چقدر است؟

تعرفه واردات قطعات الکترونیکی جزء مواردی است که مقدار آن ثابت نیست و تغییر می‌کند. تعرفه قطعات به عوامل و فاکتورهای زیادی بستگی دارد.

آیا واردات قطعات الکترونیکی با سرمایه کم امکان‌پذیر است؟

با انتخاب یک فروشگاه مطمئن و بی‌واسطه می‌توان قطعه موردنظر را با قیمت مناسب‌تری تهیه نمود. البته درصورتی‌که نسبت سابقه و اعتبار فروشنده در این زمینه مطمئن باشید و از یک شرکت معتبر و حرفه‌ای کمک بخواهید.

حداقل تعداد قطعات الکترونیکی برای سفارش واردات از چین و دبی چقدر است؟

عموم قطعات الکترونیک را می‌توان از یک عدد تا هزاران عدد سفارش داد. ولی آن چیزی که دراین‌بین بسیار تعیین‌کننده است، قیمت تمام‌شده سفارش قطعات الکترونیک است. همان‌طور که می‌دانید، هرچقدر تعداد قطعاتی که سفارش داده می‌شود، بیشتر باشد، قیمت تمام‌شده برای سفارش و واردات قطعات الکترونیک کمتر خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *