خدمات صادرات کالا

برای مشاوره رایگان با شماره زیر تماس بگیرید!

نحوه صادرات کالا؛ از بازاریابی تا سرمایه‌گذاری مشترک

صادرات به معنای ارتباط با بازارهای برون‌مرزی و تقاضای این بازارها برای کالا‌های داخلی است. توسعه استراتژی صادرات فرصت استفاده از امکانات بازارهای جهانی برای رشد تولیدات داخلی را مهیا نموده و از این طریق واحدها و بنگاه‌های تولیدی را قادر می‌سازد تا از محدودیت‌های بازار داخلی فراتر رفته و با توسعه مقیاس تولید، تقویت بسته‌بندی و ارتقای کیفیت به‌منظور صادرات بیشتر به بازارهای خارجی علاوه بر کسب درآمدهای ارزی از صرفه‌های اقتصادی حاصل از  مقیاس وسیع تولید نیز بهره کافی ببرند. شرکت سپاهان همراه با بیش از ۲۰ سال سابقه‌ی واردات و صادرات کالا، خدمات صادرات کالا به تجار گرامی ارائه می‌دهد.

مراحل صادرات کالا از ایران

مراحل صادرات کالا از صفر تا صد

صادرات کالا یک فرایند است، در واقع این جمله بدان معناست که در امر صادرات نیاز است تا برای حصول نتیجه مراحل تعیین شده به طور دقیق انجام شوند، صادرات مراحل مختلفی دارد؛ از جمله مطلعه بازار، بازاریابی صادراتی، انجام عملیات صادرات و… که در ادامه با خدماتی که در این موارد انجام می‌شود آشنا می‌شویم:

 1. توانمندسازی صادراتی
 2. مطالعات بازار هدف
 3. بازاریابی صادراتی و مذاکرات و عقد قراردادهای تجاری
 4. عملیات صادراتی(حمل، ترخیص، تشریفات گمرکی)
 5. خدمات بازگشت سرمایه در دفاتر خارجی سپاهان همراه مثل دبی، ترکیه

مراحل ذکر شده در بالا کارهایی است که به‌طورکلی انجام گیرد؛ اما باید توجه داشت صادرات هر نوع کالا قوانین متفاوتی دارد همچنین هر کشوری برای واردات محصول قوانین خاص خودش را دارد که باید رعایت شوند پس برای صادرات آشنایی با قوانین برای طی‌کردن مراحل مختلف نیاز است.

معرفی خدمات صادرات شرکت بازرگانی سپاهان همراه

1. بسته برنزی(مطالعات توانمند سازی صادراتی)

خدمات بسته‌ی برنزی صادرات شامل مواردی است که در ادامه به شرح کامل آن می‌پردازیم:

 • شناخت ساختار فعلی تولیدکننده، تعیین نقاط قوت و ضعف و ارائه پیشنهادات اصلاحی
 • بررسی امکانات و شاخص‌های کیفی و کمی محصول، ظرفیت تولید، تعداد پرسنل
 • صدورگواهینامه‌ها، صدور مجوز استاندارد، صدور دیگر مجوزها، تعیین دستورالعمل‌ها و فرایندها
 • برندینگ، بسته‌بندی متناسب با بازار هدف صادراتی

2. بسته نقره ای(مطالعات بازار هدف)

 •  بررسی و تحلیل آمارهای بازار هدف، تحقیقات میدانی و پیدا کردن سیگنال‌های بازار مقصد  

 • بررسی موانع و مقررات و قوانین واردات بازار مقصد، مقررات گمرک کشور هدف، تاثیرات ارگان‌های نظارتی در امور حمل و نقل، کیفیت شبکه بانکی و روش‌های دریافت و پرداخت 
 • انبار و توزیع و فروش، قیمت واردات کالا، عمده فروشی، توزیع و خرده فروشی در بازار هدف
 • بررسی رقبا در بازار هدف

3. بسته طلایی(بازاریابی، مذاکرات و عقد قراردادهای خارجی)

 • بازاریابی، تبلیغات، ایجاد و نگه داشت شبکه مشتریان
 • تهیه آرشیو مشتریان بالقوه
 • مذاکرات راهبردی تا مرحله عقد قرارداد، تنظیم قرارداد تجاری مبتنی بر کشور مقصد
 • اخذ رضایت‌مندی مشتری، مشتری مداری

4. بسته‌ی VIP

 این بسته شامل تمامی خدمات سه بسته‌ی دیگر به علاوه‌ی مشارکت در سرمایه‌گذاری است. در این بخش نظر به صالح دید بخش مدیریت صادرات شرکت سپاهان همراه ما و مشتریان وارد سرمایه گذاری و انجام همکاری و توافق مشترک خواهیم شد تا حدی که مشتری سرمایه خود را وارد شبکه فعالیت ما کند تا سرمایه‌گذار بتواند با اطمینان بیشتری پروژه خود را در جریان قرار دهد، زیرا که منافع دو طرف قرارداد در گرو حصول نتیجه امر می‌گردد.

5.بسته عملیات صادراتی  

بسته‌ی عملیات صادراتی شامل خدمات حمل، ترخیص، تشریفات گمرک که می‌تواند کمک شایانی در امر صادرات باشد.   

مجوزها و مدارک لازم برای صادرات کالا

برای صادرات یک کالا قطعاً به مجوزها و مدارکی نیاز است دردست‌داشتن این مدارک برای راه‌اندازی کسب‌وکار صادراتی همواره نقش تعیین‌کننده‌ای دارد که در زیر آنها را شرح خواهیم داد:

کارت بازرگانی

مهم‌ترین مدرک موردنیاز برای صادرات کالا، کارت بازرگانی است. تولیدکنندگان و تاجران به‌واسطه این کار می‌توانند به طور مجاز، در حوزه‌ی تجارت بین‌المللی فعالیت کنند. این کارت می‌تواند به اشخاص حقوقی و یا حقیقی تعلق بگیرد و مدت اعتبار آن پس از صدور، حداکثر تا یک سال است. برای دریافت این کارت لازم است تا به وب‌سایت رسمی اتاق بازرگانی کشور مراجعه کرد.

مجوز صدور کالا

اگر وزارت بازرگانی کشور از قبل برای صدور مجوز صادرات یک کالا، موافقت کلی خود را اعلام نکرده باشد، دریافت مجوز صدور ضروری است و باید مراحل این کار طی شود.

گواهی استاندارد

بخش زیادی از کالاها، مشمول قانون اجباری استاندارد صادراتی هستند. درصورتی‌که کالای موردنظر، جزو این اقلام باشد، دریافت گواهی استاندارد برای صادرات کالا الزامی است.

لیست صورت عدل‌بندی

در شرایطی که محتوای بسته‌های صادراتی کالاهای متفاوتی باشند، تهیه‌ی لیست عدل‌بندی و ارائه ی آن به سازمان گمرک، ضروری و لازم است.

گواهی بهداشت و قرنطینه

این گواهی به صادرات اقلام دامی و نباتی اختصاص دارد و در هر کشوری، حداقل یک سازمان معتبر برای صدور و بررسی آن وجود دارد. بنا بر اعلام رسمی سازمان دامپزشکی کشور، ارائه‌ی این گواهی برای ورود و یا خروج هرگونه دام زنده یا فراورده‌های آن، و همچنین انواع سموم دامپزشکی و مواد ضدعفونی‌کننده، واکسن‌ها و انواع داروهای بیولوژیکی، الزامی است.

گواهی انرژی اتمی

ارائه‌ی گواهی از سوی سازمان انرژی اتمی نیز در شرایطی الزامی است که کالای موردنظر شامل مواد غذایی و یا پس‌مانده‌های فلزی باشد.

شناسنامه‌ی فرش

درصورتی‌که کالای موردنظر برای خروج از کشور، فرش دستباف باشد، نیاز است تا سندی به‌عنوان شناسنامه‌ی فرش به سازمان گمرک، ارائه شود.

صادرات میوه آجیل میوه خشک

فرم درخواست خدمات حمل صادرات

اطلاعات کالا ---------------------

قبل از صادرات کالا بهتر است بدانید که...

صادرات زمانی اتفاق می‌افتد که فروش در بازار داخلی کاهش‌یافته است در این صورت تولیدکنندگان می‌توانند از طریق صادرات این کاهش تقاضا را جبران نمایند. باید همواره توجه داشت که ورود به بازار خارجی باعث غفلت از بازار داخلی نشود. در امر صادرات  باید به امور فروش در داخل و خارج اشراف کامل داشته باشید و قبل از اخذ مجوز صادرات تمام منابع مانند منابع مالی خود را بررسی نمایید تا بتوانید از عهده تعهدات خود برآیید.

در مورد حمل‌ونقل کالاهای خود بهترین وسایل را شناسایی کنید و حتماً شرایط آب‌وهوایی را نیز بررسی نمایید. در صادرات محصولات فاسدشدنی همه جوانب را در نظر بگیرید و از متخصصان کمک بگیرید. بهتر است در مورد مسائل مالی نیز قبل از اقدام به صادرات از موقعیت مالی‌تان مطلع شوید همچنین برای جابه‌جایی پول از قوانین بین‌المللی شناخته شده استفاده کنید.

فرایند صادرات کالا

خدمات صادراتی درخواستی مشتریان

همه‌ی افرادی که جزء مشتریان ما هستند و به خدمات صادرات نیاز دارند تقریبا درخواست‌های مشابهی دارند که با توجه به تجربه‌ی کارشناسان شرکت سپاهان همراه به شرح زیر است:

 1. مشاوره جامع صادراتی
 2. تحقیقات و انالیز بازار
 3. شناسایی رقبا و بررسی قیمت‌ها
 4. بازاریابی در کشور هدف
 5. اخذ مجوزها و اسناد صادراتی
 6. مجوزهای واردات به کشور مقصد
 7. ورود به مناقصات بین المللی
 8. ارائه خدمات برندینگ، بسته بندی و برچسب گذاری برای بازار هدف
 9. ارائه خدمات در زمینه بیمه صادراتی
 10. ارایه خدمات در زمینه حمل صادراتی
 11. ارائه خدمات ترخیص و تشریفات گمرکی
 12. ارائه مشاوره در قیمت گذاری محصول
 13. ارائه خدمات انبارداری
 14. مدیریت ریسک پرداخت ها و تعهدات طرفین
 15. خدمات ضمانت نامه های پرداخت در قراردادهای صادراتی
 16. مشاوره و تنظیم قرارداد بین المللی
 17. خدمات شرکت در نمایشگاه خارجی و رخدادهای تجاری

نکات مهم صادرات

در ادامه به بررسی چند نکته مهم دررابطه‌با انجام امور صادراتی می‌پردازیم، نکاتی که به آن‌ها اشاره می‌کنیم همگی مواردی هستند که آشنایی و عمل به آن‌ها از بروز مشکلات احتمالی در کار صادرات جلوگیری می‌کنند.

اسناد و مدارک صادراتی را بشناسید

توانایی انجام بروکراسی‌های اداری در صادرات از نکات مهم است هرچه در این مورد مهارت داشته باشید امور تسریع می‌شوند و با مشکلات قانونی کمتر مواجه خواهید شد.

آشنایی با قوانین مهم‌ترین نکته صادرات

باید توجه داشت که قوانین در امر صادرات تا حدی پیچیده است؛ چراکه علاوه بر قوانین ایران آگاهی از قوانین کشور مقصد نیز ضرورت دارد. در صورت کمبود تجربه و یا زمان کافی برای انجام این فرایند می‌توانید با برون‌سپاری امور به فردی متخصص و یا مشاوره با او موارد قانونی را پیش ببرید.

بهره‌مند بودن از یک برنامه و استراتژی دقیق

داشتن یک استراتژی و برنامه برای رسیدن به هر هدفی اهمیت دارد، در امر صادرات نیز داشتن یک نقشه راه آن هم در اموری مانند بازاریابی خارجی، تحقیق بازار و تحلیل رقبا می‌تواند کمک بسیاری به موفقیت در صادرات داشته باشد.

انجام بازاریابی خارجی

فروش یک محصول در خارج از کشور نیاز به بازاریابی دارد، این کار یک کار علمی و تخصصی است در حقیقت بازاریابی خارجی مترادف با اجرای دقیق فرآیند تدوین شده در قالب یک استراتژی بازاریابی با هدف کسب موفقیت در بازارهای بین‌المللی است.

سخن پایانی

شرکت بازرگانی سپاهان همراه با بیش از 25 سال سابقه در امور صادرات و واردات می‌تواند بهترین خدمات را در این زمینه ارائه دهد فعالیت‌های مختلفی چون انبارداری، حمل دریایی و هوایی، بیمه و همچنین انجام تشریفات گمرکی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

سوالات متداول

کالاهایی که بر اساس شرع اسلام و یا قانون صادرات آن‌ها ممنوع است. وسایلی که به تشخیص میراث فرهنگی عتیقه شناخته می‌شوند. اقلام دامی یا نباتی برای حراست از ذخایر ژنتیکی تمامی موارد ذکر شده جزء کالاهای ممنوعه وارداتی هستند.

برای شروع صادرات و واردات نیاز است آموزش ببینید، صادرات ممکن است رویای هر تولیدکننده باشد؛ اما تحقق این رویا به عوامل مهمی بستگی دارد. صادرات زمینه‌ی گسترده‌ای است که برای موفقیت در آن نیازمند دانش تخصصی است از امور لجستیک گرفته تا مارکتینگ همگی برای صادرات نیاز است بهترین راه شروع افزایش دانش در این زمینه ها است.

نفت و مشتقات آن، محصولات دامی و کشاورزی و صنایع‌دستی همچنین کالاهای معدنی همواره جزء پرتقاضاترین کالاهای صادراتی ایران هستند.

سایر خدمات

 • امکان سنجی صادرات محصولات تولیدکنندگان محترم
 • شرکت در جلسات حضوری با خریداران بالقوه محصولات شما
 • بازدید و ارائه گزارش از نمایشگاه های مرتبط با زمینه فعالیت شما
 • محاسبه قیمت تمام شده محصولات شما در مقصد جهت صادرات
 • اعتبار سنجی شرکت های چینی قبل از انعقاد قرارداد
 • تضمین پرداخت طرف چینی
 • استفاده از خدمات اداری و دفاتر ما در گوانجو و دبی
4.2/5 - (12 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *