چرا از آمازون خرید کنیم؟ 10 مزیت خرید از آمازون

مزایای خرید از آمازون

آنچه در این مطلب خواهید خواند

خرید آنلاین در چند سال گذشته، به‌خصوص از زمان شروع پاندمی کووید-19 در سراسر ایران و جهان با اقبال مناسبی مواجه شده است. یکی از اصلی‌ترین بازارهای خرید آنلاین، آمازون است. البته خرید از آمازون در ایران با مشکلاتی روبه‌روست که شرکت سپاهان همراه خرید از آمازون را آسان کرده است. آمازون بزرگ‌ترین شرکت تجارت الکترونیک در جهان است. در واقع، تقریباً هر مصرف‌کننده‌ای از مزایای آمازون به‌خوبی آگاه است. از خواربار تا سخت‌افزار، لوازم الکترونیکی تا مبلمان، آمازون تقریباً همهٔ جوانب را پوشش می‌دهد. اما مزیت‌های خرید از آمازون چیست؟ در این مطلب به 10 مزیت برتر خرید از آمازون پرداخته‌ایم.

1. تخفیف‌های جذاب

اول‌ازهمه، خرید آنلاین می‌تواند منجر به صرفه‌جویی در پول شما شود؛ بنابراین، بسیاری از مشتریان، شرکت آمازون را به دلیل تخفیف‌ها و پیشنهادهای قابل‌توجهی که ارائه می‌دهد ترجیح می‌دهند؛ بنابراین، شکی نیست که “تخفیف” بزرگ‌ترین مزیت خرید در آمازون است. نکتهٔ مهم این است که آمازون تخفیف‌های سخاوتمندانه‌ای را برای طیف گسترده‌ای از اجناس ارائه می‌دهد.

2. طیف وسیع محصولات

بدون شک تقریباً همهٔ اجناس را در آمازون خواهید یافت که به دلیل حضور قدرتمند آمازون در سراسر جهان است. ازآنجایی‌که آمازون یک پلتفرم تجارت الکترونیک قابل‌اعتماد است، بسیاری از شرکت‌ها ترجیح می‌دهند محصولات خود را در این پلتفرم به فروش برسانند؛ بنابراین، مشتری‌ها به‌خوبی می‌توانند اجناسی که به‌تازگی آمادهٔ فروش شده‌اند را در آمازون بیابند. همچنین، بسیاری از شرکت‌های محلی محصولات خود را در این پلتفرم فهرست کرده‌اند. در مجموع، طیف وسیعی از محصولات در آمازون عرضه می‌شود که در واقع برای هر مشتری می‌تواند مفید باشد.

3. هزینه معقول حمل‌ونقل

به‌طورکلی هزینه‌های حمل‌ونقل یا تحویل در آمازون منصفانه است. در برخی موارد، آمازون حتی حمل‌ونقل رایگان ارائه می‌دهد. ازاین‌رو، مشتریان نیازی به نگرانی زیادی در مورد هزینه‌های حمل‌ونقل بالا ندارند. به‌طورکلی، هزینه حمل‌ونقل قابل‌قبول یا هزینه تحویل رایگان (در برخی موارد) نتیجهٔ تدارکات قوی آمازون است. آمازون به دلیل حضور ثابت در بسیاری کشورها (به‌خصوص کشورهایی که به دریاها و اقیانوس‌ها متصل‌اند)، شبکهٔ لجستیکیِ قدرتمندی دارد؛ بنابراین، به دلیل دسترسی گستردهٔ آن، هزینه‌های تحویل و حمل‌ونقل آمازون بسیار معقول است. در نتیجه مشتریان این عامل را به‌عنوان یک مزیت بزرگ برای خرید در آمازون می‌دانند.

4. چیدمان کارآمد اجناس (تجربه کاربری مناسب)

تجربهٔ خرید در آمازون بسیار آسان و روان است. این مورد به‌خاطر پایگاه‌داده به‌خوبی سازماندهی شده محصولات در آمازون است. وقتی وب‌سایت آمازون را مرور می‌کنید، همهٔ اطلاعات مختصر و مفید و مرتب است. مشخصات، جزئیات اطلاعاتِ فروشنده، تعداد اجناس و غیره در جای مناسب قرار دارند. این ترتیب سیستماتیک داده‌ها، کاربران را تشویق می‌کند تا به‌راحتی به‌مرور اجناس بپردازند؛ بنابراین، تجربهٔ جستجوی مشتری در آمازون بسیار دلنشین و عالی است. اگرچه برخی از مشتریان هرگز به اهمیت رابط کاربری یک پلتفرم تجارت الکترونیک فکر نمی‌کنند، اما این مورد نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. آمازون این نکته را ثابت کرده است که تجربهٔ کاربری مناسبی را ارائه می‌دهد؛ بنابراین، چیدمان بی‌نقص اقلام و دسته‌بندی محصولات به‌عنوان یک مزیت بزرگ برای خرید در آمازون عمل می‌کند.

5. خدمات مشتریان

به‌طورکلی، مشتریان مختلف دیدگاه‌های مخصوص به خودشان را در مورد خدمات مشتریان هر کسب‌وکاری دارند. بااین‌حال، آمازون برای ارائهٔ پشتیبانی عالی و خدمات مشتریان شهرت مناسبی دارد؛ بنابراین، می‌توان در طول هر خریدی از خدمات ضروری مراقبت از مشتری و راهنمایی او اطمینان داشت. نظرات مشتریانی که در زیر هر محصولی می‌خوانید، بخشی از خدمات مشتریان آمازون است. در واقع، این یک راه غیرمستقیم برای کمک به مشتریان بالقوه است. ازاین‌رو، ترکیبی از مکانیسم‌های مستقیم و غیرمستقیم خدمات مشتری، خرید در آمازون را به یک تجربهٔ راحت و دلنشین تبدیل می‌کند.

6. بررسی دقیق کالا و رتبه‌بندی

یک شکل غیرمستقیم از خدمات مشتری، نقدها و نظرات مشتریان دیگر است که در زیر اجناس درج می‌شوند و نقش مهمی در خرید آنلاین دارند. بنابراین، این مزیت مستحق حضور در لیست مزیت های خرید از آمازون است. ارسال نظرات به عنوان مشتری که محصولی را خریداری کرده و از آن استفاده می‌کند و رتبه‌ دادن به آن محصول در آمازون آسان است. علاوه بر این، می‌توان تصاویر محصول دریافت شده را در صورت لزوم آپلود کرد. این بررسی‌ها، رتبه‌بندی‌ها و تصاویر مشتریان برای مشتریان جدید بسیار مفید است. مهم‌تر از همه، مشتریانی که آن محصول را خریداری کرده‌اند، با نقد و بررسی و رتبه‌بندی و ارسال تصاویر، تمام اطلاعات حیاتی را به طور خلاصه ارائه می‌کنند. همچنین، بررسی‌های دقیق برای تفکیک محصولات مفید است. این مزیتی است که خرید آنلاین از آمازون دارد و خرید آفلاین این مزیت را ندارد.

7. مزایای متعدد با عضویت در Amazon Prime

چرا از آمازون خرید کنیم؟

بدون شک، عضویت در آمازون پرایم بسیار مفید است و مزایای متعددی را برای کاربران فراهم می‌کند. علاوه بر هزینهٔ ارسال رایگان، دسترسی زودهنگام به معاملات مختلف و پیشنهادهای انحصاری، برخی از مزایای عضویت در آمازون پرایم است. چنین مزایایی اغلب نادیده گرفته می‌شوند، اما در درازمدت نقشی حیاتی ایفا می‌کنند.

8. عرضه محصولات جدید

جدا از موجودی عظیمی از محصولات که آمازون در اختیار دارد، می‌توان انتظار عرضه محصولات جدید را به طور منظم در آمازون داشت؛ بنابراین، شما دلیل خوبی برای کاوش دوره‌ای محصولات آمازون دارید. این یک مزیت قابل‌توجه است. در نتیجه، به این دلیل که آمازون یک کانال ثابت برای عرضهٔ محصولات جدید است، جستجو در پلتفرم آمازون تبدیل به تجربه‌ای روزانه و دلنشین برای مشتریان می‌شود.

9. تحویل سریع

آمازون یک قابلیت «تحویل پرایم» سریع در شهرهای مختلف دارد؛ بنابراین، تحویل سریع‌تر باعث رضایت بیشتر مشتری می‌شود. خرید آنلاین با این قابلیت تبدیل به فرایندی متشکل از بازکردن اپلیکیشن/وب‌سایت تا دریافت محصول دم در خانهٔ شماست. نکته مهم این است آمازون تمام این متغیرها از جمله تحویل سریع را پوشش می‌دهد. این امر خرید در آمازون را به یک تجربهٔ شگفت‌انگیز تبدیل می‌کند.

پیشنهاد خواندنی: فروش در آمازون

10. اعتبار و قابل‌اعتماد بودن آمازون

یکی از مزایای عمده خرید در آمازون اعتبار بالا و قابل‌اعتماد بودن آن است. به دلیل شهرت زیاد در بازار، بیشتر از هر جای دیگر می‌توانید محصولات باکیفیت مدنظرتان را در آمازون پیدا کنید. ازاین‌رو، لازم نیست نگران دوام یا ارزش یک محصول باشید. اکثر مشتریان به اعتبار آمازون اعتماد دارند. همچنین، آمازون انتظارات مشتریان را برآورده کرده است؛ بنابراین، می‌توانید انتظار داشته باشید که اجناسی قابل‌اعتماد از طریق آمازون در درب منزل شما تحویل داده شوند.

جمع‌بندی

آمازون همه‌‌روزه و به‌سرعت درحال‌رشد است. علاوه بر خرید آنلاین، آمازون محصولات فنی مختلفی را نیز تولید می‌کند. همچنین، پلتفرم Amazon Prime Video در بین کاربران متعددی شناخته شده است؛ بنابراین، همیشه می‌توان به شرکت‌های معتبری مانند آمازون اعتماد کرد. باتوجه‌به مزیت‌های گفته شده و به‌خصوص تجربهٔ کاربری مناسب در پلتفرم آمازون، خرید همیشه یک فعالیت سرگرم‌کننده در آمازون خواهد بود. مهم‌تر از همه، تخفیف‌های بزرگ، تحویل سریع‌تر، محصولات قابل‌اعتماد، و یک اپلیکیشن/وب‌سایت عالی، مزایای اساسی خرید در آمازون را تشکیل می‌دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *