آمازون پرایم چیست؟ (هر آنچه که باید بدانید!)

آمازون پرایم چیست؟

آنچه در این مطلب خواهید خواند

احتمالاً نام آمازون پرایم را شنیده یا اسم آن را در تبلیغات کنار زمین فوتبال دیده‌اید. آمازون تبلیغات گسترده‌ای برای این خدماتش انجام داده است. طبق گفتة آمازون، از سال 2021، سرویس آمازون پرایم بیش از 200 میلیون مشترک در سراسر جهان دارد. آمازون پرایم تنها به خدمات ارسال 2 روزه محدود نمی‌شود. اگر عضو آمازون پرایم نیستید، احتمالاً برایتان سؤال شده است که آمازون پرایم چیست یا آیا ارزش هزینه‌کردن دارد یا خیر؟ در این مطلب سپاهان همراه به معرفی سرویس آمازون پرایم می‌پردازیم.

برای خرید از آمازون با شماره زیر تماس بگیرید!

آمازون پرایم چیست؟

آمازون پرایم یک سرویس اشتراک پولی است که 119 دلار در سال یا 12.99 دلار در ماه هزینه دارد. اعضای پرایم طیف گسترده‌ای از مزایا را دریافت می‌کنند. بااین‌حال، بزرگ‌ترین مزیت آن ارسال رایگانِ یک یا دوروزه برای اکثر اقلام فروخته شده توسط آمازون است. بر اساس آمارهای سه‌ماهه اول سال 2021 آمازون بیش از 200 میلیون عضو پرایم در سراسر جهان دارد.

پاسخ کوتاه به سؤال آمازون پرایم چیست این است: آمازون پرایم مجموعه‌ای از مزایاست که در یک اشتراک ماهانه یا سالانه جمع می‌شوند.

اشتراک آمازون پرایم چقدر هزینه دارد؟

مزایای آمازون پرایم

دو پاسخ برای این سؤال وجود دارد. به این دلیل که دوراه برای مشترک شدن در آمازون پرایم هست. ارزان‌ترین روش، اشتراک سالانه است که در آن، خدماتش 119 دلار در سال به‌اضافه مالیات (در صورت وجود) برای شما هزینه دارد.

اگر اشتراک کوتاه‌مدت را ترجیح می‌دهید، آمازون اشتراک ماهانه 12.99 دلار در ماه را به‌اضافه مالیات ارائه می‌دهد. در نظر داشته باشید که اگر اشتراک ماهانه را انتخاب کنید و بخواهید تا یک سال هر ماه آن را شارژ کنید، سالانه 37 دلار بیشتر از هزینه اشتراک سالانه پرداخت خواهید کرد.

پیشنهاد خواندنی؛ نحوه خرید از آمازون{آموزش تصویری}

امکان آزمایش رایگان آمازون پرایم هست؟

اگر تا حالا اشتراک آمازون پرایم را خریداری نکرده‌اید، خبر خوب این است که این شرکت یک سرویس آزمایش رایگان 30 روزه ارائه می‌دهد. می‌توانید از دوره آزمایشی رایگان استفاده کنید تا قبل از تصمیم‌گیری برای خریدن اشتراک آن، به بزرگ‌ترین و بهترین مزایای آمازون پرایم دسترسی پیدا کنید.

آمازون پرایم چه مزایایی دارد؟

به معنای واقعی کلمه بیش از ده‌ها پاسخ برای این سؤال وجود دارد. در اینجا به برخی از بزرگ‌ترین مزایای عضویت در سرویس آمازون پرایم می‌پردازیم:

اعضای پرایم از مزیت تحویل 2روزه رایگان و موارد دیگر برخوردار می‌شوند. یکی از مزایای کلیدی آمازون پرایم، دسترسی به ارسال رایگان دوروزه برای خریدهای واجد شرایط آمازون است. هیچ حداقل هزینة خریدی هم مشخص نکرده‌اند.

مزایای حمل‌ونقل به همین‌جا ختم نمی‌شود. در برخی مناطق و برای برخی موارد، آمازون به اعضای پرایم خدمات ارسال رایگان یک‌روزه برای سفارش‌های بیش از 35 دلار ارائه می‌دهد (سفارش باید در ساعات صبح ثبت شود).

آمازون پرایم ویدئو

آمازون پرایم ویدیو

یکی دیگر از مزایای اصلی آمازون پرایم، سرویس پخش ویدئوی پرایم آن است. آمازون سالانه میلیاردها دلار صرف پخش محتوای نامحدود برای اعضای پرایم می‌کند. از سریال‌های تحسین شده اصلی آمازون می‌توان به «خانم میزل شگفت‌انگیز»، «پسران» و «عشق مدرن» اشاره کرد. فراتر از آن، برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های زیادی برای پخش وجود دارد که آمازون پرایم را به یک جایگزین قوی برای نتفلیکس بدل می‌کند. اگر تمام محتوای پخش شده در سرویس آمازون پرایم را می‌خواهید، اما هیچ یک از مزایای دیگر آمازون پرایم را لازم ندارید، می‌توانید اشتراک پرایم ویدئو را با قیمت 8.99 دلار در ماه به‌اضافه مالیات بخرید. همانند آمازون پرایم، اشتراک پرایم ویدئو با یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه شروع می‌شود.

سوپرمارکت‌های آمازون به اعضای آمازون پرایم خدمات اختصاصی ارائه می‌دهند. در برخی مناطق، اعضای آمازون پرایم از بخش سوپرمارکت آمازون یعنی Fresh، مواد غذایی را دوساعته بدون هزینة حمل‌ونقل آن دریافت می‌کنند.

علاوه بر این، اعضای آمازون پرایم 10 درصد تخفیف در قیمت‌های فروش در فروشگاه از سوپرمارکت دیگر آمازون دریافت می‌کنند. آنها همچنین از معاملات ویژه Whole Foods در فروشگاه که با علائم آبی‌رنگ عضویت پرایم مشخص شده‌اند، بهره‌مند می‌شوند.

کلید آمازون

کلید آمازون یکی دیگر از مزایای تحویل کالا است که در عضویت آمازون پرایم گنجانده شده است.

هنگامی که «تحویل کلید» را در هنگام تسویه‌حساب انتخاب می‌کنید، اقلام شما به درب منزل شما تحویل داده می‌شود. برای این کار نیاز است تا درب گاراژ به سیستم myQ مجهز و اپلیکیشن آن نیز روی گوشی شما نصب شده باشد.

ارائه رایگان کتاب در کیندل

عضویت آمازون پرایم با کیندل، کتاب‌خوان الکترونیکی این شرکت در هماهنگی کامل است. مزیت «خوانش پرایم» دسترسی رایگان اجاره‌ای به 2500 کتاب و مجله را ارائه می‌دهد. آن را به‌عنوان یک کتابخانة دیجیتال در نظر بگیرید: می‌توانید حداکثر 10 عنوان کتاب را به طور هم‌زمان دانلود کنید. اعضای پرایم همچنین به First Reads دسترسی دارند. هر ماه، به اعضای پرایم امکان دانلود رایگان یک کتاب که هنوز منتشر نشده است ارائه می‌شود که ویراستاران معتبر انتخاب کرده‌اند.

آمازون پرایم موزیک

از طریق آمازون پرایم موزیک، مشترکان به هزاران لیست پخش موسیقی دسترسی پیدا می‌کنند (در مجموع 2 میلیون آهنگ). برای دسترسی به 75 میلیون آهنگ، می‌توانید اکانتتان را با هزینه 7.99 دلار در ماه به Amazon Music Unlimited ارتقا دهید. (می‌توانید این سرویس را از طریق یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه امتحان کنید.) اعضای غیر پرایم نیز می‌توانند Amazon Music Unlimited را با قیمت 9.99 دلار در ماه خریداری کنند.

پرایم گیمینگ

یکی دیگر از ویژگی‌های عضویت در سرویس آمازون پرایم، آمازون پرایم گیمینگ است که بازی‌های رایگان و محتوای رایگان درون بازی را در اختیار اعضا قرار می‌دهد. پرایم گیمینگ همچنین به شما حق اشتراک رایگان کانالی را که در Twitch.tv به آمازون تعلق دارد ارائه می‌دهد و همچنین ایموجی‌های رایگان و انحصاری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

روز آمازون پرایم

روز آمازون پرایم، یک رویداد فروش سالانه دوروزه است که منحصراً برای اعضای پرایم است. بسیاری از معاملات پرمخاطب اخیر “روز پرایم” قانع‌کننده بوده‌اند؛ با کامپیوترهای اپل، وسایل خانه هوشمند آمازون اکو، زنگ‌های ویدئویی Ring، اجاق‌های قابلمه فوری و موارد دیگر در این روز خریدوفروش شدند.

درحالی‌که پرایم روز فقط یک‌بار در سال (معمولاً در ماه جولای) فرامی‌رسد، پرایم طور منظم به اعضای پرایم امکان دسترسی 30 دقیقه‌ای پیش به فروش‌های با تعداد محدود و زمان محدود را می‌دهد که در آمازون به‌عنوان «خرید و فروش‌های سریع» [Lightning Deals] شناخته می‌شوند.

آمازون خانوادگی

اگر عضو آمازون پرایم هستید، می‌توانید از طریق “آمازون خانوادگی” مزایای خاصی از جمله حمل‌ونقل پرایم و پرایم ویدئو را با حداکثر دو بزرگسال در خانواده خود به اشتراک بگذارید. این مزیت در مورد ایجاد حساب‌های رسمی و مرتبط برای هم‌اتاقی‌ها، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها یا هر شخص دیگری است. به طور مشابه می‌توانید تا چهار حساب برای نوجوانان (سنین 13 تا 17 سال) و حداکثر تا چهار حساب برای کودکان (سنین 12 سال و کمتر) اضافه کنید. حساب‌های نوجوان و کودکان دارای سیستم محافظتی هستند؛ به‌عنوان‌مثال، هرگونه خرید توسط نوجوانان شما باید ابتدا از طریق شما انجام شود و دسترسی فرزندتان به محتوای دیجیتال بر اساس تنظیمات شما مدیریت می‌شود. کودکان 12 ساله و کمتر مجاز به خرید از طریق حساب‌های آمازون خانگی خود نیستند.

اشتراک آمازون پرایم ارزشش را دارد؟

اکنون که نکات برجسته عضویت در آمازون پرایم را به شما معرفی کرده‌ایم، این سؤال پیش می‌آید: آیا آمازون پرایم برای شما مناسب است؟ اگر مشتری همیشگی آمازون نیستید (و قصد ندارید بشوید)، به‌احتمال زیاد آمازون پرایم برای شما مناسب نیست و هزینه آن هم بیشتر از مزایای آن خواهد بود.

اما اگر در حال حاضر مشتری همیشگی آمازون هستید، تصمیم منطقی این است که به اعضای آمازون پرایم(amazon prime) بپیوندید.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *