ثبت شرکت LLC در دبی

ثبت شرکت llc در دبی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

یکی از روش‌های اخذ اقامت امارات، ثبت شرکت در این کشور است. انواع مختلفی از ثبت شرکت در دبی وجود دارد که قبلا روند ثبت شرکت جنرال تریدینگ در دبی را بررسی کردیم و در این مطلب به بررسی ثبت شرکت LLC در دبی خواهیم پرداخت.

دبی، پایتخت تجارت خاورمیانه

دبی، پایتخت اقتصادی امارات متحده عربی، یکی از مقاصد توریستی محبوب در خاورمیانه است. این شهر به‌عنوان یک قطب تجاری، مالی و گردشگری در جهان شناخته می‌شود و تنوعی از جاذبه‌ها و فعالیت‌های اقتصادی را برای بازدیدکنندگان و مهاجران خود فراهم می‌کند.

روابط خوب سیاسی و اقتصادی امارات با اکثر کشورهای دنیا و پیشرفت دهه‌های اخیر این کشور، دبی را به یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان تبدیل کرده است، همچنین کیفیت بالای زندگی در این شهر در کنار امنیت بالای این شهر، دبی را به یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت و زندگی تبدیل کرده است.

شرکت ال‌ال‌سی چیست؟

شرک با مسئولیت محدود یا به‌صورت مخفف LLC (Limited Liability Company) یک نوع ساختار حقوقی در ثبت شرکت است که در بیشتر کشورها از جمله امارات مورداستفاده قرار می‌گیرد. در شرکت‌های مسئولیت محدود، صاحب شرکت می‌تواند یک یا چند نفر باشد که هر فرد باتوجه‌به مقدار سهم خود در شراکت، در زمان بروز مشکل و یا پیگردهای قانونی باید پاسخگو باشد. باتوجه‌به اینکه ثبت شرکت LLC نیاز کمتری به پروسه‌های اداری دارد و در مدت‌زمان کوتاه‌تری می‌توان آن را نهایی کرد، یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های ثبت شرکت در امارات است.

 مزیت‌های شرکت LLC

 • اخذ اقامت دبی
 • مسئولیت شخصی محدود
 • کاغذ بازی کمتر
 • مزایای مالیاتی
 • انعطاف‌پذیری مالکیت

هزینه ثبت شرکت LLC در دبی

یکی از مهم‌ترین بخش‌های ثبت شرکت در دبی، آگاهی از هزینه‌های ثبت شرکت در امارات است. نکته مثبتی که وجود دارد این است که هیچ هزینه پنهانی برای ثبت شرکت در این کشور وجود ندارد. به‌طورکلی هزینه ثبت شرکت باتوجه‌به انواع شرکت‌ها در دبی و نیاز به سرمایه اولیه در برخی از آن‌‎ها متفاوت است. در کنار هزینه‌های دولتی برای ثبت شرکت که عموماً مبلغ زیادی هم نیست، باید هزینه اجاره دفتر برای شرکت، حقوق پرسنل، تهیه لوازم اداری و… را نیز در نظر گرفت. پیشنهاد ما برای بررسی دقیق و برآورد هزینه ثبت شرکت در دبی، مشاوره با مجموعه‌های معتبر ارائه‌دهنده این خدمات در داخل کشور است.

اصلی‌ترین مقررات و شرایط ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در دبی بسیار رایج است و یکی از روش‌های اخذ اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در این کشور است، اما آگاهی کامل از شرایط و قوانین ثبت شرکت در دبی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای تصمیم‌گیری برای ثبت شرکت در این کشور است. از جمله مهم‌ترین مقررات ثبت شرکت در دبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد شرکا نباید بیش از 50 نفر باشند.
 • میزان سهم هر شریک و عضویت یک نفر مقیم در دبی الزامی است.
 • تعیین مدیریت شرکت الزامی است.
 • انتخاب نام شرکت باتوجه‌به مقررات نام‌گذاری در امارات الزامی است.
 • حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت LLC در دبی، 300.000 درهم است.
 • شرکت با مسئولیت محدود باید در دبی دفتر داشته باشد.
 • پرداخت مالیات به‌موقع و بدون تأخیر باید باشد.

هر شرکت در امارات نیاز به یک حسابرس مستقل دارد که باید معرفی شود.

مراحل ثبت شرکت در دبی

برای ثبت شرکت در دبی نیاز است مراحل زیر را طی کنید:

 1. انتخاب نوع شرکت: شما در ابتدا باید نوع شرکت و فعالیت موردنظر خود را انتخاب کنید که در این مطلب ثبت شرکت با مسئولیت محدود (LLC) مدنظر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطلب انواع شرکت ها در دبی را بخوانید.
 2. انتخاب نام شرکت: در این مرحله باید یک اسم برای شرکت خود انتخاب کنید. انتخاب نام برای شرکت در کشور امارات دارای شرایطی مانند سازگاری با قوانین و فرهنگ امارات، عدم استفاده از نام شهرها و کشورهای خارجی و عدم تداخل با نام سایر شرکت‌ها، عدم تکراری بودن و… برخی از این شرایط است.
 3. انتخاب شرکا و سهام‌داران: باتوجه‌به نوع شرکت انتخابی توسط شما، باید تعداد شرکا و سهم هر کدام را مشخص کنید.
 4. تهیه مدارک و مستندات: شما باید مدارک خود و سایر شرکا مانند شناسنامه و ویزا، اطلاعات بانکی، آدرس شرکت و… را تهیه کنید.
 5. ثبت شرکت: پس از تهیه مدارک موردنیاز، باید به دفتر ثبت شرکت در امارات مراجعه کنید و درخواست ثبت شرکت خود را ارائه دهید. در این مرحله با پرداخت هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت و سایر هزینه‌ها، منتظر پاسخ سازمان‌های مربوطه باشید.
 6. صدور گواهی ثبت: پس از انجام تمامی مراحل و تأیید آن، کشور امارات شرکت شما را به‌عنوان یک شریک حقوقی شناسایی خواهد کرد.

سخن پایانی

دبی، یکی از پرطرف‌دارترین و موفق‌ترین مراکز تجاری جهان، فرصت‌های بی‌نظیری برای کسب‌وکار در فضای بین‌المللی ایجاد کرده است. باتوجه‌به موقعیت اقتصادی فعلی ایران و تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان، ثبت شرکت به‌عنوان دروازه‌ای برای تجارت جهانی برای ایرانیان شناخته می‌شود. همچنین امکان اخذ اقامت دبی از طریق ثبت شرکت از دیگر نکات جذاب برای ثبت شرکت در این کشور است.

اگر شما نیز در نظر دارید یک شرکت در دبی تأسیس کنید، اطلاعات دقیق و به‌روز در مورد فرایند ثبت شرکت و مقررات مربوط به ثبت شرکت در امارات بسیار حیاتی است. شرکت سپاهان همراه با سابقه طولانی در زمینه ثبت شرکت و اخذ اقامت دبی، همراه شما در تمامی مراحل این فرایند است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *