صفر تا صد
. برد الکترونیکی

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

.

کارشناسان با تجربه

پرداخت ریالی

۲۶ سال سابقه

پشتیبان اختصاصی

مذاکره با تامین کنندگان

ارسال door to door

امکان بازرسی کالا

در زمان حال، تکنولوژی الکترونیکی در تمامی جوانب زندگی ما حضور دارد و بردهای الکترونیکی از ابزارهای ضروری برای ارتباط، کار، تفریح و سرگرمی محسوب می‌شوند. واردات برد الکترونیکی می‌تواند برای اقتصاد کشور منافع بسیاری را به ارمغان آورد. از یک سو، بازار بردهای الکترونیکی بسیار بزرگ است و واردات این محصولات می‌تواند به ایجاد شغل و ارزآوری برای ایران کمک کند. از سوی دیگر، واردات بردهای الکترونیکی به کشور، به شهروندان امکان می‌دهد تا به آخرین تکنولوژی‌های روز دسترسی داشته باشند و از تجربه‌های بهتر و پیشرفته‌تری در زندگی خود بهره‌برداری کنند. اما واردات و ترخیص برد الکترونیکی نیازمند مراحل و اطلاعات خاصی است. در ادامه، به برخی از مسائل مربوط به واردات و ترخیص برد الکترونیکی اشاره شده است:

خدمات سپاهان همراه: خرید از چین

1. گمرک و ترخیص: برای واردات برد الکترونیکی، شما باید مراحل ترخیص گمرکی را طی کنید. برای این کار، شما باید به دفتر گمرکی مربوطه مراجعه کرده و اطلاعات موردنیاز را ارائه دهید. این اطلاعات ممکن است شامل مدل و برند برد الکترونیکی، قیمت آن، کشور سازنده و سایر مشخصات مربوط به محصول باشد.


2. مالیات و عوارض: برخی از محصولات الکترونیکی تحت عوارض و مالیات وارداتی قرار دارند؛ بنابراین، شما باید مبلغ مالیات و عوارض مربوطه را پرداخت کنید. این مبلغ بسته به نوع محصول، میزان ارزش آن و سیاست‌های گمرکی کشور متفاوت است.


3. استانداردها و مجوزها: برخی از بردهای الکترونیکی باید دارای استانداردها و مجوزهای خاصی باشند تا بتوانند وارد کشور شوند. مثلاً، برخی از محصولات الکترونیکی باید دارای نشان استاندارد امنیت الکتریکی بوده یا مورد تائید سازمان تنظیم مقررات باشند. 


4. قوانین و محدودیت‌ها: در هر کشوری، برخی از بردهای الکترونیکی تحت محدودیت‌های خاص قرار دارند. به‌عنوان‌مثال، برخی از بردهای الکترونیکی که قادر به ردیابی مکان هستند، باید ثبت شوند و محدودیت‌های خاصی در استفاده از آن‌ها وجود دارد.
لطفاً توجه داشته باشید که این فقط مشترکاتی از مسائل مربوط به واردات و ترخیص برد الکترونیکی به ایران است. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر و به‌روزتر، توصیه می‌شود با شرکت بازرگانی سپاهان همراه تماس بگیرید یا به سایت رسمی این مجموعه مراجعه کنید.

مراحل ترخیص برد الکترونیکی از گمرک

مراحل ترخیص برد الکترونیکی از گمرک مبدأ ممکن است متفاوت باشد. در ادامه، به برخی از مراحل عمومی ترخیص برد الکترونیکی از گمرک اشاره شده است:

 1. در سامانه epl، اظهارنامه گمرکی را ثبت کرده و شماره کوتاژ جهت ادامه سایر مراحل ترخیص کالا از گمرک دریافت کنید.
 2. اسناد اظهار شده در مرحله اول توسط یک کارشناس بررسی می‌شود.
 3. کالای اظهار شده توسط ارزیابان گمرکی مورد راستی‌آزمایی قرار می‌گیرد.
 4. برای پرداخت برخی از هزینه‌های گمرکی لازم است به واحد صندوق مراجعه نمایید.
 5. پروانه سبز گمرکی صادر می‌شود، در حال حاضر این پروانه به‌صورت آنلاین صادر شده و همراه‌داشتن پرینت ساده آن می‌تواند سندیت داشته باشد.
 6. در صورت انجام صحیح مراحل، پرداخت هزینه‌های گمرکی در این مرحله مجوز بارگیری صادر شده و می‌توانید نسبت به خروج کالا از گمرک اقدام کنید.

ازآنجایی‌که ترخیص کالا از مهم‌ترین مراحل واردات کالا است باید توسط افراد متخصص و باتجربه انجام شود. شرکت بازرگانی سپاهان همراه با داشتن ریل اختصاصی در گمرک فرودگاه امام خمینی و بهره‌مندی از ترخیص‌کاران حرفه‌ای به شما کمک می‌کند تا با خیالی آسوده و در مدت زمانی کوتاه محموله وارداتی خود را از گمرک ترخیص کنید.

تصویر برد الکترونیکی

مراحل واردات برد الکترونیکی

اگر از علاقه‌مندان به واردات قطعات الکترونیک هستید، برد الکترونیکی یکی از قطعات مهم و پرسود الکترونیک شناخته می‌شود. این محصولات در صنایع مختلف مورداستفاده قرار گرفته و در ساختار انواع دستگاه‌های الکترونیک، خودرو و غیره به کار برده می‌شود. واردکنندگان برد الکترونیکی برای واردات برد ملزم به طی‌کردن مراحلی هستند که عبارت‌اند از:

چالش‌های موجود در مسیر واردات کالا

یکی از چالش‌هایی که ممکن است در مسیر واردات برد الکترونیکی برای تجار و بازرگانان به وجود آید، وجود دلالان و سودجویانی باشد که مشکلات زیر را به وجود آورد:

ازاین‌رو پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از بروز اتفاقات بیان شده، به شرکت بازرگانی سپاهان همراه مراجعه کنند، تا به‌صورت قانونی و با سرعت بالا، واردات کالا را انجام دهند.

چالش‌های موجود در مسیر واردات کالا

مزایای واردات و ترخیص برد الکترونیکی

 1. دسترسی به تکنولوژی‌های پیشرفته و دستگاه‌های الکترونیکی باکیفیت بالا
 2. ارائه گزینه‌های بیشتر به مشتریان
 3. رقابت قیمتی بیشتر در بازار
 4. امکان گسترش کسب‌وکار

معایب واردات و ترخیص برد الکترونیکی

 1. هزینه‌های مربوط به ترخیص، مالیات و عوارض گمرکی
 2. مشکلات گمرکی مانند تأخیر در ترخیص محموله، عدم تطابق با استانداردها و مقررات
 3. ریسک بازار شامل تغییرات قیمت، تغییرات قوانین و مقررات و رقابت شدید
 4. وابستگی به کشورهای خارجی

انواع بردهای الکترونیکی

تنوع بردهایی که شرکت بازرگانی سپاهان همراه قادر به ساخت آنها است بسیار وسیع می‌باشد و هیچ‌گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد؛ اما برای آشنایی به چند مورد اشاره می‌کنیم:

روش حمل بردهای الکترونیکی

نحوه حمل بردهای الکترونیکی می‌تواند به وابستگی از اندازه و نوع برد و نیازهای شما متفاوت باشد. در ادامه چند روش متداول برای حمل بردهای الکترونیکی را می‌توانید مرور کنید:

 1. جعبه‌ها و کیف‌های محافظ
 2. جعبه‌های ضد آب
 3. پوشش ضدضربه
 4. جعبه‌های آنتی استاتیک
 5. بسته‌بندی مناسب

انتقال بادقت و خودداری از ضربه و لرزش غیرضروری

روش حمل بردهای الکترونیکی

مدت‌زمان واردات برد الکترونیکی

مدت‌زمان واردات بردهای الکترونیکی بستگی به چند عامل مختلف دارد، از جمله مبدأ و مقصد و نوع حمل‌ونقل استفاده شده. همچنین، ممکن است مقررات و قوانین واردات کشورهای مختلف نیز تأثیرگذار باشند. اگر بردهای الکترونیکی به‌صورت هوایی واردات شوند، مدت‌زمان تحویل معمولاً بین چند روز تا چند هفته است. این مدت‌زمان ممکن است به دلیل بررسی‌های گمرکی، ترتیبات حمل‌ونقل و مسائل مربوط به شرکت حمل‌ونقل وابسته باشد. بهتر است قبل از واردات بردهای الکترونیکی، بازار هدف خود را بررسی کنید و قوانین و مقررات وارداتی آن کشور را دریافت کنید. همچنین، با شرکت سپاهان همراه تماس بگیرید و از کارشناسان این مجموعه مدت‌زمان تحویل تقریبی را بپرسید.

هزینه بردهای الکترونیکی

به دلیل وجود عوامل متعددی که در بالا ذکر شد، ارائه یک فرمول کلی برای هزینه ساخت برد الکترونیکی ممکن نیست. سفارش‌دهندگان پس از ارسال فایل PCB مربوط نهایتاً تا ۳ روز کاری پیش‌فاکتور تولید PCB خود را دریافت خواهند کرد.

تعرفه واردات برد الکترونیکی

یکی از موضوعات مهمی که واردکنندگان بردهای الکترونیکی برای واردات و ترخیص برد باید با آن آشنا باشند شناخت کد تعرفه گمرکی بردهای الکترونیک است.  کد تعرفه گمرکی یا HS Code یک کد هشت‌رقمی استاندارد است که در تمامی سازمان‌ها از جمله سازمان توسعه تجارت، سازمان امور مالیاتی کشور، سازمان وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌صورت یکسان مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ بنابراین کد گمرکی برای هر نوع کالای وارداتی اختصاص داده می‌شود و در صورت ارائه هر نوع کد اشتباه، کالای موردنظر به‌عنوان قاچاق شناخته می‌شود و هزینه‌های زیادی بر صاحب کالا متحمل می‌شود. مراجعه به کتاب مقررات واردات و صادرات یکی از بهترین روش‌ها برای پیدا کردن کد تعرفه گمرکی کالاهاست. در این کتاب کد تعرفه گمرکی که برای واردات برد الکترونیکی اختصاص‌داده‌شده است، در ردیف ۸۵۱۷۹۰ قرار می‌گیرد.

در پایان

برای واردات و ترخیص بردهای الکترونیکی، در ایران می‌توانید به کمک شرکت‌ بازرگانی سپاهان همراه که در زمینه واردات قطعات الکترونیکی فعالیت دارد، اقدام کنید. این شرکت‌ دارای تجربه و دانش لازم در زمینه واردات و ترخیص بردهای الکترونیکی است و می‌تواند به شما در انتخاب بهترین روش‌ واردات و ترخیص کالا کمک کند. باتوجه‌به اینکه شرکت‌های بازرگانی در ایران ممکن است در زمینه‌های مختلف فعالیت داشته باشند، بهتر است شرکت‌هایی را که در زمینه واردات و ترخیص بردهای الکترونیکی فعالیت دارند، بررسی کنید. پیشنهاد می‌شود قبل از هر تصمیمی با شرکت بازرگانی سپاهان تماس بگیرید و از کارشناسان مجرب این مجموعه درخواست مشاوره کنید.

سوالات متداول

برای واردات بردهای الکترونیکی، معمولاً نیاز به مدارکی مانند فاکتور فروش، بسته‌بندی و برچسب محصول، مدارک حمل‌ونقل، مدارک گمرکی و در صورت نیاز گواهی مطابقت با استانداردهای فنی، گواهی‌های منشأ و مجوز‌های صادرات و واردات نیز لازم باشد.

برای محاسبه هزینه‌های واردات بردهای الکترونیکی، باید به عواملی مانند ارزش کالا، نرخ مالیات وارداتی، هزینه‌های حمل‌ونقل، هزینه‌های بیمه، هزینه‌های گمرکی مانند عوارض و مالیات‌های گمرکی و هزینه‌های مربوط به ترخیص کالا توجه کنید.

زمان ترخیص بردهای الکترونیکی بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله کشور مبدأ و مقصد، نوع کالا، قوانین و مقررات گمرکی، فشار کاری در گمرک و حجم تراکنش‌های گمرکی. ممکن است زمان ترخیص بردهای الکترونیکی از چند روز تا چند هفته طول بکشد.

به این بلاگ پست امتیاز دهید!