خرید از علی بابا علی بابا چین

برای خرید از علی بابا فرم زیر را پر کنید!

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

کمتر بازرگان و يا تاجری را مي توان يافت كه حداقل یک بار از سايت علی بابا خريد نكرده باشد. خرید از علی‌ بابا به دلیل قیمت های نازل، کیفیت مناسب و نیز امنیت بالای سایت در حین انجام قرارداد، باعث رشد خرید از چین و باعث رشد هرچه بیشتر این شرکت شده است. حدود ۲۷۹ میلیون خریدار و ۸ میلیون فروشنده فعال سالانه از خدمات آنلاین سایت علی بابا استفاده می‌کنند، که حدود ۱۴ میلیارد سفارش در این وب سایت را گزارش می‌دهد. گروه علی بابا که بیش از ۲۰ هزار نفر کارمند دارد، میزان فروش خود را از فروش آمازون (Amazon) و ای بی (eBay) هم فراتر برده و بیش از ۸۰ درصد سرانه تجارت الکترونیک چین را به خود اختصاص داده است. تعداد کاربران فعال سالانه علی بابا به ۳۰۰ میلیون نفر رسیده است؛ یعنی حدوداً سه برابر کل جمعیت ایران!

با توجه به روابط اقتصادی خوب بین ایران و چین خرید از سایت علی بابا در بین تجار و بازرگانان ایرانی هم بسیار متداول است. از همین‌رو با شناخت بازارهای چنین و استفاده از بستری قوی به نام وب‌سایت علی بابا تصمیم گرفتیم، برای حل این مشکل قدمی برداریم.

تا چند دهه قبل، چین کشوری در حال توسعه محسوب می‌شد، اما ناگهان به شکل جهشی همه چیز تغییر کرد. این روزها بزرگ‌ترین کارخانه‌های دنیا در چین انواع کالاها را تولید می‌کنند که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان مصرف کننده آن‌ها هستند، اقتصاد چین ترقی کرد و این غول خفته را به ابر قدرت اقتصادی دنیا تبدیل نمود.

از شروع سال جدید به دلیل شیوع کرونا، نوسانات بازار ارز مسیر طولانی و همچنین هزینه فراوانِ سفر به چین، باعث شده که بسیاری از بازرگانان و خریداران از کشورهای گوناگون، توان شال و کلاه کردن و عزیمت به این نقطه دور برای خرید اجناس مورد نظرشان را نداشته باشند. در این مطلب به بررسی صفر تا صد علی بابا یکی از بهترین گزینه‌های خرید از سایت های خارجی پرداخته ایم

چگونه از علی بابا خرید کنیم؟

اگر به عنوان خریدار به این سایت سر می‌زنید، پیش از هر چیز شما باید کالای مدنظرتان را از طریق منوی جستجو و یا دسته‌بندی‌های موجود در سایت بیابید. به احتمال فراوان، فروشندگان گوناگونی برای آن کالا وجود دارد. اما سؤالی که مطرح می‌شود این است که کدام فروشنده بهتر است؟ برای انتخاب صحیح فروشنده برتر، بهترین راه گفتگو با هر یک از آن‌ها و توجه به نحوه برخورد، پاسخگویی و قیمت پیشنهادی است. همچنین علاوه بر مکالمه مستقیم، می‌توانید نظرات سایر کاربران و ستاره‌هایی که به فروشنده‏ی مذکور تعلق گرفته است را نیز در نظر بگیرید. در ادامه برای آموزش گام به گام نحوه خرید از سایت علی بابا با ما همراه باشید.

راهنمای خرید از سایت علی بابا

ثبت نام در سایت علی بابا
در این بخش به آموزش ثبت نام در سایت علی بابا پرداختیم. ثبت نام در سایت علی بابا گام اول برای خرید از سایت علی بابا است و برای ثبت نام در آن کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

ساخت یک اکانت در علی‌بابا

برای ساخت و پیکربندی اکانت، شما باید در مرحله اول در علی‌بابا ثبت‌نام کنید. برای این کار به یک نام کاربری و یک رمز عبور نیاز دارید. به عنوان یک شرکت تجارت الکترونیک چینی اما جهانی، رابط کاربری علی‌بابا به صورت پیش‌ فرض به زبان انگلیسی تنظیم شده است. اما برای دسترسی راحتتر کاربران، امکان تغییر زبان به زبان دلخواه هم فراهم است.

کسب اطلاعات کافی در مورد علی‌بابا

زمانی که خریدار تصمیم می‌گیرد که خرید خود را از طریق علی‌بابا انجام دهد باید یک تامین‌کنندۀ قابل اعتماد را از طریق جست و جو در این فروشگاه انتخاب کندخریداران در ابتدا باید نوع تامین‌کننده مناسب با کسب و کار خود را تعیین کنند

تامین‌کنندگان به دو صورت در علی‌بابا دیده می‌شوند:

• کارخانه: این نوع تامین‌کننده درواقع تولیدکننده واقعی است و تیم فروش او با خریداران در علی‌بابا ارتباط برقرار می‌کنند.

• شرکت بازرگانیاین نوع تامین‌کننده واسطه‌ای است که محصولات را از کارخانه تهیه می‌کند و سپس در اختیار خریدار می‌گذارد.

جست و جوی هوشمندانه

پس از ورود به سایت از طریق اکانت خود، می‌توانید محصول مورد نظرتان را از روش‌های مختلفی جستجو کنیدبه طور مثال با استفاده از وارد کردن کلمات کلیدی مرتبط با محصول و یا با استفاده از سایر گزینه هایی که این وب سایت در اختیار شما قرار می دهد.  بهتر است که در مورد شرایطی که باعث موفقیت جست و جوی شما می‌شوند اطلاعات کافی در اختیار داشته باشیدبرای مثال می‌توانید “علی بابا چیت شیت” را گوگل کنیدبرای این منظور از گوگل ترندز (google trends) برای کسب اطلاعات در مورد حجم جست‌و‌جو و میزان علاقه ی مردم استفاده نماییداین ابزار به کارآفرینان کمک می‌کند تا یک کسب و کار موفق را ایجاد کنندهمچنین انجام تحقیقات بازار با گروه‌های مختلف از مخاطبان هدف، توصیه‌شده‌ترین روش است.

پاسخ‌های مردم به تعیین میزان موفقیت ایده کسب و کار کمک می‌کندجهت مقایسه تولیدکنندگان، علاوه بر بررسی نشان اطمینان هر یک از آنها، می‌توانید از طریق ارسال درخواست نقل قول نیازهای منبع مورد نیازتان را مشخص کنید

آیتم هایی که باید مدنظر قرار دهید:

• قیمت محصول

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید هنگام خرید از علی‌بابا در نظر بگیرید قیمت محصول و گزینه تحویل روی عرشه کشتی (FOB) است و به این معنی است که فروشنده، بار را بدون هزینه به بندر منتقل می‌کند و خریدار فقط باید هزینه حمل و نقل را از بندر مبدا تا بندر مقصد پرداخت کند.

• حداقل مقدار سفارش

حداقل مقدار سفارش به معنای حداقل مقدار سفارشی است که یک تامین‌کننده در علی‌بابا مایل به تحویل آن استاین مقدار قابل مذاکره است و برای هر کالایی متفاوت است.

• شرایط پرداخت

پس از مذاکره بر سر حداقل مقدار سفارش و قیمت محصول مهم‌ترین مساله انتخاب روش پرداخت استخریداران باید تمام جزئیات مربوط به روش‌های پرداخت و پرخطر بودن یا نبودن آن‌ها را بدانند.

عوارض گمرکی خرید از علی بابا

تصویر عوارض گمرکی

نحوه پرداخت خرید از علی بابا

شرایط پرداخت و نحوه خرید از سایت علی بابا به چند آیتم قابل تقسیم‌بندی است:

تامین کنندگان طلایی

تامین کنندگان غیر طلایی

یک تامین کننده طلایی برای افزایش رتبه، خدمات بازاریابی و غیره، حق بیمه می‌پردازد و علی بابا برخی از تأیید اعتبار محدود این تأمین کنندگان را تعیین می‌کند. اما این به این معنی نیست که تأمین کننده لزوماً از محصولات با کیفیتی استفاده می‌کند ولی نشان می دهد که این فروشنده یک فروشنده ی مشروع است.در حال حاضر، سه سطح عضویت طلایی مختلف در علی بابا وجود دارد:

پایه(Basic)

استاندارد(Standard)

ویژه(Premium)

هر یک از این سطوح، صفحه وب شخصی خود را به اعضا ارائه می‌دهند. اولویت‌بندی در نتایج جستجوی آنها ارسال محصولات نامحدود (در عضویت رایگان سقف ۵۰ عدد برای این مورد در نظر گرفته شده است) و امکان استعلام درخواست‌های خرید. علاوه بر این، هر سطح به ویترین محصولات دسترسی دارد که طبق گفته علی بابا می‌تواند بازدید محصول را تا ۱۰۰ برابر افزایش دهد.

همانطور که انتظار آن نیز می‌رود، افراد دارای عضویت ویژه مزایای خاصی دریافت می‌کنند. برای مثال جایگاه محصولات درجه یک، ۲۸ ویترین محصول(این عدد برای اعضای استاندارد و پایه به ترتیب برابر با ۱۲ و ۵ می‌باشد) و حتی خدمات مشتری شخصی سازی شده توسط خودشان.

پیوستن به پلتفرم علی بابا رایگان است، اما برای کسانی که علاقه مند هستند که از تمام امکاناتی که این پلتفرم ارائه می‌دهد به خصوص پایگاه مشتری و عملکرد سایت استفاده کنند، ممکن است عضویت طلایی ارزشش را داشته باشد.

بررسی نهایی کیفیت کالا

آخرین گامی که قبل از نهایی کردن ثبت سفارش کالا باید انجام شود، اطمینان حاصل کردن از کیفیت محموله پیش از تحویل گرفتن آن است. پس از رسیدگی به مراحل خرید از علی‌بابا و حمل و نقل چالش‌برانگیز، خریدار باید کیفیت محصول را بررسی کند تا در آینده مشکلی برایش رخ ندهد. خریداران بین‌المللی که کالاهایی را از چین یا سایر کشورها وارد می‌کنند، معمولا نمی‌توانند محموله را مورد بازرسی قرار دهند. بنابراین آن‌‌ها باید یک شرکت ثالث را به این منظور استخدام کنند. در این مرحله شرکت‌هایی همچون سپاهان همراه می‌توانند شما را در این زمینه (خرید از علی‌بابا و دیگر سایت‌های چینی) یاری دهند و دغدغه و نگرانی های موجود را با بازرسی کالا از بین ببرند. سپاهان همراه با در اختیار داشتن نیروهای کارآزموده و توانمند در چین، فرایند خرید، حمل و ترخیص کالاهای خریداری شده شما را به طور کامل انجام می‌دهد.

کیفیت محصول

جمع‌بندی

علی‌بابا یک بستر عالی برای کارآفرینانی است که مایلند محصولات ارزشمندی را برای کسب و کار خود تهیه کنندعلی‌بابا قیمت‌های رقابتی را ارائه می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد که حاشیه سود زیادی را ایجاد کنیداین فروشگاه طیف گسترده‌ای از تامین‌کننده‌ها، محصولات و مکان‌های مختلف را ارائه می‌دهد و مشتری می‌تواند محصول را مستقیماً از تولیدکننده تهیه، سفارشی سازی و با بسته‌بندی تضمین‌شده تحویل بگیردتجار می‌توانند با موفقیت، کالاهای خود را از علی‌بابا خریداری و برچسب‌گذاری کنند و در نهایت با نرخ مناسب به‌فروش رسانندبی‌تردید علی‌بابا می‌تواند به عنوان پشتیبانی بزرگ برای کارآفرینان باشد و به آن‌ها کمک کند که کسب و کار خود را در کوتاه‌ترین زمان گسترش دهنداگر خریداران با دقت در هنگام انتخاب تامین‌کننده، روش‌های پرداخت و خدمات حمل و نقل اقدام نمایند مطمئناً می‌توانند بدون هیچ‌گونه خطر و آسیبی از مزایای نامحدود این غول فناوری بهره‌مند شونداز این رو علی‌بابا به راحتی از کارآفرینان برجسته حمایت می‌کندبه آن‌ها مزایای رقابتی ارائه می‌دهد و خطرات احتمالی را تنظیم می‌کندعلاوه بر این علی‌بابا از اقتصاد ملی با ارائه تنوع زیاد کالا و تشویق تجارت آسان بین‌المللی نیز حمایت می‌کند.

سوالات متداول

خیر و متاسفانه به دلیل تحریم‌های بانکی هم امکان خرید با کارت‌های ایرانی مقدور نیست. البته شرکت‌های بازرگانی مثل سپاهان همراه می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند.

برای کشور ایران، هزینه خرید از علی‌بابا شامل هزینه‌های جانبی تعرفه گمرکی، کارمزد خرید، هزینه حمل و نرخ تبدیل دلار می‌شود. اگر وزن کالا بالا نباشد احتمالا به صرفه خواهد بود.

ارسال کالای خریداری شده از علی‌بابا در شرایط نرمال بین 7 تا 10 روز کاری طول خواهد کشید.

8 پاسخ

 1. سلام
  خب مایی که تجربه ای توی خرید از سایت علی بابا چین یا سایت های چینی دیگر نداریم تکلیفمون چی هست چی کار باید کنیم ؟ :((
  ممنون میشم جوابم را بدید

  1. سلام
   نگران نباشید یکی از خدمات شرکت سپاهان همراه خرید از علی‌بابا و سایت های چینی دیگری نظیر علی اکسپرس، تاوباو و… است، کافیست با شماره 02162015000 تماس بگیرید.

 2. سلام ببخشید شما می‌تونید برای من دستگاه تصفیه هوا شیائومی هم بگیرید بیارید ؟
  چون قیمتش تو علی‌بابا خیلی مناسبه ولی الان تو سایتای دیگه خیلی گرونه

  1. سلام
   بله شرکت سپاهان همراه برایی شما کالا های مورد نیاز را از علی بابا خرید می‌کند.لطفا با شماره ی 02162015000 تماس گرفته و پس از آن عکس و لینک کالا در علی بابا را برایمان ارسال کنید

 3. سلام
  اگر ما بخوایم سفارش کالا بدیم از علی بابا برامون بخرید
  چقدر طول میکشد بدستمان برسد ؟

  1. با سلام
   زمان رسیدن کالای شما بستگی به نوع کالا،حجم، وزن و… دارد شما میتوانید برای خرید از علی‌بابا و اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02162015000 تماس بگیرید.

  1. درود، ممنونم
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق 02162015000 با کارشناسان خرید از سایت علی بابا چین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.1/5 - (66 امتیاز)