۵ نکته طلایی آداب و معاشرت(مذاکره) برای تجارت در دبی

فرهنگ مردم دبی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

راه اندازی کسب‌وکار یا تجارت در دبی، یک انتخاب عالی است، زیرا دبی به عنوان بهترین‌ شهر در خاورمیانه برای تجارت با مزایای بسیار زیاد در زمینه های لجستیک، گزینه های بدون عوارض و سیاست های جذاب واردات و صادرات شناخته شده است.

بیشتر بخوانید: ثبت شرکت در دبی

قوانینی برای آداب معاشرت وجود دارد که بازرگانان در دبی از آنها پیروی می کنند تا تجارت بدون مشکل و به خوبی پیش برود و مردم محلی و محل کار را ناراحت نشوند. در اینجا 5 نکته طلایی اداب و معاشرت برای تجارت در دبی آورده شده است:

5 نکته طلایی برای مذاکره برای تجارت با دبی (امارات)

 

۱. روزها و ساعات کاری سایر نقاط جهان باهم فرق دارد.

روز رسمی تعطیل در دبی جمعه است اما بیشتر شرکت‌های چند ملیتی (MNC) نیز روز شنبه را تعطیل می‌کنند. به طور کلی، ساعات اداری از 8.30 صبح یا 9.00 صبح تا 5.30 عصر یا 6.00 عصر شروع می‌شود.

 در ماه رمضان، از نظر قانونی ساعت کاری 6 ساعت کاهش می یابد. اما چند شرکت فقط در صورت روزه گرفتن در طول روز به مسلمانان مجوز می‌دهند. بنابراین مناسب نیست که جلسات و یا برنامه‌ها را برای بازدید از شرکت ها پس از ساعت 1 بعد از ظهر در ماه رمضان تنظیم کنید.

۲. با لباس رسمی کشورها آشنا باشید.

اکثر مردان دبی از یک شیفت ترد و سفید مچ پا استفاده می کنند که به عنوان ظرف-تاشا و پارچه سر معروف به گوترا شناخته می‌شود . بسیاری از زنان محلی از روپوش کف استفاده می کنند که به عنوان آبایا شناخته می‌شود و از سر تا پای آنها را می‌پوشاند. زنان اغلب صورت خود را به جز چشم خود را نیز می‌پوشانند.

لباس کار در دبی برای افراد تجار خارجی کاملاً رسمی است. بنابراین شلوار، دامن، پیراهن و کاپشن‌های یقه‌دار (کت‌وشلوار تجاری) یک امر عادی است. زنان باید ملایم و محافظه‌کارانه لباس بپوشند. آنها باید شانه‌ها، بازوها و زانوها را بپوشانند. خانم‌ها هنگام کار باید از پوشیدن دامن کوتاه و لباس کم خودداری کنند. این امر به ویژه در ماه‌رمضان بسیار مهم است. 

اداب و معاشرت در تجارت با دبی

۳. برای جلسات تجاری با دقت برنامه‌ریزی کنید.

چند نکته عالی از گالیور در اکونومیست:

قرارهایی را در روزهای جمعه که روز نماز و استراحت مسلمانان است، ترتیب ندهید. دست دادن در تجارت استاندارد است. بسیاری از مردان و زنان از دبی با جنس مخالف دست نخواهند داد. صبر کنید تا آنها دست بدهند. به جای اقدام برای دست دادن، می توانید دست راست خود را روی قلب قرار دهید. 

کارت ویزیت ضروری است. همیشه تعدادی کارت ویزیت با خود داشته باشید. معمولاً پس از احوال‌پرسی رسمی در ابتدای جلسه به آنها کارت ویزیت داده می‌شود.

در طول جلسات و مکالمه عرب‌ها را از انظار عمومی جدا نکنید، زیرا این کار برای آنها به عنوان یک توهین تلقی می‌شود.

هنگام بحث در مورد دین و سیاست به ویژه مراقب باشید، زیرا این‌ها موضوعات حساسی هستند. پروژه‌ها و تحولات محلی در آینده، موضوعات ایمن‌تری برای گفتگو هستند.


۴. در ماه مبارک نسبت به محدودیت دینی بسیار حساس باشید.

ماه رمضان ماه مقدس دین اسلام است و مسلمانان در ساعات روز روزه می‌گیرند و فعالیت‌های خود را معطوف به نماز، روزه و صدقه می‌کنند.

شما باید در این زمان کاملاً مراقب قوانین باشید. زیرا پلیس مذهبی در این مدت تحمل کمتری دارد. لباس پوشیدن، آشامیدن، خوردن غذا، یا حتی دیده شدن همراه با یک زن محلی (اگر مرد خارجی هستید) در ساعات روزه‌داری در انظار عمومی قطعاً مورد توجه قرار خواهد گرفت و به راحتی منجر به دستگیری می شود.


۵. آداب بیرون رفتن و خداحافظی آنها را بدانید.

به نظر می رسد دبی در (کشور امارات) بسیار مدرن‌تر از سایر کشورهای خاورمیانه باشد. اما هنوز هم رفتارهایی از گذشته در آنها وجود دارد. برهنه بیرون آمدن از در منازل از سمت آنها نفی می‌شود اما در سواحل محلی یا سایر مکان‌های عمومی است. مست بودن در انظار عمومی نیز مورد قبول نیست زیرا در شرع اسلام ممنوع است. 

اگر مست باشید ممکن است در پشت میله‌های زندان بیافتید. به طور کلی، مردم محلی این قوانین را ترجیح می‌دهند. بنابراین از درگیری با مردم محلی خودداری کنید.کنید

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *