تهرانی‌ها چه تعداد کارت بازرگانی دارند؟

کارتهای-بازرگانی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان تهران از صادرات ۲۹۸ میلیون دلاری طی سه‌ماهه نخست امسال از استان تهران خبر داد و گفت که بیش از ۶۴ درصد صادرات استان تهران به کشورهای ترکیه، عراق، افغانستان، آلمان و پاکستان انجام شده است.

حسن میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴ هزار و ۳۷۶ کارت بازرگانی در تهران فعال است، اظهار کرد: در سه‌ماهه نخست امسال تعداد ۶۰۹ کارت بازرگانی صادر و ۱۴۰۴ فقره تمدید شده است. همچنین بر اساس آمارها در این مدت بیش از ۵۰ درصد از کارت بازرگانی فعال کل کشور و ۵۵ درصد ثبت سفارش‌های در استان تهران صورت‌گرفته است.

میرزایی همچنین با بیان اینکه طی سه‌ماهه اول امسال ۱۸۰ هزار تن کالا به ارزش ۲۹۸ میلیون دلار از تهران صادر شده، تصریح کرد: صادرات از استان تهران نسبت به سه‌ماهه اول سال قبل ۳۷.۹۶ درصد افزایش داشته است.

به گفته این مقام مسئول این کالاها به بیش از ۱۶۰ کشور جهان صادر شده است که مهم‌ترین آن‌ها ترکیه، عراق، افغانستان، آلمان و پاکستان است. سهم این بازارها از کل صادرات استان ۶۴.۰۹ درصد بوده است.

کالاهای وارداتی تهران بیشتر از کدام کشورها وارد می‌شود؟

سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت درباره واردات کالا نیز گفت: در این مدت ۱۱۵ هزار تن کالا به ارزش ۲۶۴۴ میلیون دلار به استان وارد شده که در مقایسه با سال گذشته ۹.۷۶ درصد افزایش داشته است.  پنج بازار نخست وارداتی استان تهران نیز امارات متحده عربی، چین، ترکیه، آلمان و سوئیس است که سهم این بازارها از کل واردات استان ۷۹.۰۸ درصد بوده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *