500 کامیون مواد غذایی و میوه به روسیه صادر شد

500 کامیون مواد غذایی و میوه
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  500 کامیون مواد غذایی و میوه به روسیه صادر شد

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از ارسال 500 کامیون مواد غذایی و میوه به روسیه در هفته گذشته خبر داد و گفت: وزارت جهاد کشاورزی تاکنون نشان داده که نسبت به رفع موانع توسعه روابط با روسیه، همراه بخش خصوصی است.

  به گزارش روابط عمومی سپاهان همراه به نقل از ایرنا، مسعود خوانساری در دهمین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران افزود: این محموله های صادراتی از طریق آذربایجان به روسیه صادر شده است؛ البته ارسال این محموله به دلیل برخی مشکلات دچار توقفی چند ساعته شد که با مداخله مسئولان این مساله برطرف شد. وی ضمن قدردانی از وزیر جهاد کشاورزی و معاون برنامه ریزی و اقتصادی این وزارتخانه گفت: با توجه به اینکه موافقتنامه های قرنطینه دامی و محصولات لبنی نیز آماده شده است، به نظر می رسد نخستین محموله لبنی و دامی تا پایان ماه ژانویه به روسیه صادر شود.

  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با اشاره به بیانیه ای که اتاق تهران در جلسه پیشین هیات نمایندگان در مورد بدهی های دولت صادر کرد، گفت: پس از صدور این بیانیه، وزیر امور اقتصادی و دارایی رقم بدهی های دولت را 5400 هزار میلیارد ریال (540 هزار میلیارد تومان) اعلام کرد. وی ادامه داد: بر اساس گزارش وزیر اقتصاد، این بدهی ها بدون در نظر گرفتن بدهی های بخش نفت که حدود 50 میلیارد دلار است، حدود 3800 هزار میلیارد ریال (380 هزار میلیارد تومان) برآورد شده است.

  خوانساری ابراز امیدواری کرد که وعده های دولت مبنی بر وصول بدهی هایش عملیاتی شود و دولت هر چه زودتر بدهی های خود را به بخش خصوصی بپردازد. رئیس اتاق ایران یادآورشد: سیستم بانکی در سال های گذشته، شاهد سرکوب مالی و بی انضباطی های بسیاری بوده، به طوری که 60 درصد دارایی های نظام بانکی دچار انجماد شده، ضمن آنکه سهم مطالبات مشکوک الوصول حدود 64 درصد مطالبات غیرجاری بوده و نسبت تسهیلات غیرجاری به سرمایه در بانک ها به 176 درصد رسیده است.

  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *