خدمات تجارت در ترکیه سپاهان همراه

تجارت با ترکیه

بخشی از بازار ایران در سال‌های گذشته همیشه با واردات و خرید از ترکیه گره‌خورده بود و هست. ایران و ترکیه دو کشور قدرتمند در اقتصاد و هم‌تراز در مراودات تجاری هستند و واردات و صادرات بین این دو کشور امری اجتناب‌ناپذیر است. ترکیه چهارمین مبدأ وارداتی ایران است و سهم 7 درصدی از کل واردات رسمی به کشور متعلق به ترکیه است.

در سال‌های گذشته کفه ترازو به سمت ترکیه رفته است و میزان صادرات ما از این کشور کمی کمتر از صادرات ما به آن است. دلیل چنین امر هم سوق پیداکردن درگاه‌های مراوداتی ایران با دو کشور امارات و ترکیه است. حالا ایران بیش از هروقت دیگری نیازهای وارداتی را از طریق ترکیه تأمین می‌کند.

 

 

دیگر خدمات: صادرات به ترکیه

تراز تجاری ایران و ترکیه

همان‌طور که گفتیم 7 درصد از واردات ایران از مبدأ ترکیه و حدود 6 درصد از صادرات ایران به مقصد ترکیه است. این امر به سابقه تاریخی فرهنگی دو کشور گره می‌خورد.

همسایه شمالی ایران و مسیر زمینی ما با اروپا به‌خاطر قرابت فرهنگی، مقصد مسافران و مبدأ واردکنندگان بسیاری است. نقش ترانزیتی این کشور در ارتباطی ضروری با تولیدکنندگان اروپایی غیرقابل‌انکار است. عمده واردات ایران از ترکیه شامل ماشین‌آلات، قطعات خودرو و لوازم‌یدکی، منسوجات، کاغذ و در نهایت مواد اولیه موردنیاز صنایع است. ارزش صادراتی ایران به ترکیه در سال 2019 نزدیک به 2.6 میلیارد دلار بود که 6 درصد از کل 25 میلیارد دلار صادراتی ایران را به خود اختصاص می‌داد. این ارقام در واردات به 2.6 میلیارد دلار می‌رسد که سهمی 7.4 درصدی از کل واردات ایران در اختیار ترکیه است. در سال 2019  نزدیک به 35 میلیارد دلار کالا به ایران وارد شد که کشورهای چین، امارت، هند و ترکیه به ترتیب مبادی اصلی وارداتی به کشور بودند.

خرید از ترکیه (آمازون، علی‌بابا و ترندیول)

شاید اولین تصور ما برای عبارت «خرید از ترکیه»، خرید البسه و منسوجات باشد ولی واقعیت این است که گستره لوازم و محصولاتی که از ترکیه خریده می‌شود بسیار بیشتر از اینهاست. از ماشین‌آلات و قطعات ماشینی گرفته تا مواد اولیه و خرید‌های سنتی و آنلاین ریز و درشتی از سایت‌هایی مثل آمازون و علی‌بابا و ترندیول (trendyol) را می‌توان مجموعه‌ای از گستره خرید از ترکیه دانست.

خرید آنلاین به‌مرورزمان فاصله‌های جغرافیایی را کوتاه‌تر کرده است و خرید اینترنتی از همسایه شمال غربی تبدیل به روندی عادی شده است. شما می‌توانید با داشتن یک حساب کاربری در فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به خرید کنید و مراحل بعدی ارسال کالا به ایران را به عهده سپاهان همراه بگذارید. تقریباً از همه سایت‌های که می‌شناسید می‌توانید خرید کنید. چه خرید تجهیزات صنعتی و ماشین‌آلات و خرید عمده از علی‌بابا باشد و چه خرید لوازم مصرفی و کالاهای دیجیتال از سایت‌هایی مثل ترندیول و آمازون(amazon).

از همین سو سپاهان همراه می‌تواند در بیشتر بخش‌های خرید از ترکیه همراه شما باشد و در خرید اینترنتی از سایت‌هایی مثل آمازون، ترندیول و علی‌بابا همراه شما باشد.

خرید از شرکت‌های ترک به سفارش مشتری

اقتصاد ترکیه شاید به صنعت توریسم شناخته شود ولی در بخش تولید بسیار موفق بوده است. شرکت‌های مختلف بین‌المللی در حوزه‌های گسترده‌ای مشغول فعالیت تولیدی هستند و کالاهایشان به کشورهای دور و نزدیک صادر می‌شود. به همین جهت خرید از شرکت‌های ترک به سفارش مشتری در خدمات سپاهان همراه گنجانده شده است.

طبیعی است که بعضی از سازندگان یا واردکنندگان ترکیه‌ای محصولاتشان را در فروشگاه‌های اینترنتی قرار ندهند و به همان شیوه سنتی تجارتشان را انجام دهند. حتی اگر محصولات تولیدکنندگان در این وب‌سایت‌ها موجود باشد بازهم خرید حضوری و ارتباط مستقیم برای خریدار ایرانی مزیت‌های بیشتری دارد. در این صورت برای کسانی که قصد خرید از ترکیه را دارند ولی برایشان به‌صرفه یا ممکن نیست که به این کشور سفر کنند، سپاهان همراه می‌تواند به سفارش مشتری خرید را انجام داده و مراحل ارسال بار به ایران و روند ترخیص از گمرک را انجام دهد.

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای اشخاص حقیقی و حقوقی​

افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای اشخاص حقیقی و حقوقی

تحریم‌ها خصوصاً در حوزه بانکی برای بازرگانان و دیگر فعالان اقتصادی مشکلات بزرگی ایجاد می‌کند. مراودات تجاری و خصوصاً نقل‌وانتقال مالی برای اشخاص و شرکت‌هایی که حساب بانکی خارج از کشور ندارند از معضلاتی است که این تحریم‌ها ایجاد کرده است.

افتتاح حساب بانکی برای اشخاص حقیقی و حقوقی مزیت‌های متعددی دارد که تقاضاکنندگان به آنها آگاه هستند ولی پرواضح است که چنین اقداماتی ساده و بی‌دردسر نیست. خوشبختانه شرکت سپاهان همراه در این حوزه نیز برای فعالان اقتصادی خدمات همه‌جانبه‌ای در نظر گرفته است تا این روند پیچیده و پرهزینه را تسهیل و ارزان کند.

بازاریابی صادراتی برای کالاهای مشتریان شرکت در بازار ترکیه

بازاریابی صادراتی ادر ترکیه

صادرات به ترکیه نیازمند صرف هزینه و تمرکز و تحقیقات متناسب است. بازاریابی برای صادرات کالاهای ایرانی از جمله خدماتی است که سپاهان همراه به تولیدکنندگان داخلی عرضه می‌کند. متأسفانه خدمات و آموزش‌های صادراتی از نقاط ضعف سیاست‌گذاری‌های اقتصادی است و بخش خصوصی باید خود به‌تنهایی به این حوزه ورود کند. در این خلأ حمایتی، همکاری بخش خصوصی الزامی است و سپاهان همراه در این فرایند وظیفه خود می‌داند که با امکانات و نیروهای متخصص به کمک صادرکنندگان بیاید.

ثبت شرکت در ترکیه

سپاهان همراه برای بازرگانانی که نیاز به حضور رسمی در کشور ترکیه دارند هم چاره‌ای اندیشیده است. ثبت شرکت در ترکیه از جمله خدمات همه‌جانبه سپاهان همراه است که برای تثبیت پایه‌های تجارت شما تهیه شده است. 

شرکت با مسئولیت محدود LLC، موسسات سهامی خاص و عام و حتی شرکت در  مناطق آزاد از جمله انتخاب‌های شماست. کشور ترکیه به رابطه فغرهنگی – تجاری میان آسیا و اروپا شناخته می‌شود. کمتر کسی از مزایای ثبت شرکت در ترکیه ناآگاه است. اگر شما در تجارت خود نیاز دارید مستقیما با اروپا ارتباط برقرار کنید یا از مزایای داشتن شرکت در ترکیه بهره‌مند شوید پیشنهاد می‌کنیم مقاله ثبت شرکت در ترکیه را بخوانید. 
البته خدمات ما تنها به ثبت شرکت در ترکیه محدود نمی‌شود و در نگهداری از شرکت هم همراه شما خواهیم بود.  

خدمات همه‌جانبه سپاهان همراه در ترکیه​

سپاهان همراه از ابتدای راه تجارت تا فروش و صادرات و بازگشت نقدینگی در کنار شماست. از جمله خدمت‌های دیگری که برای تجار معرفی می‌کنیم می‌توان به «اخذ اقامت توریستی و کاری ترکیه»، «ارائه خدمات ارزی دلار، یورو و لیر در کشور ترکیه به‌صورت حواله و اسکناس»، «شرکت در نمایشگاه‌های کشور ترکیه به نمایندگی از مشتریان، مذاکره با طرف‌های تجاری، عقد قراردادها و …» و همین‌طور ارائه «خدمات ترجمه انگلیسی و ترکی به مشتریان» در کشور ترکیه، اشاره کرد.

5/5 - (2 امتیاز)