حمل دریایی از چین و راه های موازی با آن

حمل دریایی از چین

آنچه در این مطلب خواهید خواند

حمل دریایی از چین موضوعی است که امروز در وب سایت شرکت سپاهان همراه به آن می پردازیم. ارتباط و تجارت با چین از سال های دور توسط ایران انجام می شده است. چرا که بسیاری از کالاهایی که در ایران مورد مصرف قرار می گیرند کالاهایی هستند که ساخته این کشور هستند. علاوه بر این چین با توجه به موقعیت جغرافییای که دارد تواسته است در بازارهای جهانی موقعیات مناسبی را برای خود فراهم کند. به این صورت که بزرگترین کشور صادر کننده دنیا و همچنین دومین وارد کننده جهان است.  بنابراین حمل کالا از چین دارای اهمیت زیادی است. در این مقاله می خواهیم انواع روش هایی که برای حمل کالا از چین استفاده می شوند، بویژه حمل دریای از چین را مورد بررسی قرار دهیم.

اهمیت کشور چین

چین با توجه به موقعیت جغرافیایی خود توانسته است که با کشورهای زیادی از جمله ایران رابطه اقتصادی داشته باشد. چین با داشتن ۲۲٫۱۱۷ کیلومتر مربع مرز زمینی طولانیترین خط مرزی را در میان تمام کشورهای دنیا دارد. این کشور از شرق و جنوب با دریای چین شرقی، خلیج کره، دریای زرد، و دیگر آبهای آزاد احاطه شده‌است و با ۱۴ کشور هم‌مرز است. بنابراین با استفاده از ارتباط های مرزی و هم چنین آب های آزادی که در آن قرار گرفته است راه های متنوعی برای انجام امور اقتصادی را برای این کشور فراهم نموده است.

برای دریافت کالای خود از چین شما می توانید از 4 روش حمل دریایی، حمل هوایی، حمل و نقل راه آهن و حمل ترکیبی استفاده کنید. این که کدام یک از این روش ها برای انتقال بار شما مناسب است رابطه مستقیمی به وزن و نوع بار شما دارد.

حمل و نقل هوایی از چین

زمانی که برای انجام این کار تخمین زده شده است بین 3 تا 7 روز است. این روش حمل و نقل توسط 378 فرودگاه که با 94 منطقه در ارتباط هستند انجام می شود. به ازای هر کیلو گرم بار 4.5 دلار است. در این نوع حمل و نقل با توجه به محدودیتی مه وجود دارد برای قرار گیری بارها در هواپیما، علاوه بر وزن، حجم بار نیز دارای اهمیت است. این نوع حمل و نقل برای بارهایی مناسب است که حداقل وزنی معادل 167 کیلو گرم در هر متر کمعب دارند. بنابراین برای بسته هایی که کمتر این مقدار هستند چندان مقرون به صرفه نمی باشد. به عنوان مثال برخحی از کالا ها در جعبه های مقوایی بسته بندی می شوند که فضای زیادی را درگیر می کنند. در این حالت اگر بتوان آن ها را از کارت خود خارج کرد می توان در کاهش هزینه های به مقدار زیادی صرفه جویی کرد.

حمل و نقل با راه آهن از چین

کشور چین دارای تعدا دزیادی از خطوط راه آهن است که تعدا کمی از آن ها بریا ارتباط با سایر کشورهای جهان در نظر گرفته اشند. به طور کلی می توان این خطوط را به 2 دسته زیر تقسیم کرد :

  • خط آهن بین المللی از چین به کشورهای شرق اروپا و جمهوری خلق چین
  • حمل کانتینه ی خط آهن بین المللی از طریق سیبری به کشورهای اروپایی و ا یران
حمل دریایی از چین

حمل دریایی از چین

همان طور که در قسمت قبل گفته شد، به دلیل وجود آب های آزادی که چین را در بر گرفته اند، می توان گفت یکی از بهترین روش های انتقال بار از این کشور به سایر نقاط استفاده از حمل دریایی از چین است. در این حالت باید توجه داشته باشید که زمانی که برای حمل دریایی از چین صرف می شود چیزی حدود 35 الی 55 روز است. بنابراین اگر بار شما قابلیت خراب نشدن را دارد  این روش بسیار مناسب است چرا که مانند حمل و نقل هوای از چین نیز دارای محدودیت حجم نیست. بندر شانگ های بزرگترین بندر تجاری چین است که در حدود ۱۸۱ لنگرگاه دارد که ۵۵ لنگرگاه از این لنگرگاه ها توانایی پذیرش کشتی هایی با ظرفیت ۱۰۰۰۰ تن هستند.

حمل و نقل ترکیبی از چین

این روش به این صورت است که بار شما از طریق حمل و نقل هوایی از چین به کشورهایی مانند دبی و یا کابل ارسال می شود و بعد از آن به یادگی به کشور ایران فرستاده می شود. این روش نسب به حمل و نقل هوایی که از چیبه به ایران هست هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

تعرفه حمل و نقل از چین

همان طور که گفته شد با توجه به روشی که برای انتقال بار خود انتخاب می کنید هزینه های حمل و نقل می تواند متفاوت باشد. در صورتی که در مورد تعرفه های حمل و نقل و حمل دریایی از چین سوالی دارید می توانید با کارشناسان شرکت سپاهان همراه در ارتباط باشید.

با استفاده از خدمات شرکت سپاهان همراه می توانید با خدمت door to door(به خدمتی گفته یم شود که بار از انبار فروشنده تحویل گرفته می شود و به انبار خریدار تحویل داده می شود). به راحتی بار را از چین به ایران انتقال دهید. انتخاب هر یک از روش ها متناسب با نوع کالای شماست. شرکت سپاهان همراه با توجه به سابقه 20 ساله در امر واردات کالا از چین و برخورداری از دفاتر اختصاصی در شنزن، گوانگجو و دبی با ارسال کانتینرهای استاندارد به انبار محل کالای شما و حمل کانتینر تا ایران اقدام می کند.

آنچه ما آن را برگ برنده خود می دانیم ارسال حداقل 7 کانتینر در هفته از چین به سمت کشورمان است که این امکان را برای مشتریانمان فراهم آورده تا بارهای کم حجم خود را در قالب گروپاژ به ایران ارسال کنند.

به این بلاگ پست امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *