افتتاح حساب در ترکیه

اگر در ترکیه کار می‌کنید، اقامت دارید یا می‌خواهید تجارت خود را در این شرکت توسعه دهید، قطعاً افتتاح حساب بانکی در ترکیه امری ضروری است. داشتن یک حساب خارج کشور مزایای دیگری هم دارد که می‌تواند بسته به نیاز شما از نوع حقیقی یا حقوقی باشد.

ایرانی‌های شاغل در ترکیه، مقیم ترکیه یا کسانی می‌خواهند کسب‌وکاری در ترکیه راه‌اندازی کنند باید برای انجام فرایندهای مالی خود حساب بانکی باز کنند. چه در ترکیه زندگی کنند و چه در ایران، با وجود قوانین محدود، هرکسی می‌تواند در بانک‌های ترکیه حساب بانکی باز کند. اگرچه روند افتتاح حساب بانکی ممکن است از بانکی به بانک دیگر متفاوت باشد، اما مراحل یکسانی برای افتتاح حساب بانکی وجود دارد.

فهرست محتوا
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید
  Scroll to Top

  بیشتر بخوانید: خدمات تجارت با ترکیه 

  هزینه افتتاح حساب بانکی در ترکیه​

  هزینه افتتاح حساب بانکی در ترکیه مثل بقیه کشورها است و می‌توان گفت هزینه‌ای ندارد. البته خدماتی که شرکت‌های ثالث ارائه می‌کنند ممکن است شامل مواردی بشود که بر اساس حجم آن خدمات هزینه‌ای هم متوجه شما خواهد شد.

  هزینه افتتاح حساب در بانک ترکیه

  چگونگی افتتاح حساب بانکی شخصی در ترکیه (حقیقی)

  افراد خارجی با مجوز کار یا اقامت در ترکیه می‌توانند بدون هیچ محدودیتی با مراجعه به بانک موردنظر خود حساب بانکی باز کنند. همچنین امکان افتتاح حساب بانکی در ترکیه به‌صورت آنلاین از طریق وب‌سایت رسمی بانک‌ها وجود دارد. هیچ محدودیتی برای انتخاب بانک یا تعداد حساب‌های بانکی برای افتتاح وجود ندارد. غیر ترکیه‌ای‌هایی که در ترکیه کار یا اقامت ندارند، نیز می‌توانند در ترکیه حساب بانکی افتتاح کنند.

  روش افتتاح حساب شرکتی بانکی در (ترکیه حقوقی)

  کلیه شرکت‌ها ایرانی موظف به افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای راه‌اندازی کسب‌وکار و انجام عملیات مالی مانند تراکنش‌های پولی، واریز سرمایه سهام و غیره هستند. لازم است صاحبان مشاغل قبل از ثبت شرکت در ترکیه، حساب بانکی خود را افتتاح کنند.

  مدارک برای افتتاح حساب بانکی بین‌المللی در ترکیه

  مدارک موردنیاز برای اتباع خارجی برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه از سه نوع است: خارجیانی که در ترکیه اقامت دارند، خارجیانی که در ترکیه اقامت ندارند و صاحبان مشاغلی که نیاز به‌حساب بانکی برای شرکت خود دارند.

  مدارک مورد نیاز برای اتباع خارجی مقیم ترکیه:

  مدارک مورد نیاز برای اتباع خارجی که در ترکیه اقامت ندارند:

   

  برای افتتاح حساب شرکتی در ترکیه نیاز است شماره شناسایی مالیاتی اخذ شود. برای شناسه مالیاتی، اساسنامه شرکت، فرم درخواست بانکی و مدرکی دال بر آدرس ثبت شرکت موردنیاز است. حساب‌های بانکی شرکت‌ها فقط توسط مدیر دارای حق امضا، باز می‌شود. این اسناد نیز باید به بانک محلی ارائه شود:

  مراحل افتتاح حساب بانکی در ترکیه

  حقیقی: مراحل افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای یک شهروند خارجی شامل موارد زیر است.

  • پاسپورت معتبر خود را آماده کنید.
  • مدارک نشانی شما (مانند کپی قبض برق، آب یا تلفن که نام شما روی آن باشد)
  • شناسه مالیاتی خود را از اداره مالیات دریافت کنید.
  • برای افتتاح حساب به بانک موردنظر خود در ترکیه مراجعه کنید.
  نحوه افتتاح حساب در ترکیه

  بیشتر بخوانید: ثبت شرکت در ترکیه 

  حقوقی: مراحل افتتاح حساب بانکی در ترکیه برای یک شرکت خارجی نیز شامل این موارد است.

   • اساسنامه شرکت را تهیه کنید.
   • فرم درخواست را پر کنید.
   • مدارک نشانی شرکت ثبت شده را آماده کنید.
   • شناسه مالیاتی شرکت خود را از اداره مالیات دریافت کنید.
   • مدیر دارای حق امضا، باید برای افتتاح حساب به یک بانک ترکیه‌ای مراجعه کند.

  آسان‌ترین راه افتتاح حساب در ترکیه

  مشخصاً به دلیل تحریم‌ها افتتاح حساب برای ایرانی‌ها در کشورهای دیگر کمی دشوار شده است. کسانی که به قوانین بانکی اشراف داشته باشند هنوز می‌توانند در صورت نیاز حسابی بانکی در کشوری مثل ترکیه افتتاح کنند. از جمله خدمات سپاهان همراه برای تقویت زنجیره تجارت ایرانیان انجام این خدمات است. برای افتتاح حساب شرکت خود می‌توانید از کارشناسان سپاهان همراه کمک بگیرید.

  پست‌های مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  5/5 - (2 امتیاز)