ورشکستگی عربستان تا سال 2020

ورشکستگی عربستان تا سال 2020
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  ورشکستگی عربستان تا سال 2020

  به گزارش صندوق بین المللی پول (IMF)کاهش قیمت جهانی نفت، اقتصاد عربستان سعودی را که هنوز نتوانسته خود را از وابستگی به نفت نجات دهد در خطر ورشکستگی قرار داده است.

  به گزارش روابط عمومی سپاهان همراه به نقل از اقتصادنیوز، صندوق بین‌المللی پول (IMF) در گزارش چشم‌انداز منطقه‌ای خود از اقتصاد خاورمیانه و آسیای مرکزی هشدار داد: به دلیل بی ثباتی قیمت نفت، اقتصاد عربستان در آستانه سقوط قرار دارد. «آدام لی‌لاند»، در تاریخ 23 اکتبر، با انتشار مطلبی در روزنامه ایندپندنت، ضمن تشریح آینده تیره و تار عربستان سعودی و وابستگی این کشور به نفت و سوخت‌های فسیلی گفت: این کشور از تراز منفی 21.6 درصدی بودجه دولتی در سال 2015 رنج می‌برد که باید تراز منفی 19.4 درصدی در سال 2016 را نیز به آن بیفزاییم.

  عربستان سعودی درحال حاضر، 654 میلیارد و 500 میلیون دلار ذخایر ارزی خارجی دارد، منابع نقدی که به سرعت در حال ناپدید شدن است. آژانس پولی عربستان سعودی هم‌اکنون 70 میلیارد دلار از سرمایه های این کشور را از بازارهای مالی بین‌المللی خارج و برای پوشش دادن کسری بودجه خود، هزینه کرده است. بنابر اعلام شبکه الجزیره، این کشور که 90 درصد از درآمد خود را از راه فروش نفت تامین می‌کند، تاکنون به دلیل افت جدی قیمت جهانی نفت، متحمل ضرر 73 میلیارد دلاری شده است. صندوق بین‌المللی پول بر این باور است که اگر این رویه همین ترتیب ادامه یابد، عربستان سعودی که زمانی جزو اقتصادهای قدرتمند جهان محسوب می‌شد، تا سال 2020 میلادی ورشکسته خواهد شد.

  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *