واردات برنج از اول مرداد ماه ممنوع شد

آنچه در این مطلب خواهید خواند

ممنوعيت واردات برنج از اول مرداد ماه

ترخيص برنج‌هاي وارداتي از گمرك حداكثر تا 31 تيرماه سال‌جاري امكان‌پذير است و از اين تاريخ به بعد تحت هيچ شرايطي ترخيص برنج از گمركات كشور مجاز نخواهد بود و حتي ثبت‌سفارش‌هاي انجام شده غيرقابل قبول خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سپاهان همراه به نقل از گمرک، علي‌اكبر مهرفرد، قائم‌مقام وزيرجهاد كشاورزي در امور بازرگاني و صنايع كشاورزي در نامه‌اي به مسعود كرباسيان رئيس‌كل گمرك ايران با تأكيد بر مطلب فوق، خواستار اقدام گمركات كشور در اين زمينه شد.

در نامه قائم‌مقام وزير جهاد كشاورزي آمده است: پيرو بند2 بخشنامه وزير محترم جهادكشاورزي به شماره 020.29919 مورخ 26/8/94 مبني بر اينكه «كليه ثبت سفارش‌هاي انجام شده مي‌بايستي حداكثر تا تاريخ 31/4/95 وارد كشور گردد، اين موضوع به كليه متقاضيان اعلام و تعهد اخذ شود كه پس از تاريخ فوق به دليل شروع فصل برداشت برنج و لزوم حمايت از توليدكنندگان داخلي، امكان ترخيص وجود نخواهد داشت.» و به استناد بند{ث} ماده {1} قانون امور گمركي و با توجه به ذكر عبارت {{ترخيص}} در بند 2 بخشنامه فوق‌الذكر، بدين‌وسيله مجدداً تاكيد مي‌نمايد ترخيص برنج حداكثر تا تاريخ 31/4/1395 امكان‌پذير است و از آن تاريخ به بعد تحت هيچ شرايطي ترخيص برنج از گمركات كشور مجاز نمي‌باشد.

براساس اين گزارش در راستاي حمايت از كشاورزان برنج كار، دولت همه ساله هم زمان با فصل برداشت برنج در كشور ترخيص برنج‌هاي وارداتي تا پايان فصل برداشت و توزيع آن در بازار را ممنوع اعلام مي‌كند. شايان ذكر است كه ميزان توليد سالانه برنج در داخل كشور كه عمدتاً در استان‌هاي شمالي صورت مي‌گيرد بالغ بر دو ميليون تن و ميزان مورد نياز براي واردات حدود يك ميليون تن در سال است.

به این بلاگ پست امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *