عصر الکترونیک

آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  امروزه، پیشرفت علم الکترونیک و وسعت حوزه تکنولوژی های بسیار متنوع آن بر همگان روشن است . نه تنها دستگاه های الکترونیکی نظیر تلویزیون ، گیرنده های ماهواره ای ، کامپیوتر و موبایل برای اکثریت قریب به اتفاق مردم جهان ، تبدیل به اقلامی کاملا ضروری و غیر قابل چشم پوشی شده است ، بلکه محصولات الکترونیکی در سراسر جهان از خانه و کارخانه و دفتر کار و فروشگاه گرفته تا بیمارستان و مدرسه و دانشگاه و هتل به کار گرفته می شوند . زندگی امروز انسان در هیچ نقطه ای از جهان ، نه تنها بدون وجود محصولات الکترونیک قابل تصور نیست ، بلکه وسایلی همچون خودرو و لوازم خانگی و بسیاری اقلام دیگر که محصول الکترونیک محسوب نمی شوند نیز بدون بهره گیری گسترده و عمیق از تکنولوژی الکترونیک ، عملا فاقد مطلوبیت برای مصرف کننده هستند .

  گرچه می دانیم آغاز علم الکترونیک با کشف اشعه کاتدی بوده ولی نمی توانیم هیچ پایانی برای آن متصور باشیم . امروز علم الکترونیک که خود از علوم پایه ریاضی و فیزیک نشات گرفته ، خاستگاه برترین تکنولوژی ها در حوزه های مختلف علوم کامپیوتر ، فضا نوردی ، صنایع نظامی ، کشتی سازی ، صنعت هوایی ، مخابرات ، کامپیوتر ، ارتباطات ، پزشکی ، تشخیص طبی ، صنایع روشنایی ، خودرو سازی ، لوازم خانگی ، تجهیزات امنیتی و نظارت تصویری ، تهویه و . . . . شده است .

  به موازات فراگیر شدن بهره گیری از قطعات و تجهیزات الکترونیک در جهان ، نه تنها بخش قابل ملاحظه ای از تولید ناخالص داخلی کشورهای توسعه یافته از تولید اقلام الکترونیک نشات گرفته ، بلکه سهم عمده ای از حجم کل تجارت بین الملل نیز به این اقلام اختصاص یافته است . همچنین اکثریت غالب کمپانی های ” های تک ” و شرکت های دانش بنیان جهان در زمینه های مختلف الکترونیک و کامپیوتر فعال هستند .

  مجموع این عوامل باعث شده دانش و فناوری الکترونیک ، از حد یک پدیده علمی بسیار فراتر برود و امروز الکترونیک به پدیده ای اقتصادی ، صنعتی و اجتماعی تبدیل شده که تاثیر گذاری آن حد و مرزی نداشته و از نوآوری های علمی گرفته تا کارآفرینی های منطقه ای و جهانی ، متاثر از آن هستند .

  کسب و کارهای تولید و تجارت کالاهای الکترونیک و همچنین خدمات مبتنی بر بسترهای الکترونیک و دیجیتال در ایران نیز جایگاه اقتصادی ، صنعتی و تجاری خاص خود را دارند و هر روزه نیز بر وسعت بازار کالاها و خدمات الکترونیکی افزوده می شود .

  شرکت سپاهان همراه با کادری متخصص و مجرب ، آماده ارائه خدمات تخصصی بازرگانی قطعات و تجهیزات الکترونیک به فعالان تجاری این عرصه است .

  به این بلاگ پست امتیاز دهید!
  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *