رفع ممنوعیت صادرات ۴ محصول کشاورزی

لغو ممنوعیت صادرات ۴ محصول کشاورزی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بخشنامه ممنوعیت صادرات چهار محصول کشاورزی خلاف قانون است گفت که اکنون صادرات این محصولات کشاورزی ممنوع نیست.

به گزارش ایسنا، مجتبی توانگر در مطلبی در صفحه توییتر خودنوشت: «با پیگیری مجلس، وزارت جهاد کشاورزی متوجه شد که بخشنامه ممنوعیت صادرات چهار محصول گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، بادمجان و پیاز خلاف قانون است و باید لغو شود. اکنون صادرات این ۴ محصول کشاورزی ممنوع نیست».

امروز عباس عسگرزاده معاون وزیر جهاد کشاورزی در نامه‌ای به مقدسی رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که صادرات چهار محصول گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، بادمجان و پیاز تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

متن این نامه به شرح زیر است: «احتراماً باتوجه‌به تحولات بازارهای جهانی ناشی از جنگ روسیه و اوکراین و افزایش تقاضای جهانی برای مصرف برخی کالاهای کشاورزی، کاهش تعرفه وارداتی در کشورهای همسایه و ضرورت تنظیم قیمت و بازار داخلی کشور، با عنایت به بند (۹) مصوبه شماره ۳۸۱۳۰/م/ص تاریخ چهارم اسفند ۱۴۰۰ ستاد تنظیم بازار کشور و مفاد بند الف ماده یک قانون تمرکز خواهشمند است دستور فرمایید ممنوعیت صادرات محصولات سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، پیاز و بادمجان تا اطلاع ثانوی به گمرکات اجرایی کشور ابلاغ شود».

منبع: ایسنا

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *