تمدید پروانه‌های ورود موقت کالا و کارت کارگزاری ها

تمدید پروانه‌های ورود موقت کالا و کارت کارگزاری ها
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  گمرک جمهوری اسلامی ایران، از تمدید پروانه‌های ورود موقت کالا و کارت کارگزاری ها تا پایان اردیبهشت ماه سال 99 به خاطر شیوع ویروس کرونا اطلاع داد.

  علی وکیلی، مدیرکل مرکز واردات و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک در یک نامه خطاب به گمرکات اجرایی، موضوع تمدید پروانه‌های ورود موقت کالا و کارت کارگزاری‌ها تا پایان اردیبهشت سال 99 به واسطه شیوع کرونا را اعلام کرد. بر اساس آنچه در این نامه آمده است: با توجه به وضعیت کنونی و تاکید بر هماهنگی و همکاری تمامی دستگاه ‌ها و ارگان‌ ها در جهت پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا و لزوم اتخاذ تدابیر و تمهیدات در خصوص جلوگیری هرچه بیشتر از تردد و مراجعات حضوری، خواهشمند است، دستور فرمائید به شرح ذیل اقدام و به نحو مقتضی مراتب به صاحب کالا اطلاع رسانی شود:

  1- تمدید آن دسته از کارت‌های کارگزاری که پرونده‌های مربوطه آنها توسط این دفتر به گمرکات اجرایی ارسال شده است در صورت انقضا تا پایان اردیبهشت ماه سال 1399 تمدید شود.

  2- تمدید اعتبار پروانه‌های ورود موقت ماده 50 قانون امور گمرکی در صورت اعتبار تضامین مربوطه تا پایان اردیبهشت ماه سال 1399 (به استثنا خودرو) بلامانع می‌باشد.

  درخواست برای تمدید خودکار اعتبار کارت‌های بازرگانی

  همچنین علاوه بر تمدید پروانه‌های ورود موقت کالا و کارت کارگزاری ها ، با توجه به تداوم شیوع بیماری کرونا در کشور، اتاق ایران برای جلوگیری از حضور غیر ضروری فعالان اقتصادی در محل اتاق ‌های سراسر کشور، از قائم ‌مقام وزیر صمت درخواست کرده است که به صورت خودکار و بدون نیاز به ارائه مدارک و یا مراجعه حضوری متقاضی، کارت های بازرگانی را تا 29 فروردین ماه سال 99 تمدید نماید. وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با درخواست اتاق ایران در خصوص تمدید خودکار اعتبار کارت‌های بازرگانی که تا پایان سال 98 منقضی می‌شدند موافقت کرده است. بنابراین کارت های بازرگانی تا پایان فروردین سال 99 اعتبار خواهند داشت.

  منبع: فصل اقتصاد

  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برای دریافت مهمترین اخبار بازرگانی ایمیل خود را وارد کنید.