در دومین نمایشگاه هفته تجاری چین در ایران علاوه بر  بخش اصلی نمایشگاه ، چند کارگاه آموزشی نیز برای علاقه مندان برگزار شد.

مدیرعامل شرکت چینستان :

دردومین هفته تجاری چین کمتر غرفه‌ای وجود دارد که از سوی غرفه‌داران ایرانی برگزار شده باشد ، چرا که شرکت‌های داخلی جهت داشتن غرفه در این نمایشگاه ، ملزم به دریافت تاییدیه از اتاق بازرگانی چین بودند.

نمایشگاه هفته تجاری جین چینستان

به گزارش سایت سپاهان همراه، شرکت چینستان به عنوان اولین مرکز اطلاعات جامع چین به زبان فارسی ، یکی از معدود حاضران در این نمایشگاه است که علاوه بر برپایی غرفه ، کارگاه های آموزشی را در این نمایشگاه بر گزار کرد. به همین منظور به سراغ کاظم خوشنواز مدیر عامل شرکت چینستان و فرزندش امین خوشنواز رفته و از حال وهوای جشنواره پرسیدیم.

کاظم خوشنواز درباره این نمایشگاه گفت: در دومین نمایشگاه هفته تجاری چین در ایران علاوه بر  بخش اصلی نمایشگاه ، چند کارگاه آموزشی نیز برای علاقه مندان برگزار شد .

او اضافه کرد: امسال در این نمایشگاه تبلیغات خوبی در رسانه‌ها صورت گرفت و مسئولان برگزار کننده نیز وعده‌ هایی مانند حضورشرکت های high tech و  صاحبان فناوری‌های برتر چینی در نمایشگاه را داده بودند ولی این امر محقق نشد و اکثر بازدیدکنندگان ایرانی از این موضوع  ناراضی بودند .

امین خوشنواز نیز که خود از فعالان اقتصادی است درباره دلیل حضورش در این نمایشگاه گفت : ما با این هدف در این نمایشگاه شرکت کردیم که آسیب‌های ارتباطات تجاری دو کشور چین و ایران را شناسایی کرده و همچنین سفر به چین را برای ایرانیان تسهیل کنیم .

وی افزود : هنوز شرکت های چینی بازار ایران را به عنوان یک بازار متقاضی تجهیزات و کالاهای با کیفیت نمی شناسند و این موضوع  تا حدی به عملکرد تجاری که در گذشته کالاهای نامرغوب را وارد کشور کرده اند باز می گردد .