راه‌های اخذ اقامت ترکیه (معرفی آسان‌ترین راه)

شرایط مساعد ترکیه برای کار و تجارت در ترکیه باعث شده است دریافت اقامت ترکیه برای بسیاری از ایرانیان به یک راه کسب درآمد هم تبدیل شود. اما شرایط همواره در تغییر مناسبات منطقه باعث شده است قوانین اقامتی ترکیه نیز در حال تغییر باشند. در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت کوتاه‌مدت و بلندمدت ترکیه پرداخته و همچنین شرایط جدید اقامت ترکیه را بررسی کرده‌ایم.

فهرست محتوا
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید
  Scroll to Top

  مزایای اقامت ترکیه

  از بارز‌ترین مزایای اقامت ترکیه می‌توان به استفاده از امکانت درمانی و تحصیلی در کنار امکان افتتاح حساب در ترکیه و دریافت ویزای کشورهای اروپایی و کانادا اشاره کرد. اتباع خارجی بسته به نوع اقامت در ترکیه می‌توانند برای مدتی معین در این کشور حضور داشته باشند و از مزایای اقامت ترکیه بهره‌مند شوند. اقامت می‌تواند حداقل به مدت یک سال باشد و در این مدت بدون نیاز به ورود و حضور در خاک ترکیه از حق اقامتشان بهره‌مند بمانند. درعین‌حال از زمانی که اجازه اقامت صادر شود تا زمان طی شدن مراحل کامل اقامت نیز امکان حضور در کشور ترکیه برای درخواست‌کننده فراهم است.

   

  راه‌های اخذ اقامت ترکیه (معرفی آسان‌ترین راه)

   یکی از مزایای اقامت در ترکیه امکان درخواست شهروندی بعد از مدتی معین است. به‌عنوان‌مثال اگر 5 سال با قرارداد کاری در این کشور مشغول به کار باشید پس از آن می‌توانید درخواست شهروندی ترکیه را به سازمان مربوطه اعلام کنید. ترکیه سال‌هاست مأمن بسیاری از مهاجران است و به همین دلیل قوانینی کامل و جامع برای مهاجران در نظر گرفته است. ازاین‌رو بسیاری از اتباع خارجی به‌راحتی و بر اساس قانون می‌توانند برای خود و خانواده‌شان از بیمه درمانی یا خدمات تحصیلی استفاده کنند.

  علاوه بر این بر اساس قوانین اگر شخصی به مدت 8 سال در ترکیه حضور قانونی داشته باشد طی این مدت اقامت حداقل هفت سال را درون خاک ترکیه بوده باشد می‌تواند درخواست شهروندی ترکیه را به سازمان‌های مربوطه اعلام کند.

  شرایط جدید اخذ اقامت ترکیه

  اخذ اقامت کوتاه‌مدت در ترکیه از طریق اجاره مسکن، طی سال گذشته کمی تغییر کرده است. به‌عنوان‌مثال پیش‌تر محدودیتی برای محدوده‌ای که در آن خانه اجاره می‌کردید نبود ولی حالا اجاره خانه در برخی مناطق منجر به اخذ اقامت نمی‌شود.

  مطابق با قانون اقامت مصوب از ژانویه ۲۰۲۱ در این مناطق شهر استانبول درخواست‌های اجازه اقامت برای بار اول پس از تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ در مناطق اسنیورت و فاتح، پذیرفته نخواهد شد.

  منطقه فاتح؛ به‌استثنای درخواست‌های اجازه اقامت کوتاه‌مدت که برای اهداف سرمایه‌گذاری هستند و درخواست‌های اجازه اقامت دانشجویی، دانشجویانی که در دانشگاه منطقهٔ فاتح ثبت‌نام کرده‌اند.

  منطقه اسنیورت؛ به‌استثنای درخواست‌های اجازه اقامت که برای اهداف سرمایه‌گذاری هستند و درخواست‌های اجازه اقامت کوتاه‌مدت که برای اهداف املاک و مستغلات هستند، مشروط بر اینکه اموال غیرمنقول در منطقهٔ اسنیورت باشد و درخواست‌های اجازه اقامت دانشجویی، دانشجویانی که در دانشگاه‌های منطقهٔ اسنیورت ثبت‌نام کرده‌اند.

  روش‌های آسان دریافت اقامت ترکیه

  راه‌های آسان اقامت دانشجویی یا تجاری در ترکیه چیزی است که در ابتدا به ذهن خطور می‌کند ولی انواع دیگری برای اخذ اقامت وجود دارد که بر اساس قوانین تبیین می‌شوند. در اینجا انواع اقامت ترکیه که به‌آسانی ممکن است را به‌صورت مختصر عنوان می‌کنیم.

  • اقامت یک‌ساله کوتاه‌مدت در ترکیه
  • اقامت دانشجویی که بر طبق دوره تحصیلی اعطا می‌شود
  • اقامت خانوادگی در ترکیه
  • اقامت بلندمدت

  اقامت کاری در کنار ثبت شرکت در ترکیه یکی از بهترین گزینه‌ها برای ایرانیان است. در حال حاضر اقامت کاری روش مناسبی است که می‌تواند به‌دفعات تمدید و نهایتاً به شهروندی ترکیه منجر شود.

  شرایط جدید اخذ اقامت ترکیه

  اقامت توریستی ترکیه

  یکی از انواع اقامت موردتوجه بسیاری از ایرانی‌ها، اقامت توریستی ترکیه است که به افراد اجازه می‌دهد تا 90 روز در خاک این کشور حضور داشته باشند. البته این نوع اقامت امکان افزایش به مدت یک سال را دارد که در ادامه توضیح داده می‌شود. 

  در نوع اقامت یک‌ساله باید یا به تحصیل و کار مشغول باشید یا در این کشور خانه‌ای را به اجاره یا تملک خود در بیاورید. در مواقعی که این شرایط رعایت شود امکان تمدید چنین اقامتی وجود دارد ولی باید قبل از پایان یافتن اقامت، درخواست‌های قانونی تمدید به سازمان مربوطه اعلام شود.

  اقامت از طریق آموزش نیز یکی از راه‌های موردتوجه ایرانیان است. اشخاصی که در یکی از مراکز آموزشی معتبر برای تحصیل رشته‌های مختلف یا حتی زبان ترکی ثبت‌نام کرده باشند می‌توانند طی دوره تحصیلشان در این کشور اقامت داشته باشند.

  در سال‌های اخیر، شاید به دلیل وضعیت منطقه و شیوع همه‌گیری شرایط اقامت در ترکیه کمی سخت‌تر شده است ولی هنوز می‌توان از طریق آموزش زبان ترکیه‌ای یا دوره‌های آموزشی دیگر نیز این اقامت یک‌ساله را کسب کرد.

  سخن آخر

  باید در انتها بگوییم که اقامت یک‌ساله با روش اجاره ملک منجر به اخذ شهروندی نخواهد شد. باتوجه‌به اینکه اقامت کوتاه‌مدت از سال گذشته قابل تمدید نیست، یکی از بهترین راه‌های جایگزین اقامت از طریق ثبت شرکت در ترکیه است.
  دفتر استانبول شرکت سپاهان همراه در این زمینه و برای گسترده کردن فعالیت تجاری شما می‌تواند به خدمات متناسب با نیازهایتان را ارائه کند. برای مشاوره جهت اخذ اقامت توریستی و کاری می‌توانید با کارشناسان سپاهان همراه تماس بگیرید. 

  5/5 - (2 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *