خرید خارجی

تجربه مشتری در خرید خارجی
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  خرید خارجی که از طریق منبع یابی، شناخت تامین کنندگان و تولیدکنندگان معتبر کشورهای دیگر صورت می پذیرد، یکی از پتانسیل هایی است که در بازار کنونی وجود دارد. از این طریق می توان بازار ایران را به بازارهای خارجی وصل کرد. در نتیجه بازرگانان می توانند کالاهای خود را با پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت و  از برند مورد نظرشان تهیه کنند. در واقع یکی از فعالیت های اصلی و پرطرفدار در حوزه واردات، منبع یابی و خرید خارجی است. تجربه ای که تعریف خواهیم کرد، اردیبهشت ماه سال 99  اتفاق افتاد و در رزومه موفقیت های کاری مجموعه سپاهان همراه ثبت شد.

  واردات قطعات دوربین مدار بسته

  ماجرا از این قرار بود که مشتریانی با سرمایه هایی در حدود 700 میلیون و 500 میلیون تومان، مایل بودند به عنوان تاًمین کننده در بازار فروش وارد شوند. این دوستان اطلاعاتی از بازار خارجی و واردات نداشتند. از همین رو از کارشناسان بازرگانی سپاهان همراه جهت ورود به بازار خارجی مشاوره دریافت کردند.

  ما با توجه به سابقه طولانی مدت یکی از این دوستان، در فروش دوربین های مداربسته و شناخت ایشان به قطعات و لوازم این دوربین ها، به ایشان پیشنهاد کردیم که به طور مستقیم قطعات دوربین مدار بسته را وارد کنند. خودمان هم بیکار ننشستیم و از طریق لینک ها و وب سایت های معتبر خارجی تحقیقات لازم را انجام داده و در نهایت توانستیم اجناس مورد نیازشان را از یک تامین کننده خارجی محصولات با کیفیت در چین خریداری کنیم.

  از آنجایی که مجموعه سپاهان همراه تمامی خدمات بازرگانی را از صفر تا صد ارائه می کند، نمونه خریداری شده مورد نظر مشتری با هماهنگی کارشناسان در فرایند ارسال قرار گرفت. از طریق حمل هوایی به صورت پست سریع ارسال شد و ترخیص از گمرکات هم توسط نیروهای این مجموعه در گمرک انجام پذیرفت.

  مشتریان از طریق برگزاری جلساتی با تیم ارزش گذاری و بررسی سمپل ها، در نهایت مشتری نامبرده نمونه ای را انتخاب کرده و خرید خارجی و واردات این قطعات را در چرخه کاری خود قرار دادند. پس از تایید نمونه از جانب مشتری و کیفیت سنجی، هماهنگی های لازم جهت خرید عمده برای ایشان انجام شد.

  حذف واسطه با خرید خارجی

  جالب است بدانید این دوستان در ابتدا قصد داشتند، محصولات مورد نیازشان را از تامین کنندگان عمده در ایران تهیه کنند و پس از رایزنی و بررسی پتانسیل های موجود در بخش واردات از چین و از طریق مشاوره با کارشناسان بازرگانی سپاهان همراه تصمیم به توسعه کسب و کار خود گرفتند. مشاوره و آگاه سازی ایشان از فرایند منبع یابی و خرید خارجی، ارسال نمونه، حمل و ترخیص و تحویل Door to Door، توسط کارشناسان انجام پذیرفت تا با خرید مستقیم از تولیدکنندگان چینی برای این مشتریان راه را برایشان هموار سازد.

   خدمت منبع یابی و خرید خارجی و بازرسی کالا از طریق کارشناسان بازرگانی، راه را برای مشتریان کوتاه می کند و هزینه های جانبی از قبیل سفر به چین و گرفتن مترجم و سردرگمی آنان را در کشور چین را نیز حل می کند. فروشندگان عادی با استفاده از این پتانسیل و اعتماد به مجموعه هایی مانند سپاهان همراه، از یک فروشنده عادی در بازار ایران، تبدیل به یک وارد کننده دست اول می شوند. این افراد از طریق واردات مستقیم عوامل واسطه ای را برای تامین کالاها حذف و محصولاتشان را با قیمتی مناسب تر و رقابتی به مشتریان ارائه می کنند.

  خدمات سپاهان همراه

  حال که از منبع یابی و خرید گفتیم، خوب است که از از دیگر فعالیت های بازرگانی در حوزه واردات هم بگوئیم. همه ما می دانیم که حفاظت و افزایش سرمایه برای اکثریت تجار در در جه اول اهمیت قرار دارد. مشاوره تخصصی و راهنمایی دقیق کارشناسان به مشتریان موجب اعتماد بسیاری از این افراد شده است و با اطمینان خاطر علاقه دارند که از خدمات بازرگانی خارجی بهره ببرند.

  فرایند کار به این شکل است کارشناسان با بررسی کانال های درخواستی از سمت مشتریان بنا به ارزش کالاهای خریداری شده از تولیدکنندگان و فروشندگان چینی استعلام گرفته و تولید کننده گان و تامین کنندگان را از لحاظ سابقه کیفری و صحت تولید و فروشگاه های مجاز و مسایل امنیتی مورد ارزیابی قرار می دهند. بعد از تهیه گزارش و تایید مشتری کالاها خریداری می شوند و از طریق لاین های دریایی (به مدت 90 تا 120 روز) لاین های هوایی (25 روز ) ارسال می شوند و بعد از مراحل ترخیص توسط همکاران محترم مجموعه تحویل مشتریان خواهد شد.

  خرید خارجی با سایت علی بابا

  بنا وجود تحریم ها و ممنوعیت هایی کشورمان، خرید کالاها و نمونه کالا از سایت های معتبر خارجی از جمله سایت Alibaba (خرید از علی بابا ) و سایت های مخصوص کشور چین مانند Made in chine از طریق دفاتر فعال سپاهان همراه در چین و دبی امکان خرید و ارسال بار از کلیه کشورها صورت می پذیرد و محدودیتی در ازای تحریم ها برای این مجموعه وجود ندارد.

  یکی از نکات مهم در این موضوع ارائه خدمات صفر تا صد بازرگانی خارجی در حوزه واردات به مشتریان است تا بتوانند به بهترین شکل ممکن و کمترین زمان و هزینه مقرون به صرفه پا به عرصه بازار بین المللی بگذارند.

  4.7/5 - (6 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.