خرید از گلوبال سورس؛ وب‌سایتی برای منبع‌یابی

گلوبال سورس

آنچه در این مطلب خواهید خواند

گلوبال سورس یکی از بزرگ‌ترین بازارهای B2B در جهان است که به‌عنوان یک پلتفرم تجاری، برای ارتباط بین تأمین‌کنندگان و خریداران در حوزه صنایع مختلف فعالیت می‌کند. این وب‌سایت شامل محصولات و خدمات متنوعی از جمله الکترونیک، لوازم‌خانگی، لوازم ورزشی، محصولات پزشکی و بسیاری موارد دیگر است. گلوبال سورس تنها یک وب‌سایت نیست و هر ساله نمایشگاه‌هایی در اکسپو هنگ‌کنگ برگزار می‌کند که مشتریان به‌صورت حضوری می‌توانند با تأمین‌کنندگان ارتباط بگیرند.

یکی از تفاوت‌های گلوبال سورس با دیگر پلتفرم‌های فروش B2B چینی این است که در این وب‌سایت تأمین‌کنندگان بسیاری از دیگر کشورهای شرق آسیا مانند تایوان، کره جنوبی، تایلند، هنگ‌کنگ و… در این پلتفرم محصولات خود را عرضه می‌کنند. دو دفتر اصلی گلوبال سورس در چین و هنگ‌کنگ هستند. کشور چین به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان شناخته می‌شود و در دهه‌های اخیر توانسته خود را به‌عنوان یک ابر قدرت اقتصادی معرفی کند. این کشور با جمعیتی بیش از 1.4 میلیارد نفر، بازار بسیار بزرگی برای تجار داخلی و بین‌المللی فراهم کرده است.

خرید اینترنتی به‌عنوان یکی از روش‌های آسان و سریع خرید محصولات و خدمات، در سال‌های اخیر بسیار رواج یافته است. در ادامه این مطلب به معرفی یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های خرید از چین برای کسب‌وکارها می‌پردازیم.

تاریخچه گلوبال سورس

گلوبال سورس در سال 1970 تأسیس شده است. این شرکت ابتدا با نام Trade Media Ltd فعالیت خود را آغاز کرد و پس از چندین بار تغییر نام، در سال 2005 به نام گلوبال سورس تغییر کرد.

این سایت بیش از 1.5 میلیون تأمین‌کننده در بیش از 60 دسته‌بندی محصولی را شامل می‌شود و به خریداران فرصتی را برای دسترسی به بیش از 10 میلیون محصول از سراسر جهان، با قیمت‌های رقابتی و کیفیتی بالا ارائه می‌دهد.

گلوبال سورس از ابتدای فعالیت خود تا کنون، با ارائه خدمات مختلفی مانند مشاوره، بازاریابی، برگزاری نمایشگاه‌های تجاری و بسیاری موارد دیگر، در پیشبرد تجارت و گسترش فعالیت‌های تجاری بین‌المللی، به‌عنوان یکی از پلتفرم‌های اصلی این حوزه شناخته می‌شود.

خدمات سپاهان همراه: خرید از سایت های خارجی

آیا خرید از گلوبال سورس امن است؟

Global Source یکی از سایت‌های معتبر و قابل‌اعتماد برای خرید اینترنتی محصولات است. اما مانند هر سایت دیگری، در هنگام خرید از این سایت، باید دقت کافی را داشته باشید.

این سایت از سلامت فیزیکی تا امنیت پرداخت را تأمین می‌کند تا از اطلاعات و پرداخت‌های شما را محافظت کند. به‌علاوه شرایط و ضوابطی را برای فروشندگان خود تعیین کرده است که باید به آن‌ها عمل کنند. اما بااین‌حال بهتر است همیشه از تأمین‌کنندگان معتبر و مورداعتماد خرید کنید و قبل از خرید، شرایط و ضوابط خرید از سایت گلوبال سورس را به‌دقت مطالعه و بررسی کنید.

آیا مشتریان می‌توانند مستقیم با تأمین کنندگان ارتباط بگیرند؟

بله در واقع گلوبال سورس به‌عنوان یک بازار بین‌المللی، این امکان را به مشتریان خود می‌دهد تا با تأمین‌کنندگان مستقیم در ارتباط باشند. برای هر یک از تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان در سایت Global Source، اطلاعات تماس و شماره‌تلفن‌هایی درج شده است که می‌توانید با استفاده از آن‌ها با تأمین‌کنندگان ارتباط برقرار کنید. به‌هرحال قبل از تماس با تأمین‌کنندگان، بهتر است که در مورد محصولات و شرایط فروش آن‌ها بررسی‌ کافی انجام دهید و سؤالات خود را مطرح کنید.

آیا می‌توان از گلوبال سورس برای تهیه محصولات کمیاب در ایران استفاده کرد؟

بله یکی از راه‌های اصلی برای تهیه محصولاتی که در ایران کمیاب و یا نایاب هستند، استفاده از سایت‌های بین‌المللی فروش محصولات است. با استفاده از گلوبال سورس می‌توانید به دنبال تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان محصولات از سراسر جهان باشید. از جمله چین، کره، تایوان، هنگ‌کنگ و…گلوبال سورس به‌عنوان یک منبع اصلی برای تهیه محصولات جدید و نوین نیز شناخته می‌شود. بسیاری از شرکت‌های خارجی برای آزمایش محصولات جدید خود از این سایت استفاده می‌کنند و به دنبال بازخورد و نظرات مشتریان هستند.

آیا گلوبال سورس تأمین‌کنندگان خود را مورد بررسی قرار می‌دهد؟

بله، Global Sorce برای تضمین کیفیت و مؤثربودن تأمین‌کنندگان خود، به‌صورت دوره‌ای بررسی‌هایی انجام می‌دهد. این بررسی‌ها از طریق بازدیدهای حضوری از محل تولیدکنندگان و همچنین بررسی مدارک و مستندات انجام می‌شود.

این شرکت تمامی تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان خود را موظف کرده است تا اطلاعات کامل و دقیقی از محصولات خود را بر روی سایت قرار دهند تا خریداران و مشتریان بتوانند با بررسی شرایط و ویژگی‌های محصولات، خریدی مطمئن‌تر داشته باشند.

راهنما خرید از گلوبال سورس

برای خرید از سایت گلوبال سورس می‌توان مراحل زیر را انجام داد:

  1. جستجوی محصول: در ابتدا می‌توان با استفاده از قابلیت جستجوی سایت، محصول موردنظر خود را یافت. برای جستجوی دقیق‌تر، می‌توان از فیلترهای مختلفی مانند قیمت، کشور سازنده، نوع محصول و… استفاده کرد.
  2. مقایسه محصول: پس از پیداکردن محصول موردنظر، می‌توان با مقایسه محصولات مختلف، بهترین محصول را انتخاب کرد. برای مقایسه چند محصول مشابه با یکدیگر، می‌توان آن‌ها را از لحاظ قیمت، ویژگی‌ها، کیفیت و… مقایسه کرد.
  3. ارسال درخواست: پس از انتخاب محصول، می‌توان از قابلیت “ارسال درخواست” استفاده کرد و اطلاعات خود به همراه جزئیات درخواست را ثبت کرد.
  4. مذاکره و خرید: پس از انتخاب محصول و بررسی ویژگی‌ها، می‌توانید با تولیدکننده یا تأمین‌کننده بر سر قیمت نهایی، زمان‌بندی تحویل و… مذاکره کنید.
  5. پرداخت و ارسال محصول: پس از تأیید سفارش خود، می‌توان به‌صورت آنلاین پرداخت را انجام داد و محصول توسط فروشنده برای شما ارسال می‌شود.

نکات مهم برای پیداکردن منبع مناسب

در هنگام خرید از سایت گلوبال سورس، برای منبع یابی و دستیابی به فروشندگان موردنظر، امکان استفاده از فیلترهای موجود، بسیار کاربردی است. فیلترهایی که فروشندگان را بر اساس موارد زیر دسته‌بندی می‌کند:

کشور سازنده: با استفاده از این فیلتر می‌توان کشور سازنده محصول موردنظر را انتخاب کرد.

نوع فروشنده: این فیلتر به شما این امکان را می‌دهد تا فروشندگان را بر اساس نوع آن‌ها، مانند تولیدکننده، تأمین‌کننده یا عامل فروش، جستجو کنید.

تعداد سال‌های فعالیت: با استفاده از این فیلتر می‌توان کسب‌وکارهایی که سابقه بیشتری در زمینه تولید و تأمین کالای موردنظر را دارند، انتخاب کرد.

تأیید شده: این فیلتر به شما این امکان را می‌دهد تا فروشندگان را بر اساس وضعیت تأیید آن‌ها توسط گلوبال سورس، دسته‌بندی کنید.

رتبه‌بندی: با استفاده از این فیلتر می‌توان فروشندگان را بر اساس رتبه‌بندی آن‌ها (بر اساس نظرات و بازخورد خریداران قبلی دسته‌بندی‌شده‌اند)، فیلتر کرد.

سخن پایانی

گلوبال سورس به‌عنوان یک پلتفرم کامل، به خریداران امکان می‌دهد تا با تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان از سراسر جهان در ارتباط باشند، نمونه محصولات را بررسی کنند و محصولات موردنیاز خود را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت تهیه کنند.

این سایت با ارائه خدمات متنوعی از جمله ارسال سفارشات، برگزاری نمایشگاه‌های تجاری و فراهم‌کردن اطلاعات بازارهای جهانی، به خریداران و تأمین‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا به‌صورت هوشمندانه و با کمترین هزینه ممکن، تجارت خود را گسترش دهند. شما می‌توانید تأمین‌کنندگان خود را از اینجا پیدا کنید و در امر واردات از چین و کشورهای دیگر شرق آسیا روی سپاهان همراه حساب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *