افزایش صادرات چین به ایران در سال جاری

پرچم چین
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  گمرک چین در آخرین آمارهای مربوط به مبادلات تجاری خود با ایران، از افزایش صادرات چین به ایران در سال جاری میلادی خبر داد. بر اساس این آمارها صادرات چین به ایران در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۲ میلیارد و ۹۲۰ میلیون دلار رسیده است.

  گمرک چین همچنین از افت 40 درصدی مبادلات تجاری ایران و چین نیز خبر داد و گفت: مبادلات تجاری ایران و چین در 4 ماه نخست سال جاری میلادی با افت 40 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. مبادلات تجاری ایران و چین که در ژانویه تا آوریل 2019 بالغ بر 8.76 میلیارد دلار اعلام شده بود که در ژانویه تا آوریل سال جاری به 5.26 میلیارد دلار کاهش یافته است.

  کاهش واردات چین از ایران در چهار ماهه نخست سال جاری

  ناگفته نماند در همین مدت زمان افزایش صادرات چین به ایران در سال جاری ، واردات این کشور از ایران با کاهش رو به رو بوده است. در واقع بر اساس آمارها صادرات چین به ایران در ژانویه تا آوریل2020 با افزایش 3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 2.92 میلیارد دلار رسیده است. چین در ژانویه تا آوریل سال 2019 بالغ بر 2.83 میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

  اما این در حالی است که ارزش واردات چین از ایران با افت زیادی همراه بوده است. چین در ژانویه تا آوریل 2019 بالغ بر 5.93 میلیارد دلار کالا از ایران وارد کرده بود که این رقم با کاهش 61 درصدی در ژانویه تا آوریل امسال به 2.34 میلیارد دلار رسیده است. شایان ذکر است علت عمده کاهش ارزش صادرات ایران به چین به خاطر افت قیمت نفت است، چرا که نفت کالای عمده وارداتی چین از ایران محسوب می شود.

  منبع: خبرگزاری تسنیم

  به این بلاگ پست امتیاز دهید!
  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *