ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان

آنچه در این مطلب خواهید خواند

مزایای ثبت شرکت در عمان چیست؟ ما در این مطلب قصد داریم با معرفی مزایا و شرایط ثبت شرکت در عمان، دید کاملی درباره فرایند ثبت شرکت در عمان و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در این کشور را به شما عزیزان ارائه دهیم. البته ثبت شرکت تنها روش دریافت اقامت در عمان نیست، اما به عنوان یکی از رایج‌ترین روش‌ها در نظر گرفته می‌شود. لازم به ذکر است خدمات ثبت شرکت عمان درحال حاضر توسط مجموعه ما ارائه نمی‌شود.

درباره عمان

عمان یکی از کشورهای حوزه خلیج‌ همیشگی فارس و دارای مرز آبی مشترک با کشور عزیزمان ایران است. پایتخت این کشور عرب‌زبان مسقط و دین رسمی آن، اسلام است. جمعیت کشور عمان حدود 5.5 میلیون نفر و مساحت آن 309 هزار کیلومترمربع است. آب‌وهوای عمان گرم و شرجی بوده و نوع حکومت آن، سلطنت مطلقه است. واحد پول این کشور، ریال عمان است که یکی از قوی‌ترین واحدهای پولی جهان به شمار می‌رود.

در دهه‌های اخیر، به دلیل ثبات سیاسی و دوری از مناقشات منطقه‌ای و جهانی، اقتصاد عمان رشد چشمگیری پیدا کرده و سطح رفاه و کیفیت زندگی در این کشور به‌شدت افزایش پیدا کرده است. از سال 2020 با تغییر قوانین ثبت شرکت در این کشور و تسهیل آن برای تجار ایرانی، ثبت شرکت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در عمان افزایش قابل‌توجهی پیدا کرده است.

خدمات سپاهان همراه: واردات کالا

چرا ثبت شرکت در عمان؟

در حال حاضر کشور عمان یکی از کشورهای جذاب منطقه برای سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار از طریق ثبت شرکت در این کشور است. ویژگی‌های مثبت این کشور از جمله قوانین حمایتی متعدد برای شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران، پایداری اقتصادی و سیاسی، محیط کسب‌وکار دوستانه، موقعیت جغرافیایی استثنایی، زیر ساخت‌های حمل‌ونقل مدرن و پیشرفته و منابع طبیعی و سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی انجام شده، از مهم‌ترین دلایل ایجاد انگیزه برای راه‌اندازی کسب‌وکار در این کشور است.

مزایای ثبت شرکت در عمان

مزایا و معایب ثبت شرکت در عمان

ثبت شرکت در عمان مزایای بسیار زیادی دارد. از جمله مهم‌ترین مزایای ثبت شرکت در این کشور می‌توان به اخذ اقامت و زندگی در عمان، ثبات سیاسی و اقتصادی عمان، معاف از پرداخت مالیات، مالکیت 100% ثبت شرکت بدون نیاز به شریک بومی، برخورداری از طرح‌های متعدد حمایتی دولت، تجارت با یکی از باارزش‌ترین ارزهای جهان (ریال عمان)، افتتاح حساب بانکی بین‌المللی و انتقال رایگان سرمایه و سود در این کشور اشاره کرد.

اما عدم امکان اخذ اقامت دائم عمان از طریق ثبت شرکت و عدم امکان فعالیت در تمامی حوزه‌ها از مهم‌ترین معایب ثبت شرکت در این کشور درحال‌توسعه محسوب می‌شود که باتوجه‌به مزایای بی‌شمار فعالیت اقتصادی در این کشور، می‌توان از معایب آن چشم‌پوشی کرد. لازم به ذکر است از طریق ثبت شرکت می‌توان اقامت 2 ساله عمان را اخذ کرد، که این اقامت قابل تمدید است.

انواع شرکت‌ها در عمان

برای ثبت شرکت در عمان نیز همانند ثبت شرکت در ایران و اکثر کشورهای جهان، در ابتدا باید نوع شرکت خود را انتخاب کنید. در واقع نوع شرکت مشخص‌کننده نوع فعالیت شما خواهد بود. انواع ثبت شرکت در عمان عبارت‌اند از:

 • شرکت مشارکت محدود (General Partnership)
 • شرکت سهامی عام (Limited Liability Company)
 • هلدینگ (Holding Companies)
 • شرکت نمایندگی (Representative Companies)
 • شرکت با مسئولیت محدود (Limited Partnership)
 • شرکت سهامی (Joint Stock Company)
 • شعبه شرکت‌های خارجی (Branch Office)
 • شرکت سرمایه‌گذاری مشترک (Joint Venture)

مناطق آزاد عمان و مزایای ثبت شرکت در این مناطق

عمان دارای چندین منطقه آزاد است که به‌عنوان مناطق ویژه اقتصادی نیز شناخته می‌شوند. این مناطق آزاد باهدف جذب سرمایه خارجی بیشتر، توسعه صنعت و تجارت، ایجاد فرصت‌های شغلی و تسهیل در امر واردات و صادرات تشکیل شده‌اند. برخی از مناطق آزاد کشور عمان عبارت‌اند از:

 1.  منطقه آزاد صحار: این منطقه آزاد در استان صحار واقع شده و به‌عنوان بزرگ‌ترین منطقه آزاد این کشور شناخته می‌شود.      
 2. منطقه آزاد سوحار: این منطقه آزاد در استان ظفار واقع شده و فعالیت‌های صنعتی و تجاری را در حوزه‌هایی مانند صنایع فلزی، خودرو، مواد غذایی و… پشتیبانی می‌کند.
 3. منطقه آزاد دقم: این منطقه در استان مسقط واقع شده است و فعالیت‌هایی مانند خدمات لجستیک، تولید و بسته‌بندی مواد غذایی، صنایع فلزی و… را در برمی‌گیرد.
 4. منطقه آزاد مرفع: این منطقه در استان مسقط قرار دارد و فعالیت‌های مختلفی را پوشش می‌دهد.
عمان

اما ثبت شرکت در مناطق آزاد عمان بیشترین امتیاز را برای شرکت‌ها در این کشور دارد. ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند:

 • امکان مالکیت 100% خارجی بدون نیاز به شریک عمانی
 • معافیت از پرداخت مالیات حداقل برای 10 سال
 • معافیت از عوارض گمرکی برای واردات و صادرات کالا از این مناطق
 • عدم نیاز به حداقل سهم برای شرکا در این مناطق

مراحل ثبت شرکت در عمان

برای ثبت شرکت در عمان مراحل زیر باید طی شود:

 1. انتخاب نوع شرکت: شما در ابتدا باید نوع شرکت و فعالیت مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما می‌توانید یک شرکت محدود عمانی (LLC) و یا یک شرکت سهامی عام (SAOC) را ثبت کنید.
 2. انتخاب نام شرکت: در این مرحله باید یک اسم برای شرکت خود انتخاب کنید. انتخاب نام برای شرکت در کشور عمان دارای شرایطی مانند سازگاری با قوانین و فرهنگ عمان، عدم استفاده از نام شهرها و کشورهای خارجی و عدم تداخل با نام سایر شرکت‌ها، عدم تکراری بودن و… است.
 3. انتخاب شرکا و سهام‌داران: باتوجه‌به نوع شرکت انتخابی توسط شما، می‌بایست تعداد شرکا و سهم هر کدام را مشخص کنید. توجه داشته باشید که برخی از انواع شرکت‌ها در عمان دارای شرایطی مانند حداقل تعداد شرکا و اجبار به داشتن شریک عمانی هستند.
 4. تهیه مدارک و مستندات: شما باید مدارک خود و سایر شرکا مانند شناسنامه و ویزا، اطلاعات بانکی، آدرس شرکت و… را تهیه کنید.
 5. ثبت شرکت: پس از تهیه مدارک موردنیاز، باید به دفتر ثبت شرکت در عمان مراجعه کنید و درخواست ثبت شرکت خود را ارائه دهید. در این مرحله با پرداخت هزینه‌های مربوط به ثبت شرکت و سایر هزینه‌ها، منتظر پاسخ سازمان‌های مربوطه باشید.
 6. صدور گواهی ثبت: پس از انجام تمامی مراحل و تأیید آن، کشور عمان شرکت شما را به‌عنوان یک شریک حقوقی شناسایی خواهد کرد.

هزینه ثبت شرکت در عمان

به‌طورکلی هزینه ثبت شرکت باتوجه‌به انواع شرکت‌ها در عمان و نیاز به سرمایه اولیه در برخی از آن‌‎ها متفاوت است. در کنار هزینه‌های دولتی برای ثبت شرکت که عموماً مبلغ زیادی هم نیست، باید هزینه اجاره دفتر برای شرکت، حقوق پرسنل، تهیه لوازم اداری و… را نیز در نظر گرفت. پیشنهاد ما برای بررسی دقیق و برآورد هزینه ثبت شرکت در عمان، مشاوره با مجموعه‌های معتبر ارائه‌دهنده این خدمات در داخل کشور است.

سخن پایانی

در این مطلب با معرفی کشور عمان و توصیف شرایط اقتصادی و سیاسی این کشور، سعی کردیم شناختی کلی از شرایط داخلی عمان به شما عزیزان بدهیم. چنانچه در ذهن شما سؤالاتی درباره ثبت شرکت در عمان، ثبت شرکت در چین، ثبت شرکت در دبی و یا هر کشور دیگری وجود دارد و می‌خواهید از شرایط و هزینه‌های ثبت شرکت در کشورهای مختلف مثل امارات و چین آگاه شوید، می‌توانید با مجموعه سپاهان همراه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصان این مجموعه استفاده کنید. همچنین شرکت سپاهان همراه با سابقه طولانی در امر واردات کالا از چین و سایر کشورها و فریت بار به اقصی‌نقاط جهان، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان در کمترین زمان ممکن است.

به این بلاگ پست امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *