خودروهای وارداتی آذرماه به بازار می‌رسند

واردات خودرو

آنچه در این مطلب خواهید خواند

18 شهریور 1401: سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت اگر تمام شرایط واردات خودرو به‌خوبی انجام شود این خودرو ها در آذرماه وارد بازار کشور می‌شود.

به گفته امید قالیباف شرکت‌های  مشمول واردات خودرو باید تقاضای خود را تا 19 شهریورماه به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه دهند.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: براین‌اساس تقاضاهای ارائه شده از سوی شرکت‌های متقاضی، توسط وزارت صمت تا آخر شهریورماه بررسی و در ابتدای مهرماه مشخص می‌شود که کدام شرکت‌ها واجد شرایط واردات خودرو هستند.

وی با بیان اینکه بنابراین از ابتدای مهرماه شرکت‌های واردکننده مشمول می‌دانند که می‌توانند خودرو وارد کنند، گفت: ضمن اینکه قبل از این نیز این شرکت‌ها مذاکراتشان را با شرکت‌های خودروساز دنیا آغاز کرده‌اند.

قالیباف با اشاره به اینکه از ابتدای مهرماه امکان واردات خودرو وجود دارد، افزود: شرکت واردکننده باید ثبت سفارش کند و مراحل تخصیص و تأمین ارز را طی کند.

وی افزود: بنابراین پس از مرحله تأیید شرکت‌های واردکننده و اعلام اسامی شرکت‌های مشمول واردات خودرو دیگر وزارت صمت مسئولیتی ندارد و مراحل دیگر در بانک مرکزی، گمرک و… باید پیگیری شود.

سخنگوی وزارت صمت اظهار داشت: بانک مرکزی باید ارز موردنیاز واردکننده را تأمین کنند  و پس از آن نیز مراحل واردات خودرو انجام و در نهایت خودروی وارداتی باید از گمرکات ترخیص و سپس به روش‌های مذکور در آیین‌نامه باید عرضه شود که براین‌اساس فکر می‌کنم که اگر تمام شرایط به‌خوبی انجام شود در آذرماه خودروهای وارداتی وارد بازار می‌شود.

به این بلاگ پست امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *