کدام کالاها بیشتر قاچاق می‌شوند؟

قاچاق سیگار

آنچه در این مطلب خواهید خواند

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران گفت که در اردیبهشت امسال ۷۱۲۵مورد بازرسی در زمینه کشف کالای قاچاق انجام‌شده که بیشترین کشفیات درحوزه لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم یدکی خودرو، سیگار و مواد دخانی بوده است.

به گزارش ایسنا سعید محمدی‌پور از انجام ۵۶‌هزار و ۴۰۸ مورد بازرسی در اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: با توجه به تغییر نظام پرداخت یارانه‌‌‌‌‌‌‌ها، بازرسی‌‌‌‌‌‌‌هایی با هدف بازرسی از فروشگاه‌‌‌‌‌‌‌های زنجیره‌‌‌‌‌‌‌ای، انبارها، سوپرمارکت‌ها و نظایر آن درسراسر کشور انجام شد و بازرسی و نظارت بر واحدهای صنفی در استان تهران نیز افزایش یافت که در این راستا تعداد ۶۶۶۷ پرونده تخلف به ارزش ۱۶۷۷میلیارد‌تومان در معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت تهران تشکیل و جهت بررسی و تعیین‌تکلیف به مراجع ذی‌صلاح ارجاع شد. به گفته وی در این بازه زمانی ۷۱۲۵ مورد بازرسی در زمینه کشف کالای قاچاق انجام شد که بیشترین کشفیات درحوزه لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم یدکی خودرو، سیگار و مواد دخانی بوده است.

محمدی‌پور با بیان اینکه در اردیبهشت‌ماه تعداد ۵۰۴۷ مورد گشت مشترک بازرسی با تشکیل ۱۴۴۸ پرونده تخلف با همکاری فرمانداری‌ها، اتاق اصناف، بسیج اصناف، تعزیرات حکومتی، جهادکشاورزی و شرکت شهرک‌‌‌‌‌‌‌های صنعتی در استان تهران انجام‌شده است، تصریح کرد: درباره نظارت بر سامانه جامع انبارها نیز در این بازه زمانی تعداد ۳۷۰ بازرسی انجام و ۲۸۰ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۶۸۰ میلیارد‌تومان در استان تشکیل شده است. وی با اشاره به دریافت ۶۹۵۲ مورد شکایات به‌صورت حضوری و تلفنی، از مردم خواست که درصورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

به این بلاگ پست امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *