پیکاپ کالا از چین؛ تحویل از فروشگاه و کارخانه

پیکاپ کالا از چین

آنچه در این مطلب خواهید خواند

فرض کنید شما از چین چیزی می‌خرید. این کالا یا بسته ممکن است هر جای چین باشد و برای ارسال باید به انبار سپاهان همراه یا فرودگاه و بندر ارسال شود. تحویل‌گرفتن و حمل این محصول از مبدأ را پیکاپ می‌گوییم. پیکاپ اسناد و بسته، یکی از خدمات حمل‌ونقل بین‌المللی است که به شما امکان ارسال اسناد، مستندات، لوازم الکترونیکی و کالاهای کوچک، نمونه محصول و… را از درب فروشگاه یا انبار کارخانه می‌دهد.

شاید هم در یک سفر تجاری برای عقد قرارداد و یا ثبت سفارش باشید و مدرک یا سندی را همراه خود نبرده یا جا گذاشته باشید و به دلیل مسافت طولانی، هزینه‌های مالی زیاد و اتلاف وقت، امکان بازگشت به مبدأ و برداشتن مدارک وجود نداشته باشد. در این مواقع می‌توانید با کمک شرکت‌های حمل‌ونقل و پیک آپ مدارک و اسناد، با صرف هزینه کمتر و در زمانی کوتاه‌تر، به مدارک موردنیاز خود دسترسی پیدا کنید.

همچنین برای کالاهای کوچک و حتی کالاهای بزرگ که قصد واردات آن‌ها را دارید، می‌توانید از خدمات پیکاپ حمل‌ونقل شرکت بازرگانی سپاهان همراه استفاده کنید. در روش پیک‌ آپ حمل‌ونقل، پیکِ کالا و بسته‌ها به محل مورد نظر مراجعه می‌کند و پس از جمع آوری بسته‌ها از مبدا، مراحل ارسال آن‌ها به مقصد و تحویل به گیرنده توسط شرکت پیک آپ مورد نظر انجام می‌شود.

هزینه پیکاپ کالا و اسناد

هزینه پیکاپ کالا بستگی به مواردی مانند نوع کالا، وزن، حجم، فاصله و مسافتی که باید پیموده شود دارد. برخی از شرکت‌ها هزینه خدمات خود را بر اساس فاصله و مسافت، برخی دیگر بر اساس وزن یا حجم کالا، و برخی دیگر بر اساس ترکیبی از این موارد محاسبه می‌کنند. همچنین شرکت‌های حمل‌ونقل بسته به خدماتی که ارائه می‌دهند، هزینه‌های دیگری مانند هزینه بیمه، هزینه بسته‌بندی و… را به هزینه اصلی اضافه می‌کنند.

پیکاپ نمونه کالا از چین

پیکاپ کالا از چین

پیکاپ نمونه کالا یکی دیگر از خدماتی است که توسط برخی از شرکت‌های بین‌المللی کالا ارائه می‌شود. با استفاده از این خدمت، در مواردی که نیاز به حضور فیزیکی فرد خریدار در نمایندگی تولید کالا وجود ندارد، می‌توان پس از خرید، نمونه کالای خود را ارسال و پس از انجام امور بارگیری، محصول را از چین به ایران یا دبی ارسال کرد و درب منزل تحویل گرفت. هزینه پیکاپ نمونه کالا بسته به شرکت ارائه‌دهنده خدمات موردنظر متفاوت است. همچنین هزینه‌های دیگری مانند هزینه بیمه، هزینه پرداخت درب منزل و غیره به هزینه اصلی اضافه می‌شود.

محموله‌های غیرقابل‌ارسال

برای ارسال کالاها و اسناد از طریق پیکاپ به خارج از کشور، می‌بایست قوانین و مقررات صادرات و واردات کالا و اسناد در کشور خود را رعایت کنید. همچنین، بسته به نوع کالا و اسناد، برخی از آن‌ها ممکن است قابلیت ارسال به خارج از کشور را نداشته باشند. مواردی مانند:

  • کالاهای خطرناک و قابل‌انفجار مانند مواد شیمیایی، آتش‌نشانی، مواد نفتی و…
  • کالاهایی که برای صادرات به مجوز و گواهی نیاز دارند، مانند محصولات دارویی، برخی از مواد غذایی و محصولات صنعتی
  • اسنادی که برای ارسال به خارج به مجوز و گواهی نیاز دارند، مانند گواهینامه‌های تحصیلی و حرفه‌ای، گواهی‌نامه‌های صادراتی و وارداتی و غیره

سخن پایانی

به‌طورکلی، هر کدام از خدمات پیک آپ کالا و اسناد برای رفع نیازهای مختلفی طراحی شده‌اند و بسته به نیاز هر فرد باید از خدمات متناسب با نیاز خود استفاده کنید. همچنین هزینه‌ها و شرایط ارائه خدمات برای هر یک از این خدمات ممکن است متفاوت باشد، بنابراین قبل از استفاده از هر یک از این خدمات، بهتر است با شرکت حمل‌ونقل موردنظر تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در مورد شرایط و هزینه‌های خدمات دریافت کنید. مجموعه سپاهان همراه با سابقه طولانی در زمینه خرید از چین، آماده ارائه خدمات پیک آپ اسناد و بسته‌های شما از کشور چین و ارسال به ایران در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

به این بلاگ پست امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *