پیشنهاد مذاکره ترامپ با ایران

مذاکره ترامپ با ایران
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  اعلام آمادگی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا درکنفرانسی مطبوعاتی با نخست‌وزیر ایتالیا برای ملاقات و مذاکره با ایران آن هم بدون هیچ پیش شرط، موج جدیدی از امیدها برای بهبود شرایط اقتصادی در ایران را به همراه داشته است.

  همچنین رییس‌جمهوری آمریکا در این کنفرانس مطبوعاتی با بیان این که «من به ملاقات کردن اعتقاد دارم»، افزود : “درباره ی مذاکره با دیگران مخصوصا هنگامی که صحبت از احتمال جنگ، مرگ، قحطی و خیلی از چیزهای دیگر مطرح است، باید مذاکره کرد. هیچ مشکلی با مذاکره وجود ندارد.”

  وی با اشاره به ملاقات سازنده ای که با رهبر کره شمالی داشته است ، اضافه کرد :” به نظر من، برخلاف چیزی که در رسانه‌های اخبار جعلی منعکس شد، ملاقاتی بسیار عالی با ولادیمیر پوتین داشتم. این ملاقات از منظر آینده، امنیت و توسعه اقتصادی، محافظت از اسرائیل و محافظت از همه بسیار عالی بود.

  به گفته حسین سلاح ورزی، نائب رئیس اتاق بازرگانی پیشنهاد ملاقات و مذاکره ترامپ با ایران احتمالا می تواند تاثیر مثبتی روی بازار داشته باشد. البته اگر با واکنش و پاسخ مدبرانه ی آقای روحانی، رئیس جمهور کشورمان، همراه باشد.

  همچنین حمید ابوطالبی، معاون سیاسی دفتر رییس جمهور در اولین واکنش نسبت به پیشنهاد ترامپ با اشاره به اینکه سال گذشته در مجمع UN  پس از تهدید ملت بزرگ ایران، موضوع ملاقات دو رئیس جمهور مطرح شد اکنون هم پس از خروج از برجام، ملاقات بدون پیش شرط عنوان می شود، بازگشت آمریکا به برجام را به عنوان راه حلی برای هموارکردن مسیر سنگلاخی کنونی دانست.

  سیگنال مثبت سیاست ترامپ نسبت به ایران در روز گذشته، تاثیرات مثبتی روی بازار گذاشته است از جمله باعث شده شاخص بورس برخی صنایع غیرصادراتی نیز مانند گروه خودرو روند مثبت داشته باشد.

   

  منابع : ایسنا و ایران آنلاین

  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *