سقف مجاز ورود کالای همراه مسافر

کالاهای مجاز ورود مسافر
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  گمرک ایران شرایط ورود وخروج کالای همراه مسافر و کالاهای ممنوعه را اعلام کرد.

  ? به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، براساس ماده 138 آيين نامه اجرايي قانون امور گمركي کالای همراه مسافر ورودي تا ميزان هشتاد دلار (سالانه) از پرداخت حقوق ورودي معاف و مازاد بر آن به شرط غير تجاري بودن با اخذ حقوق گمرکي و دو برابر سود بازرگاني قابل ترخيص است ، چنانچه کالای همراه مسافر جنبه تجاري نداشته باشد که به استثناء کالاهای ممنوعه پس از انجام تشريفات گمرکي ترخيص مي شود و در صورتي که جنبه تجاري داشته باشد در مورد کالای مجاز و مجاز مشروط ترخيص آن از گمرک منوط به رعايت مقررات و انجام تشريفات مربوط به کالای تجاری است.

  ▫️ اسباب سفر و اشياء شخصی مستعمل همراه مسافر در صورتي كه جنبه تجاری نداشته باشد بطور كلي از پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی معاف است.

  ▫️ براساس قوانين و مقررات جمهوري اسلامی ايران، ورود برخي کالاها و يا صدور آنها به طور كلي ممنوع است. مشروبات الكلي ، وسايل قمار ، اسلحه سرد و گرم و مواد محترقه و منفجره، مواد مخدر ؛ نشريات، تصاوير، فيلم، عكس و هر کالایی كه مغاير شئونات مذهبي و ملي كشور باشد، هر نوع نوشته مخالف مذهب رسمي كشور و يا مخل نظم و عفت عمومي و شئون ملي و ساير كالاهایی كه منع شرعي و قانوني دارند و يا ورود و صدور آن به موجب جدول تعرفه گمركي ممنوع شناخته شده است.

  ▫️ ورود گوشی تلفن همراه مسافری نو صرفا به تعداد یک دستگاه برای هر مسافر مجاز است و باید به گمرک اظهار و شناسه بین المللی گوشی (IMEI)
  در گمرک ثبت شود.
  ▫️ مسافران می توانند پس از ورود از طریق سامانه آنلاین رجیستری گوشی تلفن همراه گمرک نسبت به اظهار گوشی تلفن همراه خریداری شده اقدام نمایند.

  لینک سامانه آنلاین گوشی های تلفن همراه مسافری در سایت گمرک ایران به آدرس www.irica.ir در دسترس است .

  ▫️ گمرک ایران همچنین از مسافران نوروزی درخواست کرد ، به منظور حمايت از صنايع و توليدات داخلی و كاهش ميزان بيكاری حتی الامكان ازخريد كالای خارجی اجتناب کنند .

  ▫️ گمرک در ایام نوروز تعطیل نیست و گمرکات مرزی و مسافری در ایام تعطیلات سال نو با برقراری شیفت های فوق العاده کاری و به طور شبانه روزی در خدمت مسافران نوروزی هستند.

  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *