تشکیل شورای تجارت خارجی و تدوین بسته حمایت از صادرات

بسته حمایتی صادرات
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  تشکیل شورای تجارت خارجی و تدوین بسته حمایت از صادرات

  رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در نشست تخصصی برنامه های وزارت صمت که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونین وزیر، مدیران ستادی و روسای سازمانهای صمت استان ها برگزار شد؛ تصریح کرد: شورای تجارت خارجی به دستور سرپرست وزارت صمت تشکیل شده است و جلسه اول آن نیز برگزار شد، گفت: بسته حمایت از صادرات غیرنفتی در سال ۱۳۹۹ تدوین و به دولت ارسال شده است.

  حمید زادبوم بیان کرد: امسال وزارت صمت پنج برنامه ویژه در حوزه توسعه صادرات در دستور کار دارد که سه برنامه آن به صورت اختصاصی از سازمان توسعه تجارت دنبال خواهد شد. وی افزود: افزایش حجم و‌ تنوع صادراتی به ۱۵ کشور همسایه، اتحادیه اوراسیا و کشورهای چین، هند، سوریه و لبنان اولویت های صادراتی وزارت صمت در سال 99 است. رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه گفت: گسترش قراردادهای تهاتری، توسعه و گسترش زیرساختهای تجاری و صادراتی دو برنامه دیگر وزارت صمت در حوزه توسعه صادرات است.

  زادبوم یادآوری کرد: ۳۰۰ میلیون یورو امسال به ظرفیت صندوق ضمانت صادرات اضافه می شود که از این ظرفیت برای توسعه صادرات کشور استفاده خواهیم کرد. رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه اعلام کرد: کمیته اقدام صادراتی برای پیگیری و حل و فصل مشکلات بنگاه های صادراتی در سازمان توسعه تجارت با حضور نمایندگان اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف تشکیل شده است و راه اندازی کلینیک های مشاوره صادرات (اورژانس صادراتی) در دستور کار است. زادبوم گفت: سند نقشه راه توسعه صادرات برای پیگیری مشکلات بنگاه ها تکمیل و به زودی ابلاغ خواهد شد.

  وی افزود: اهداف کمی صادرات هر استان در سال 99 به دستگاه ها ابلاغ شده و امید داریم با پیگیری های استانداران، روسای سازمان های صمت استان ها و اتاق های بازرگانی اهداف محقق شود. رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: میزهای کالایی استانی و کشوری به استانها ابلاغ شده و به صورت منظم برگزار می شوند. زادبوم با تاکید بر ضرورت ایفای تعهدات ارزی صادر کنندگان در سال 99، این امر را در تامین ارز مورد نیاز مواد اولیه و ماشین آلات صنایع کشور کاملا مهم توصیف کرد.

  وی افزود: داشبورد مدیریتی(مدیریت تجارت خارجی) توسط سازمان توسعه تجارت ایران طراحی شده و فردا با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح می شود. رییس کل سازمان توسعه تجارت بیان کرد: کرونا یک فرصت برای توسعه صادرات است که باید از این فرصت استفاده کنیم و در این راستا برگزاری نمایشگاه ها بعد از وصول ابلاغ ستاد ملی کرونا از هفته آینده در سراسر کشور عملیاتی می شود که در این خصوص دستورالعمل های نمایشگاهی در سطح ملی و استانی ابلاغ شده است.

  منبع: خبرگزاری وزارت صنعت معدن و تجارت

  به این بلاگ پست امتیاز دهید!
  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *