افزایش 200 درصدی واردات مسافری آیفون

واردات-موبایل

آنچه در این مطلب خواهید خواند

آمارهای واردات موبایل در سامانه همتا نشان می‌دهد به‌موازات توقف واردات تجاری، مسافران امسال ۲۰۰درصد بیشتر آیفون وارد کرده‌اند.

روزنامه همشهری در گزارشی آمار سامانه همتا را بررسی کرده و بر اساس آن خبر داده که توقف ثبت سفارش گوشی‌های بالای 600دلار در سامانه جامع تجارت از خرداد امسال باعث شده مسافران امسال ۲۰۰درصد بیشتر آیفون وارد کشور کنند.

در گزارش این روزنامه آمده است: بر اساس آمار سامانه همتا در فروردین امسال 24500 دستگاه، اردیبهشت 37160 دستگاه، خردادماه 42950 دستگاه، تیرماه 49250 دستگاه و در مردادماه 60910 دستگاه گوشی آیفون را مسافران وارد کشور کرده‌اند درحالی‌که در همین بازه زمانی واردات مسافری گوشی‌های برند سامسونگ بین 4.5 تا 6.5هزار دستگاه در هر ماه در نوسان بوده و تغییر معنا‌داری در آمار واردات مسافری این برند رخ نداده است.

بر اساس این گزارش واردات مسافری گوشی‌های سامسونگ در 5 ماه ابتدای امسال در مجموع 29 هزار دستگاه بوده که یک هفتم آمار 215 هزار دستگاهی واردات مسافری آیفون است. بررسی نمودار واردات مسافری گوشی همچنین نشان می‌دهد پارسال مسافران ورودی به کشور به طور میانگین ماهانه 3.620دستگاه گوشی سامسونگ وارد کرده‌اند که این آمار برای گوشی‌های آیفون 14.245دستگاه در ماه بوده است.

در ادامه نیز با این نوشته که «مقایسه این آمار با واردات 5 ماه امسال از افزایش میانگین واردات مسافری سامسونگ به عدد 5776 دستگاه در ماه و افزایش میانگین واردات آیفون به 42962 دستگاه در ماه حکایت دارد» آمده است: این آمار نشان می‌دهد واردات مسافری گوشی‌های آیفون امسال در مقایسه با سال گذشته 200درصد و واردات مسافری سامسونگ 58درصد رشد داشته درحالی‌که به گفته سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه، 60درصد گوشی‌هایی که از ابتدای امسال به‌صورت مسافری وارد شده‌اند، هرگز رجیستر نشده و به چرخه مصرف‌ وارد نشده‌اند.

به این بلاگ پست امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *