واردات قطعات خودرو و موتورسیکلت از چین و دبی

واردات قطعات خودرو
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  کمبود قطعات و لوازم یدکی خودرو به دلیل تحریم‌ها، بار سنگینی روی دوش بازیگران اصلی واردات قطعات خودرو و لوازم یدکی گذاشته است. به همین دلیل واردکنندگان خرد، توانسته‌اند سهم عمده‌ای در تأمین قطعات یدکی موردنیاز هم‌وطن‌ها ایجاد کنند. کشورهای همسایه مثل امارات (دبی) و ترکیه نقش مهمی در این بازی داشته‌اند ولی سهم چین مثل همیشه بیشتر از بقیه کشورها است. کشور هند نیز به‌عنوان تأمین‌کننده اصلی موتورسیکلت ایران در واردات قطعات موتورسیکلت نقش بزرگی داشته است. قطعات خودرو نیز بخش مهمی از صنعت هند به شمار می‌آید.

  برای واردات لوازم یدکی و قطعات خودرو با ما تماس بگیرید.

  عطش بازار 20 میلیونی بازار خودرو ایران را صنعت قطعه‌سازی نمی‌تواند برطرف کند و بازار قطعات خودرو حال‌وروز خوشی ندارد. اگر دست واردکنندگان این صنعت باز نباشد شرایط از این نیز بدتر خواهد شد. هرکسی که دست به واردات قطعات خودرو زده باشد می‌داند این کار پیچیدگی‌های زیادی دارد و بدون داشتن منابع خرید مناسب و مطمئن، امری بسیار خطرناک است.

  سپاهان همراه در این امر با کمک به بخش خصوصی آمده است تا از پیچیدگی‌های غیرضروری اجتناب شود و محصول موردنظر را با بهترین کیفیت به دست مشتری برسد. در مسیر واردات قطعات خودرو از منبع‌یابی و خرید تا واردات و تحویل، شرکت سپاهان همراه در کنار شما خواهد بود.

  نکاتی ضروری درباره واردات قطعات خودرو و موتورسیکلت

  واردات لوازم یدکی موتورسیکلت و ماشین

  واردات قطعات یدکی و لوازم خودرو از امارات هند، چین و ترکیه به ایران رایج‌تر از دیگر کشورهاست. البته قوانین و مقررات واردات خودرو اصلاً چیزی نیست که بخواهید آن را دست‌کم بگیرید. تغییرات فصلی و شناور قوانین می‌تواند حسابی فرایند واردات را به خطر بیندازد. در حقیقت واردات قطعه به دلیل یکتا بودن محصول، قوانین شناور، تعرفه‌های متفاوت و همچنین مجوزهای لازم کاری دقیق و حساس است که نیازمند توجه، امکانات و تجربه بالاست. باید توجه داشت که خرید از کشوری مثل امارات می‌تواند بسیار سریع‌تر و مطمئن‌تر انجام شود. شاید قیمت محصولات در دبی بیشتر از چین باشد ولی قطعات برند اصلی و باکیفیت از بهترین قطعه‌سازان دنیا را باید در امارات پیدا کرد.

  خوشبختانه سپاهان همراه برای هر مشکلی راه حلی دارد و از بازرسی و تأیید کیفیت در محل خرید تا واردکردن نمونه محصول اولیه برای اطمینان از اصل و درست بودن کیفیت و نهایتاً واردات عمده و ترخیص کالا در کنار و همراه شما خواهد بود.

  خرید و واردات لوازم یدکی از چین

  بیشترین سهم واردات قطعات بازار ما از کشور چین تأمین می‌شود ولی می‌توان گفت همه این قطعات از مسیر امارات به ایران می‌رسند. تقریباً همه قطعات یدکی از ماشین‌های قدیمی و تولید داخل گرفته تا جدیدترین محصولات داخلی و خارجی در چین تولید می‌شود. کافی است سری به بازار بزنید تا ببینید برای هر قطعه‌ای، در کنار قطعات داخلی، یک نمونه چینی با قیمت پایین‌تر هم در بازار موجود است.

  پس خیال واردکننده از این نظر راحت است که هر قطعه‌ای هرچقدر هم کمیاب نمونه چینی دارد. مگر در مواردی کم برای خودروهای پیشرفته جدید و قطعات های‌تک که باید سراغ آنها را در دبی بگیرید. حالا باید قطعه را پیدا کنیم. اگر این قطعه در کشور چین تولید شود به‌احتمال زیاد در سایت‌هایی مثل علی‌بابا یا مید‌این‌چاینا می‌توانید آن را پیدا کنید. اگر قطعه پیدا شد و امکان خرید به‌صورت آنلاین یا حضوری را داشتید که چه‌بهتر. اگر نتوانستید این قطعه را پیدا کنید هم می‌توانید از کمک کارشناسان سپاهان همراه بهره ببرید.

  کافی است پارت نامبر یا شماره سریال و مدل قطعه موردنظر خود را بگویید تا کارشناسان سپراه همراه آن را منبع‌یابی کنند و فرایند خرید آغاز شود. البته نکات ریزتری در مورد خرید قطعات وجود دارد که در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم.

  لوازم یدکی نایاب در امارات

  همان‌طور که گفته شد مسیر بسیاری از قطعه‌ها از امارات می‌گذرد. چه قطعات ساده چینی و چه لوازم و تجهیزات پیشرفته‌تر برای تیون کردن خودرو. مخصوصاً اگر قطعه خودروهای لوکس را می‌خواهید بد نیست از دبی استعلام بگیرید.

  در مورد امارات و بازار دبی بدون شک امکان خرید و سفارش هر نوع قطعه‌ای وجود دارد. چه این قطعه برای خودروهای لوکس و گران‌قیمت باشد و چه برای خودروهای اروپایی و آسیایی.

  باید اشاره کرد که دبی و به‌طورکلی امارات با وجود پیشرفته بودن زیرساخت‌های آفلاین در حوزه تجارت آنلاین چندان خوب عمل نکرده‌اند. برای خرید از این بازار باید محتمل‌تر این است که نیاز دارید تأمین‌کننده خود را بشناسید. البته اگر برای محصول خود تأمین‌کننده‌ای نمی‌شناسید، می‌توانید از مشاوره با کارشناسان سپاهان همراه بهره ببرید. از استعلام قیمت و خرید نمونه کالا تا ارسال عمده به ایران و ترخیص، همکاران ما در کنار شما خواهیم بود.

  خرید و واردات قطعات از ترکیه

  ترکیه به‌عنوان هاب قطعه‌سازی منطقه شناخته می‌شود. تقریباً همه خودروسازهای جهانی در این کشور سایت تولید قطعه دارند و به همین دلیل است که ترکیه توانسته در منطقه حرف اول را بزند.

  دولت ترکیه وقتی متوجه شد در زمینه خودروسازی ملی نمی‌تواند راه به جایی ببرد، به‌سوی ساخت خودروهای خارجی و قطعه‌سازی رفت. دولت با پرداخت تسهیلات و حمایت از بخش خصوصی توانست این کشور را به هاب قطعه‌سازی منطقه تبدیل کند و خودروسازانی از ژاپن و آلمان و ایالات متحده در این خاک به تولید محصولات و قطعات موردنیاز خود می‌پردازند. از سوی دیگر بازار مصرفی و زیرساخت‌های مناسب این کشور را به خاکی غنی برای پیداکردن و واردات قطعات خودرو تبدیل کرده است.

  در حال حاضر بیشتر قطعات موردنیاز خودروهای خارجی بازار در کشور ترکیه قابل تهیه است. مسیر تجاری ترکیه به ایران نیز از مسیرهای رایج و پرتردد است که خود مزیت بزرگی برای واردات از ترکیه محسوب می‌شود.

  خرید و واردات عمده و خرده قطعات از ترکیه منوط به شناخت سازنده و توزیع‌کننده مطمئن است. اگرچه سازندگان مطرحی در این کشور وجود دارد و با کمی شناخت نسبت به بازار می‌توان به‌راحتی از خرید مطمئن بود ولی خرید از این تأمین‌کنندگان شرط آشنایی و تعداد خرید دارد. مذاکره و متقاعدسازی قطعه‌سازان مهم کار آسانی نیست و نیاز به مهارت و آشنایی به حوزه دارد.

  راه به‌صرفه واردات قطعات خودرو از ترکیه، خرید از سایت‌های فروش لوازم یدکی ترکیه‌ای است. سایت‌های متعددی در ترکیه به زبان انگلیسی و ترکی وجود دارد که اقدام به فروش قطعات در تعداد بالا و تکی می‌کنند. پس از انجام خرید اینترنتی دفاتر ما در استانبول می‌توانند کارهای حمل‌ونقل و ارسال این قطعات را به ایران انجام دهند و پس از آن فرایند ترخیص در داخل کشور نیز توسط کارشناسان مستقر در گمرکات انجام می‌شود.

  اگر هم امکان و راه و چاه خرید اینترنتی را نمی‌دانید کافی است مشخصات محصول خود را در اختیار کارشناسان سپاهان همراه کنید تا قطعه را برای شما منبع‌یابی کنند و بعد از استعلام قیمت و خرید آن را به دست شما برسانند.

  واردات قطعات خودرو از هند

  هند از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو، موتورسیکلت و قطعات خودرو در جهان است. هزینه بسیار پایین تولید و زیرساخت‌های قدرتمند در کشور هند باعث شده صادرات از این کشور بسیار به‌صرفه باشد. دستمزد کارگر در هند بسیار پایین‌تر از چین است که باعث شده صنایع این کشور جا پای شرکت‌های چینی بگذارند. هند همچنین از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان موتورسیکلت و قطعات آن در جهان و همچنین از مهم‌ترین صادرکنندگان این محصولات به بازار ایران است.

  فاصله کوتاه دریایی هند به ایران باعث شده در خرید عمده و مواردی دیگر از نظر هزینه‌های حمل‌ونقل هم با چین برابری کند و برای واردکننده ایرانی به‌صرفه باشد.

  چطور خرید مطمئنی داشته باشیم؟

  سپاهان همراه روند واردات را نه‌تنها تسهیل می‌کند بلکه می‌تواند با ارائه خدماتی در محل، به واردات محصول اصل و باکیفیت کمک کند. کافی است شماره قطعه یا شماره سریال محصول خود را پیدا کنید و به همکاران سپاهان همراه اطلاع دهید تا برای شما خرید کنند. برای اطمینان از اصل و درست بودن قطعه هم دوراه وجود دارد. هم می‌توان کیفیت و کمیت محصولات را بازرسی کرد و هم شرکت تأمین‌کننده را اعتبارسنجی کرد. در حال حاضر برای ایرانیانی که می‌خواهند واردات خرد از هر نوعی انجام دهند این دو تنها روش‌های اطمینان از کیفیت قطعه وارداتی است.

  5/5 - (2 امتیاز)
  5/5 (1 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *