16 جاذبه گردشگری برای سفر به چین

جاذبه های گردشگری چین

آنچه در این مطلب خواهید خواند

سفر، انسان‌ساز است؛ به ویژه سفر به کشورهایی که قدمت، فرهنگ و تاریخ پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته‌اند. به همین دلیل ما به سراغ جاهای دیدنی چین رفتیم تا از دریچه‌ای متفاوت آنها را به شما معرفی کنیم. در این مقاله، کار را از مکان‌هایی که کم و بیش با آنها آشنا هستید شروع کرده و سر از مکان‌هایی عجیب و دیدنی در می‌آوریم که شاید اولین بار باشد که آنها را از فاصله‌ای‌ نزدیک‌تر بررسی می‌کنید.

اگر در حال چیدن برنامه سفر به چین هستید یا می‌خواهید با جاهای دیدنی چین بیشتر آشنا شوید تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

1. دیوار بزرگ چین

قدم زدن روی این دیوار طولانی 2700 ساله که در بخش‌های بزرگی از چین حضور دارد یکی از اولین انتخاب‌های افرادی است که پا در خاک چین می‌گذارند. این دیوار بزرگ که چندین امپراطوری چین در ساخت آن دست داشتند ترکیبی از فرهنگ، خاطرات یک ملت و تلاش‌های بیش از 400 هزار کارگر که این دیوار به مقبره آنها تبدیل شد را به نمایش می‌گذارد.

دیوار بزرگ چین

2. شهر ممنوعه و سه قصر با شکوه آن

اگر از قدم زدن در مکان‌هایی که روزگاری، مردم عادی اجازه ورود به آنجا را نداشتند لذت می‌برید یا دلتان می‌خواهد سری به قصر پادشاهان قدرتمند گذشته بزنید، شهر ممنوعه و سه قصر بسیار مهم آن یعنی «جون هه»، «تای هه» و «بایو هه» برایتان سرشار از جذابیت خواهد بود.

شهر ممنوعه و سه قصر با شکوه آن

3. ارتش سربازهای سفالی

یکی از جالب‌ترین جاهای دیدنی چین، 8000 سرباز سفالی است که به طور اتفاقی توسط کشاورزان چینی کشف شدند. اینطور که شواهد نشان می‌دهند چهره تک‌تک این سربازهای سفالی از روی چهره‌ واقعی سربازان ارتش امپراطوری ساخته شده است.

 قد و اندازه این جنگجوها واقعی است و بسیاری از آنها تمام ابزارهای جنگی البته به صورت سفالی را به همراه دارند. قدمت این ارتش سفالی به 280 قبل از میلاد برمی‌گردد.

ارتش سربازهای سفالی

4. کاخ تابستانی سلسله چینگ

اگر به گشت و گذار در کاخ‌ها علاقه دارید «کاخ تابستانی» با دریاچه‌ها، باغ‌های رنگارنگ و ساختمان‌های بسیار زیبایش می‌تواند در بالای فهرست جاهای دیدنی چین قرار بگیرد. برای اینکه بتوانید تمام بخش‌های این کاخ را تماشا کنید دست‌کم به نصف روز زمان نیاز دارید.

کاخ تابستانی سلسله چینگ

5.  رودخانه لی در گویلین

در حومه شهر «گویلین» رودخانه‌ای به نام «لی» وجود دارد که به کوه‌های بلند و سرسبز در اطرافش – گاهی در اثر مه به رنگ آبی دیده می‌شوند – و محیطی آرام معروف است. بسیاری از شاعران و نویسندگان بزرگ تاریخ چین از این رود و مناظر آن برای سرودن شعرها و نوشتن داستان‌های افسانه‌ای الهام می‌گرفتند.

 رودخانه لی در گویلین

6.   تماشای پانداها در پایگاه تحقیقاتی چنگدو

شاید شما هم کلیپ‌های زیادی از پانداهای بامزه را دیده باشید. با قرار دادن «پایگاه تحقیقاتی چنگدو» در لیست جاهای دیدنی چین می‌توانید این بار از نزدیک این پانداهای بامزه را تماشا کنید.

تماشای پانداها در پایگاه تحقیقاتی چنگدو

7.  رودخانه یانگ تسه و سه دره آن

غرب تا شرق چین به وسیله رودخانه «یانگ تسه» به هم متصل شده‌اند. این رودخانه زیبا با 6000 کیلومتر طول، سومین رودخانه بزرگ جهان به شمار می‌رود. حرکت در بخش‌های بکر میان سه دره اصلی این رود، آن هم سوار بر قایق‌های محلی یا مجلل می‌تواند به رویایی‌ترین نقطه سفر شما تبدیل شود.

 رودخانه یانگ تسه و سه دره آن

8. کاخ پوتالا

این کاخ مرموز و عجیب که در ابتدا مکانی دنج برای نگهداری از گنجینه‌های مذهبی و سیاسی بود بعدها به قلعه و اقامتگاه «دالایی لاما» تبدیل شد. «کاخ سرخ» و «کاخ سفید» دو بخش از جذاب‌ترین قسمت‌های این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

کاخ پوتالا

9. دریاچه هانگژو

از دیگر جاهای دیدنی چین که ترکیبی رویایی را در خاطرتان ثبت می‌کند «دریاچه هانگژو» است. بخش غربی این دریاچه که نه تنها اهمیت فرهنگی بلکه تاریخی هم دارد با تپه‌های زیبا، معبدها، بت‌کده‌ها و درختان هلو پوشیده شده است. اگر در فصل بهار به چین رفتید، حتما از منظره زیبای این دریاچه در کنار گلبرگ‌های هلو و آب‌نماهای موزیکال آن لذت خواهید برد.

دریاچه هانگژو

10. مقبره نور

آرامگاه «امپراطور شمالی» که از آن با نام «مقبره نور» یاد می‌کنند یکی از جاهای دیدنی چین از نظر تاریخی و معماری است. این سازه به دلیل ترکیب معماری مقبره و قلعه در زمینی به مساحت 180000 مترمربع، از بخش‌های معروف چین به شمار می‌رود.

مقبره نور

11. بودای غول پیکر لشان

در سال 713 پس از میلاد یک راهب بودایی دست به کار شد و بودایی غول پیکر را در دل یک صخره تراشید. شاید آن راهب فکرش را هم نمی‌کرد که بودای ساخته شده به دست او به بزرگ‌ترین سازه بودا در جهان تبدیل شود. بودای غول پیکر در منطقه‌ای بسیار سرسبز قرار گرفته و در محل تلاقی دو رودخانه ساخته شده است.

بودای غول پیکر لشان

12. پارک جنگلی ملی ژانگ جیاجی

این پارک جنگلی با کوه‌های خاص خود و طبیعت بسیار زیبایش به عنوان یکی از جالب‌ترین جاهای دیدنی چین معرفی می‌شود. چیزی که گردش در این پارک را از بقیه جذاب‌تر می‌کند وجود بلندترین آسانسور فضای باز جهان است که می‌تواند شما را به بالاترین بخش‌های کوهستانی این پارک ببرد.

پارک جنگلی ملی ژانگ جیاجی

13. رصدخانه باستانی پکن

این رصدخانه در سال 1442 و در سلسله «مینگ» ساخته شد. در طول سال‌های بعد، همزمان با پیشرفت علم در چین این رصدخانه هم گسترش پیدا کرد. از نظر قدمت، رصدخانه باستانی پکن در فهرست قدیمی‌ترین رصدخانه‌های جهان قرار می‌گیرد.

رصدخانه باستانی پکن

14. باغ یو

«باغ یو» که به آن «باغ یوان» هم می‌گویند یکی از زیباترین جاهای دیدنی چین است که در «شانگهای» قرار دارد. این باغ و سازه‌های تو در توی آن توسط سلسله مینگ ساخته شده‌اند. زیبایی این باغ و سازه‌های آن به اندازه‌ای است که لقب «تاج زیبای جنوب شرق چین» را به آن داده‌اند.

باغ یو

15. موزه خودروی شانگهای

اگر طرفدار خودرو باشید حتما از سپری کردن زمانتان در «موزه خودروی شانگهای» لذت خواهید برد. این موزه تخصصی برای اولین بار در سال 2007 برای بازدید عموم باز شد.

موزه خودروی شانگهای

16. پاگودای لونگهوا

از قدیمی‌ترین جاهای دیدنی چین می‌توانیم به «معبد و پاگودای لونگهوا» در شانگهای اشاره کنیم. این معبد در سال 242 پس از میلاد ساخته شد. مجموعه‌ تالارهای آن در کنار ناقوس‌ها و حیاط‌هایی که به سبک معماری قدیم چین ساخته شده‌اند گردش در این مکان را لذت‌بخش می‌کنند.

پاگودای لونگهوا

کار و سفر را به هم گره بزنید

فهرست جاهای دیدنی چین، بسیار بلندبالا است. این موضوع، فرهنگ غنی و فرصت‌های تجاری پنهان شده در آن را به نمایش می‌گذارد. اگر به فکر خرید از چین یا واردات از چین به مقصد ایران هستید و می‌خواهید کسب و کارتان را به فرصت‌های تجاری پنهان شده در چین گره بزنید می‌توانید این مسئولیت را به شرکت بازرگانی سپاهان همراه بسپارید. ما تجربه، مهارت و تمام امکاناتمان را برای رضایت شما و ساخت تجربه‌ای شیرین در این زمینه به خدمت می‌گیریم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *