۱۴ میلیارد دلار صادرات کالا از کشور

۱۴ میلیارد دلار صادرات

آنچه در این مطلب خواهید خواند

معاون وزیر اقتصاد و رئیس‌کل گمرک کشور گفت: ۱۴ میلیارد دلار کالا در سه ماه نخست امسال، از گمرکات کشور به خارج صادر شده است.

علیرضا مقدسی روز پنجشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در آبادان افزود: همچنین در این مدت، ۱۳ میلیارد دلار کالا از گمرکات وارد کشور شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون کالای دپو شده‌ در گمرکات کشور نداریم و تنها سه میلیون تن کالای اساسی در بنادر دپو وجود دارد که در حال طی‌کردن تشریفات گمرکی است.

مقدسی بیان کرد: برخی کالاها نیز در لنگرگاه و اسکله‌های کشور هستند که به‌سرعت از گمرکات کشور در حال ترخیص و ورود به بنادر است.

وی با اعلام اینکه در تأمین کالاهای اساسی کشور هیچ‌گونه مشکلی نداریم، افزود: سه میلیون تن کالای اساسی در بنادر ایران منتظر ترخیص بوده و به مردم اطمینان خاطر می‌دهیم که کالاهای موردنیاز کشور به میزان کافی انباشت شده است.

رئیس‌کل گمرک کشور ایران در ادامه با اشاره به تلاش دیگر کشورها در ماه‌های اخیر برای انباشت کالاهای اساسی باتوجه‌به تحولات بین‌المللی، گفت: یکی از دلایل جدی دولت برای ساماندهی نرخ ارز، جلوگیری از قاچاق و خروج کالاهای اساسی از کشور بوده است.

رئیس‌کل گمرک کشور به همراه وزیر اقتصاد و دارایی روز پنجشنبه به خوزستان سفر کرده است.

بازدید از گمرک اروندکنار و چوئبده، بازدید از گیت ورودی گمرک از سمت ماهشهر، بازدید از گیت گمرک در جاده امام صادق (ع) خرمشهر، برگزاری نشست با حضور مسئولان منطقه آزاد اروند در پایانه مرزی شلمچه، بازدید از گمرک شلمچه، شرکت در آیین استقبال از پیکر شهدای تازه تفحص شده در آبادان، و بازدید از انبار خریداری شده اداره کل اموال تملیکی خوزستان در شهرک صنعتی شماره سه اهواز از جمله برنامه‌های سفر یک‌روزه احسان خاندوزی وزیر اقتصاد به استان خوزستان است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *