معافیت صادرکنندگان از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

معافیت مالیاتی

آنچه در این مطلب خواهید خواند

رحیم زارع ، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس  با حضور در بخش خبری 21 شبکه یک سیما با اشاره به لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده ، از مالیات با نرخ صفر برای صادرکنندگان خبر داد و افزود : مالیات با نرخ ترجیحی ۳ درصد و مالیات با نرخ ۹ درصد هم پیش بینی شده است.

با توجه به اظهارات او این کمیسیون و کمیته های مختلف در حدود یک سال و نیم با دعوت از بخش خصوصی روی لایحه اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده در حال کار هستند ، وی امیدوار است تغییرات در این قانون بتواند به نفع تولیدکننده و مصرف کننده باشد. او همچنین از معافیت مالیاتی در حوزه تولید و کشاورزی ، در اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده خبر داد.

زارع افزود :​ با  استفاده از سامانه مودیان  که یک سامانه الکترونیکی مالیاتی است،​ شفافیت ها بیشتر شده و فرآیند به گونه ای است که در نهایت، مصرف کننده واقعی باید مالیات را پرداخت کند. علاوه بر این ها او از اصلاح لایحه دولت درباره صندوق مکانیزه  فروش که یکی از اقدامات مهم برای ساماندهی اخذ مالیات در کشور است خبر داد و این را مکمل قانون مالیات بر ارزش افزوده دانست. زارع  با اشاره به این که هزینه نصب صندوق مکانیزه فروش توسط سازمان امور مالیاتی پرداخت می شود گفت: موارد تشویقی برای کسانی که این صندوق ها را نصب می کنند در نظر گرفته شده است از جمله اینکه مالیات آن ها کاهش می یابد و این موضوع به شفاف سازی بیشتر کمک می کند.

سامانه صندوق مکانیزه فروش در شفاف کردن مبادلات و معاملات تجاری و رونق اقتصادی کشور اهمیت فراوانی دارد، سازمان امور مالیاتی کشور از اصناف به صورت مرحله ای برای استفاده از صندوق مکانیزه فروش دعوت به عمل آورده است که بر اساس این فراخوان این اصناف از ابتدای سال ۹۴ مکلف به نصب، راه اندازی و استفاده از صندوق مکانیزه فروش می باشند و در غیر این صورت از معافیت مالیاتی سالانه محروم می شوند.

 

منابع: خبرگزاری تسنیم و خانه ملت

به این بلاگ پست امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *