سفرهای دریایی به عمان ازسرگرفته می‌شود

سفر+دریایی+اسکله+مسافری

آنچه در این مطلب خواهید خواند

در شرایطی که قبل از شیوع ویروس کرونا و ایجاد محدودیت‌های ناشی از آن، سفر دریایی به قطر و عمان برنامه‌ریزی و اجرایی شده بود، حالا پس از دو سال وقف کرونایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از راه‌اندازی مجدد سفر دریایی به عمان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سفرهای زمینی، دریایی، هوایی و ریلی در سال‌های گذشته و پس از شیوع ویروس کرونا با محدودیت‌های بسیاری روبه‌رو شده بود و در این ماه‌ها بارهاوبارها مسئولان حمل‌ونقل ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایه‌های ایران مذاکره کردند تا پس از پایان کرونا این سفرها ازسرگرفته شود. البته محدودیت‌های بسیاری در حوزه زمینی و هوایی کاسته و حتی برداشته شد.

حالا و پس از گذشت حدود ۳۰ ماه از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، علی‌اکبر صفایی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در نشستی مجازی با معاون وزیر حمل‌ونقل عمان اعلام کرد: کمیته مشترک همکاری‌های دریایی بین ایران و عمان تشکیل شده و سازمان بنادر آماده برگزاری جلسات کمیته همکاری‌های دریایی بین دو کشور است.

وی افزود: از مقامات بندری و دریایی و همچنین شرکت‌های خصوصی فعال عمان دعوت می‌کنیم تا با حضور در بنادر ایران از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود مطلع شوند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از راه‌اندازی مجدد خط مسافری چابهار – عمان خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای راه‌اندازی خط مسافری بین دو کشور، انجام شده است.

البته پیش‌ازاین نیز مسئولان سازمان بنادر از آمادگی برای ازسرگیری سفرهای دریایی خارجی به‌شرط پایان یافتن شیوع ویروس کرونا خبر داده بودند، آبان‌ماه سال گذشته حسین عباس نژاد – مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی – در این باره به ایسنا گفته بود: پیش از شیوع ویروس کرونا، کشورهای مانند قطر و عمان به‌عنوان مقاصد جدید دریایی در دستور کار قرار داشتند و مذاکرات برای راه‌اندازی خطوط کشتیرانی از بنادر بوشهر و چابهار به این کشورها آغاز شده بود. اما شیوع این بیماری در دنیا سبب شد تا وقفه‌ای این زمینه ایجاد شود.

وی افزود: مسلماً به‌محض آنکه شرایط از نظر شیوع ویروس کرونا به‌صورت دوجانبه بین کشورهای موردنظر و ایران فراهم شود، مذاکرات را از سر می‌گیریم و هم اکنون برنامه‌ریزی برای ازسرگیری مذاکرات توسط سازمان بنادر و دریانوردی و وزارت امور خارجه آغاز شده است.

حالا باید دید چه اتفاقی برای سفرهای دریایی خارجی می‌افتد و در ماه‌های آتی و با نزدیک شدن به ایام جام جهانی، سفرهای دریایی به عمان، قطر، کویت و … تا چه اندازه افزایش و گسترش خواهد یافت.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *