ایران و امارات توافقنامه خدمات حمل و نقل هوایی امضا کردند

هواپیمای ایران ایر

آنچه در این مطلب خواهید خواند

ایران و امارات باهدف ساماندهی پروازهای حمل‌ونقل هوایی بین دو کشور توافقنامه خدمات حمل‌ونقل هوایی امضا کردند.

به گزارش روابط‌عمومی سپاهان همراه به نقل از ایرنا، این توافقنامه اول تیر (پنجشنبه) به امضای «محمد السویدی» مدیرکل سازمان هواپیمایی کشوری امارات و «محمد محمدی بخش» رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ایران با حضور نمایندگان بخش‌های هواپیمایی امارات و شرکت‌های هواپیمایی محلی رسید.

بر اساس این گزارش، این توافقنامه ارتباط هوایی بین امارات و ایران را تقویت می‌کند و موجب گسترش خدمات حمل‌ونقل هوایی و افزایش فرصت‌های تجاری و گردشگری می‌شود و برای متصدیان حمل‌ونقل هوایی دو کشور مفید خواهد بود.

محمد السویدی، مدیرکل سازمان هواپیمایی کشوری امارات در این باره به رسانه‌های اماراتی گفت که این توافقنامه اقدام مهمی در جهت سازماندهی پروازها است و راه را برای گسترش شبکه خدمات حمل‌ونقل هوایی به‌نحوی‌که به نفع شرکت‌های حمل‌ونقل دو کشور هموار می‌کند و همچنین به ایجاد فرصت‌های جدید برای تجارت و حمایت از فعالیت‌های حامل و نقل ملی و توسعه مشارکت اقتصادی بین تجار و شرکت‌های تجاری و تشویق رقابت آزاد کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این توافق‌نامه اهمیت افزایش ایمنی و امنیت هوانوردی غیرنظامی به نفع دو کشور و جامعه جهانی هوانوردی ضروری می‌داند اظهار داشت که این توافقنامه بر تعهد به درنظرگرفتن بالاترین استانداردهای ایمنی، امنیت و کارایی در سفرهای هوایی تأکید می‌کند.

امضای این توافق‌نامه هم‌زمان با سفر حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه ایران به امارات متحده عربی و دیدار وی با «محمد بن زاید آل نهیان» رئیس امارات در کاخ «الشاطی» ابوظبی انجام شد.

به این بلاگ پست امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *