بررسی مشکل صف‌های طولانی در مرز بازرگان

آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  طی نشستی با حضور مقامات گمرک بازرگان و فرمانداری دغوبایزید ترکیه مسائل و مشکلات صف‌های طولانی در دو کشور ایران و ترکیه بررسی شد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، صادق نامدار سرپرست اداره کل گمرک بازرگان طی نشستی با فرمانداری دغوبایزید ترکیه به بررسی مشکل صف‌های طولانی بین دو کشور پرداخته و دراین‌باره گفت: «ایجاد صف‌های طولانی در برخی مواقع در دو سوی مرز بازرگان و گوربلاغ ترکیه مشکلاتی را برای رانندگان ایرانی و ترکیه به وجود می‌آورد.»

  وی در ادامه گفت: «با توجه با افزایش تردد کامیون‌های بین ایران و ترکیه و صف‌های طولانی که در پشت درب‌های گمرک ایجاد شده بود، درخواست ملاقات اضطراری به مقامات گمرک ترکیه داده شد.»

  نامدار ضمن اشاره به حضور فرماندار دوغوبایزید، مدیر کل گمرک گوربلاغ و سایر مسئولان دوغوبایزید در این جلسه اعلام کرد: «در این جلسه توافق شد حداقل روزانه ۴۵۰ دستگاه کامیون از این مرز تردد کنند.»

  همچنین اظهار داشت: «در این جلسه همچنین تمهیدات لازم در خصوص جلوگیری از بدرفتاری با مسافران در دو سوی مرز صورت گرفت.»

  در این جلسه ظف انگین فرماندار دوغوبایزید ترکیه نیز به انجام برخی اقدامات در گمرک گوربلاغ ترکیه جهت جلوگیری از توقف ناخواسته کامیون‌ها در دو سوی مرز و رفع مشکل تردد آن‌ها قول همکاری داد.

  در ادامه این نشست همچنین به بررسی سهولت تردد مسافران نوروزی و عبور بدون توقف خودروهای عبوری سواری آن‌ها در ایام نوروز پرداخته شد.

  در انتها تفاهم‌نامه‌ای 5 بندی بین دو طرفین جهت رفع مشکلات و مسائل تدوین شد که آن را فرمانده گروهان مرزی بازرگان و قائم‌مقام دوغوبایزید ترکیه امضا کردند.

  لازم به ذکر است که این نشست در پی خروج کند دو تریلر «اسکن» و «هانگار» از مرز بازرگان طی روزهای اخیر در گمرک «گوربلاغ» ترکیه برگزار شد که سبب ایجاد صف‌های طولانی در داخل کشور شده بود.

  مرز بازرگان ماکو به همراه رازی خوی، سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق پنج پایانه مرزی استان آذربایجان غربی هستند که در مجموع تقریباً یک‌چهارم پایانه‌های مرزی کشور را تشکیل می‌دهند.

  منبع: خبرگزاری مهر

   

  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *