ارتباط تجاری کرمانشاه با عراق از طریق مرز پرویزخان

ارتباط تجاری کرمانشاه با عراق از طریق مرز پرویزخان
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  خلیل حیدری، ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک کرمانشاه، از ارتباط تجاری کرمانشاه با عراق از طریق مرز پرویزخان خبر داد. به گفته وی در حال حاضر فعالیت‌های تجاری این استان با کشور عراق فقط از طریق مرز پرویزخان شهرستان قصرشیرین صورت می گیرد.

  حیدری علت محدودیت‌های تردد مرزی را شیوع ویروس کرونا خواند و افزود: به خاطر این محدودیت از بین گمرکات مرزی خسروی و پرویزخان و بازارچه‌های مرزی سومار، شوشمی و شیخ صله، تنها گمرک مرزی پرویزخان در حال تبادل کالا با کشور عراق است.

  مدیرکل گمرک کرمانشاه در ادامه به آمار تجارت صورت گرفته در یک ماه گذشته اشاره کرد. طبق این آمار از بین ۱۱۲ میلیون و ۸۶۸ هزارو ۲۳۳  دلار کالایی که با وزن ۲۸۴ هزارو ۴۱۰ تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده، حدود ۶۸ میلیون و ۱۹ هزار و ۶۷۱ دلار آن با وزن ۱۹۱ هزار و ۶۷۵ تن از کالاهای فوق از طریق مرز پرویزخان انتقال یافته است.

  علاوه بر این دیگر گمرکات کشور نیز در این مدت ۴۴ میلیون و ۹۹۱ هزار و ۵۲۷ دلار کالا با وزن ۹۳ هزار و ۱۱۷ تن از طریق مرزپرویزخان به خارج از کشور صادر کرده‌اند.

  کالاهای صادر شده از طریق مرز پرویزخان

  کالاهای صادر شده از طریق این گمرکات شامل رب گوجه فرنگی، هندوانه تازه، پنیر، فرآورده‌های مخصوص تغذیه کودکان شیرخوار، خربزه، سیب تازه، شیر و خامه شیر (که میزان مواد چرب آن مساوی یک درصد یا کمتر باشد)، بیسکویت‌هایی که به آنها مواد شیرین کننده افزوده‌اند، خیار و خیار ترشی تازه یا سردکرده، کولرهای آبی خانه با هوا دهی حداکثر هشت هزار فوت مکعب در دقیقه، بادمجان تازه یا سرد کرده، انواع شیر و خامه و گریدلوله به صورت پودر  بوده است.

  حیدری افزود: در این مدت در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به هشت کشور صادرات قطعی انجام شده و بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر گردیده است.

  منبع: خبرگزاری ایرنا

  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *