10 میلیون گوشی تلفن همراه قاچاق در بازار

آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  10 میلیون گوشی تلفن همراه قاچاق در بازار؛ بساط قاچاق جمع می شود

  ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران، مصرف سالانه گوشی تلفن همراه در کشور را 15میلیون دستگاه اعلام کرد و گفت: 10 میلیون دستگاه گوشی قاچاق در بازار وجود دارد.

  به گزارش روابط عمومی سپاهان همراه به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛ ابراهیم درستی در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه تلفن همراه که تا 25 تیر در بازار موبایل شماره 2 در یافت آباد تهران بر گزار می شود ،گفت: هنوز ریسک واردات تلفن همراه به صورت قاچاق برای قاچاقچیان بالا نیست.

  نایب رئیس اول اتاق اصناف کشور افزود: در حال حاضر تعرفه تلفن همراه 6 درصد است که با احتساب 9درصد مالیات بر ارزش افزوده، واردات قاچاق تلفنهای همراه بالای 700 هزار تومان را برای قاچاقچیان مقرون به صرفه کرده است؛ در حالی که به نظر میرسد اگر تعرفه به 4 درصد و مالیات بر ارزش افزوده به 5 درصد کاهش یابد، واردات به صورت رسمی توجیه می یابد و بساط گوشی های قاچاق از بازار جمع می شود. وی تصریح کرد : به عنوان متولی تلفن همراه در کشور خواستار ساماندهی بازار هستیم و از دولت درخواست می کنیم مجموع تعرفه و مالیات بر ارزش افزوده را به 8 تا 9 درصد کاهش دهد تا بتوان جذابیت قاچاق را از بین برد، این در شرایطی است که در حال حاضر مجموع دو مورد 16 درصد است.

  وی تاکید کرد: باید دید که قاچاق تلفن همراه به حداکثر افزایش یابد تا علاوه بر اینکه بتوان بازار را سازماندهی کرد ، از واردات کالاهای قاچاق جلوگیری کرده و درآمد دولت را نیز از طریق واردات شفاف بالا ببریم. ابراهیم درستی گفت: پیشنهاد ساماندهی بازار تلفن همراه به دولت ارائه شده است و امیدواریم که بتوانیم هر چه سریعتر با اصلاح منطقی تعرفه و مالیات بر ارزش افزوده، این بازار را ساماندهی کنیم و این در شرایطی است که حجم گوشی تلفن همراه بسیار کوچک است و بنابراین حمل و نقل آن در تعداد بالا از طریق قاچاق کاملا امکانپذیر است.

   

  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  برای دریافت مهمترین اخبار بازرگانی ایمیل خود را وارد کنید.