مشکلات مربوط به صادرات فولاد نیازمند رسیدگی است

صادرات فولاد
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  یکی از فعالان حوزه فولاد، آزادسازی صادرات فولاد را راه حلی برای صادرات مازاد تولید کشور با قیمتی معقول دانست و توضیح داد:« هم اکنون محصولات را با قیمتی کمتر در بازار صادراتی به فروش می‌رسانیم تا بتوانیم بازارهای خود را حفظ کنیم.»

  به گفته وی کشورهای همسایه برای فولاد ایران عوارض تنظیم کرده‌اند و علاوه براین در داخل کشور نیز فقط شرکت ها امکان صادرات فولاد دارند. سید بهادر احرامیان در ادامه صحبت های خود ضمن اشاره به محدودیت‌های موجود در صادرات فولاد کشور، بیان کرد:« هنوز تجار به صورت کامل به این حوزه ورود پیدا نکرده اند.»

  این فعال حوزه فولاد همچنین به کاهش سرمایه گذاری در بخش معدن در زمینه تولید داخل نیز اشاره کرد و افزود:« دریافت عوارض صادراتی بر محصولات معدنی مؤثر نخواهد بود و حتی رغبت سرمایه گذاران را برای ورود به این حوزه ها کاهش می‌دهد. به عنوان نمونه در سنگ آهن عوارض صادراتی اعمال شده که همین موضوع مشکلاتی برای این حوزه به دنبال داشته است.» به گفته احرامیان میزان تولید سنگ آهن کشور 80 میلیون تن است و این درحالی است که کارخانجات فولاد به 150 میلیون تن سنگ آهن نیاز دارند. وی حل این موضوع را مستلزم توسعه سرمایه گذاری در بخش معدن دانست تا از این طریق نیاز واحدهای تولیدی در تأمین مواد اولیه برقرار شود.

  وی در پایان مهمترین مشکل کنونی صنعت فولاد ایران را صادرات عنوان کرد و اظهار داشت:« پس از صادرات باید به تشویق سرمایه گذاری در بخش معدن و تأمین مواد اولیه صنایع توجه کرد.»

  منبع: خبرگزاری تسنیم

  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *