حضور فرودعسگری ریس کل گمرک در اتاق بازرگانی تهران

آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  به گفته فرود عسگری حضور او در اتاق تهران فرصتی است که از این پس به همکاری گمرک و بخش خصوصی شتاب بیشتری داده شود و تعاملات گسترده ای بین مسئولان و مدیران گمرک با فعالان بخش خصوصی حوزه تجارت ایجاد شود.

  فرود عسگری رئیس کل گمرک ایران که از هفته گذشته به جمع هیات نمایندگان اتاق تهران اضافه شده، می گوید به دنبال ایجاد پل ارتباطی قوی بین مدیران گمرک جمهوری اسلامی با اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور است تا شاهد تسهیل در تجارت و بازرگانی کشور باشیم. او که از مدیران با سابقه گمرک محسوب می شود و سال ها در بخش های مختلف این مجموعه فعالیت کرده است و از اواخر شهریور ماه کار خود را به عنوان رئیس کل گمرک آغاز کرده است، معتقد است افزایش تعاملات گمرک و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی می تواند فرصت های جدیدی را پیش روی تجارت خارجی کشور قرار دهد. فرود عسگری به سایت خبری اتاق تهران می گوید:« یکی از مباحث مهمی که بین گمرک و بخش های خدمات گیرنده وجود دارد؛ استفاده از نظرات پارلمان بخش خصوصی و فعالان این حوزه است. به اعتقاد من در نشست های مشترک هست که خیلی از موارد و چالش هایی که در حوزه تجارت وجود دارد مشخص خواهند شد و بازخورد مقررات و اجرای بخشنامه ها و آیین نامه های جدید را هم در جلسات با بخش خصوصی می توانیم متوجه شویم، زیرا در واقع این تجار هستند که با این قوانین و … سر و کار دارند و می توانند اعلام کنند که تغییرات صورت گرفته مفید بوده است یا خیر و ما را آگاه کنند. یعنی اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به عنوان پارلمان بخش خصوصی می تواند نظرات کارشناسی دقیقی را به گمرک ازرائه دهد و یکی از مشاوران گمرک جمهوری اسلامی ایران باشد. بنابراین تعاملات بین گمرک و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در تدوین سیاست ها، برنامه های گمرک و نحوه ارائه خدمات گمرک به بخش خصوصی، می تواند بسیار مفید و تعیین کننده باشد.»

  به گفته فرود عسگری حضور او در اتاق تهران فرصتی است که از این پس به همکاری گمرک و بخش خصوصی شتاب بیشتری داده شود و تعاملات گسترده ای بین مسئولان و مدیران گمرک با فعالان بخش خصوصی حوزه تجارت ایجاد شود.

  به این بلاگ پست امتیاز دهید!
  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *