اتفاقات سیاسی برجام تاثیری در حضور شرکت‌های چینی در ایران ندارد

برجام
آنچه در این مطلب خواهید خواند
  Add a header to begin generating the table of contents

  مجید رضا حریری در مصاحبه با ایلنا در  خصوص تفاهم تجاری آمریکا و چین و تاثیر گذاری آن بر روی روابط این کشور با ایران گفت: به نظر نمی‌رسد این تفاهم نامه تاثیری بر روابط ما با چین داشته باشد این یک اتفاق تجاری بین قدرت اول و دوم اقتصاد جهان است.

  حریری در خصوص فعالیت شرکت‌های چینی در ایران با توجه به تحریم‌های آمریکا گفت:سابقه همکاری و حضور شرکت‌های چینی در ایران به پیش از اعمال تحریم‌های هسته‌ای باز می گرد و حتی زمانی که تحریم ها اعمال شد باز هم این شرکت‌ها حضور داشتند و اکنون نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند و من فکر نکنم اتفاقات سیاسی برجام تاثیری در حضور این شرکت‌ها در ایران داشته باشد.

  نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در خصوص همکاری‌های بانکی و خطوط اعتباری چین گفت: فاینانس‌های ما با چین به دو قسمت تقسیم می‌شود قبل از برجام و بعد از برجام. پس از امضای توافق هسته‌ای سه خط اعتباری توسط اگزیم بانک،بانک توسعه زیر ساخت چین و موسسه مالی سی تی بی برای ایران باز شد که مهم ترین آن فاینانس خط آهن برقی تهران مشهد توسط اگزیم بانک چین است که اکنون ادامه دارد و هیچ صحبتی مبنی بر توقف آن مطرح نشده است.

  وی تصریح کرد: تا این لحظه هیچگونه خللی در رابطه با همکاری تجاری شرکت‌های چینی با ایران و خطوط اعتباری به وجود نیامده و با توجه به سفر رئیس جمهور در آینده نزدیک به چین این همکاری‌ها گسترش پیدا خواهد کرد.

  0/5 (0 نظر)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *