کاهش قاچاق موبایل با تعیین کف تعرفه واردات

نائب رئیس اتحادیه صوتی و تصویری و تلفن همراه با اشاره به کاهش تعرفه موبایل به 5 درصد در سال 95، گفت: این تعرفه با احتساب 9 درصد مالیات برارزش افزوده حدود 14 درصد است.

به گزارش روابط عمومی سپاهان همراه به نقل از میزان، نصرالله اورانی پور با اشاره به کاهش تعرفه موبایل به 5 درصد در سال 95، گفت: این تعرفه با احتساب 9 درصد مالیات برارزش افزوده حدود 14 درصد است که این رقم در سال گذشته حدود 7 درصد تعرفه بوده است و تلاش شده تا با کاهش تعرفه انگیزه های قاچاق موبایل را کاهش داد.

اورانی پور با اعلام اینکه کف تعرفه برای واردات گوشی تلفن همراه مصوب شده است ، بیان کرد: اتحادیه تلاش کرده تا با نظارت بر خدمات پس از فروش مناسب انگیزه های لازم را برای تشویق مصرف کنندگان به استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش افزایش دهد.

نایب رئیس اتحادیه  صنف فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی  در پاسخ به این پرسش که با وجود تمامی تدابیر آمار واردات گوشی های قاچاق در کشور قابل توجه است، اظهار کرد: ایران کشوری است که 8 هزار کیلومتر مرز آبی و خاکی دارد و کنترل آن کار چندان ساده ای نیست.ضمن آنکه موبایل کالایی است که به راحتی قابل حمل است و می توان مقادیر زیادی از آن را در یک کیف دستی جای داد.

اورانی پور در پاسخ به این پرسش که شکایت های زیادی از کیفیت نامناسب خدمات پس از فروش موبایل دریافت شده است ، اظهار کرد: گارانتی کالا به آن معناست که خدمات پس از فروش باید بدون چون و چرا ارایه شود و مردم نیز می توانند شکایت های خود را در این زمینه به اتحادی ارایه دهند.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه موبایل از تمامی واحدهای دارای پروانه کسب تعهد گرفته که کالای بدون فاکتور عرضه نکنند، عنوان کرد: شرکت ها به عنوان معارض می توانند فروشگاههایی را که به فروش کالای قاچاق وارداتی اقدام می کنند معرفی کنند و مراجع ذی صلاحی مانند سازمان تعزیرات حکومتی و دادسراهای عمومی به تخلفات آنها رسیدگی خواهند کرد